Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Różaneczniki - choroby i szkodniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - choroby i szkodniki

Iwcia 08:28, 12 maj 2016

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Lobuz
To już chyba tylko "cześć jego pamięci"
____________________
Mój przyszły ogród
malgol 08:57, 12 maj 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Iwcia napisał(a)
Wygląda na zagłodzony, może z jakimś szkodnikiem. Pytaj Mazana, na pewno pomoże


Mazan,pomoż proszę bo w tobie cała nadzieja
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Mazan 09:23, 12 maj 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Malgol

Trochę zimnej krwi i przejdzie z Twoją pomocą. Są niedobory spowodowane za wysokim pH. Jest także prośba o oprysk przeciw szarej pleśni i przędziorkowi, czyli dithane lub bravo i magus lub ortus, a jeśli robisz preparaty podane przeze mnie to preparat jodowy na obydwie dolegliwości.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Lobuz82 09:29, 12 maj 2016

Dołączył: 11 maj 2016
Posty: 8
Czyli wywalić niestety?
malgol 11:49, 12 maj 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Mazan napisał(a)
Malgol

Trochę zimnej krwi i przejdzie z Twoją pomocą. Są niedobory spowodowane za wysokim pH. Jest także prośba o oprysk przeciw szarej pleśni i przędziorkowi, czyli dithane lub bravo i magus lub ortus, a jeśli robisz preparaty podane przeze mnie to preparat jodowy na obydwie dolegliwości.



Pozdrawiam

Wielkie dzieki Mazan za odpowiedź O jakich preparatach mówisz? Coś przegapiłam chyba z twoich porad.Co to jest preparat jodowy?
I co radzisz zrobić z tym pH?Wystarczy podlewać co kilka dni kwasem ortofosforowym czy kolega ma po powrocie je wykopać i ponownie posadzić w prawidłowym podłożu?Bo ja sie tego nie podejme przy 6 sz
I jeszcze jedno jak uzupełnić im teraz te niedobory? czy oprysk magiczną siłą wystarczy czy robic cos innego jeszcze?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Mazan 14:04, 12 maj 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Malgol

Najlepiej byłoby do podłoża o właściwym odczynie. Można też tylko podlewać kwasem, ale to na krótki czas. Niedobór można uzupełnić opryskiem, ale to również zabieg doraźny. Brak magnezu widoczny, możliwy przy tym odczynie także niedobór żelaza.

O preparacie jodowym jest w Herbicydach 28.




Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
malgol 14:13, 12 maj 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Dzięki serdeczne za rady w imieniu swoim i kolegi
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
JoannaDe 14:15, 12 maj 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Mazan, ja zapomniałam podziękować. Dziękuję za rady.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
malgol 08:20, 13 maj 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
A teraz mam jeszcze jedna prośbę, ale dotyczącą mojego krzaczka.
Ma wielkie pąki, nawet już się zaczynają otwierać, ale niepokoją mnie zamierające dwie gałązki wewnątrz krzaczka.Jedna usunęłam już wiosną a teraz pojawiły się dwie nowe( chyba ,że wcześniej ich nie dostrzegłam)
To jest cały krzak


a to te gałązki wewnątrz



Jaka jest przyczyna? Mazan i inni znawcy rododendronów, poradźcie proszę
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Mazan 20:11, 13 maj 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Malgol

Nie wiem czy fotki nie przerysowują objawów. Środkowe foto pokazuje delikatne omszenie lub nalot. Jeżeli tak jest należałoby opryskać dwukrotnie HT albo preparatem jodowym. Zamieranie pąków może łatwo przekształcić się w zamieranie pędów czego zapewne doświadczają Twoje rośliny.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies