Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Różaneczniki - choroby i szkodniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - choroby i szkodniki

brzydula 08:40, 12 wrz 2013

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
tak reguralnie sa podlewane. W tym miejscu jest na tyle wilgotno, że jak podlewam pozostałe różaneczniki to tutaj nawadnianie musze wstrzymać. Obok nawet postawiłam sadzonki żurawek które sama rozszczepiam, żeby troszeczke wilgoci podkradły. jest to odmiana Rasputin, jak przestanie padać zrobie lepsze zdjęcie może uchwycę tego w gorszej formie. najbardziej niepokoją mnie górne liście i pąki, które również zmieniły kolor. Wczoraj obok widziałam jakies wybulenia na glebie chyba jakies zwierzątko spaceruje.
agambizu 09:55, 12 wrz 2013

Dołączył: 11 maj 2012
Posty: 62
może mu być za mokro..
____________________
kachat 10:00, 12 wrz 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
brzydula, te dolne żółknące liście to jesień, a te młode pofalowane to może być po prostu cecha tej odmiany albo coś z minerałami (za mało/za dużo). Pamiętam, że czytałam o charakterystycznym objawie czegoś, było to właśnie poskręcanie iści. Ale za Chiny sobie nie przypomnę, o co chodziło I widzę, że młode liście są trochę jaśniejsze od pozostałych - może to świadczyć o niedoborze azotu. Może spryskaj krzaki na wszelki wypadek jakimś nawozem dolistnym... No chyba, że takie liście to norma o tej odmiany
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Gardenarium 19:28, 12 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nova Zembla ma taką cechę, dlatego pytałam co to za odmiana.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
brzydula 20:20, 12 wrz 2013

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Jeden - ten na zdjęciu to na pewno Rasputin, a pozostałe dwa niestety juz za ciemno żeby sprawdzić bo tych nie pamietam. Jurto pooglądam dokładnie
kasiula79 21:32, 12 wrz 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Mojemu rh (CW) również żółkną liście - obserwuję go i zauważyłam że są to głównie liście rosnące na dole i w środku rośliny. czy rh tak reagują na jesień? czy może powinnam czym pryskać? dodam że liście są równo żółte, bez plam.
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
karolina_gor... 23:26, 12 wrz 2013

Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 8
Witam.Nie chcę się narzucać ale może ktoś mi coś doradzić w moim problemie?z góry dziękuje i pozdrawiam
brzydula 07:31, 13 wrz 2013

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
karolina _ a jaki to problem ??? dawaj!!!!!

Obok moich różaneczników jest nornica albo kret - wychodząc rano z domu widziałam obok KOPIEC !!!!
musze gada złapać !!!
agambizu 09:36, 13 wrz 2013

Dołączył: 11 maj 2012
Posty: 62
Mój Cunningham's White też tak robi.. ale podmarzł na wiosnę, więc to może być przyczyną, że zrzuca to co zbędne
____________________
karolina_gor... 00:53, 15 wrz 2013

Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 8
brzydula-o tym problemie napisałam wcześniej o 16:03, 10 wrz 2013 Mógłby mi ktoś powiedzieć co może dolegać moim Rh ?Właśnie Moje rh to odmiany Nova zembla i Grandiflorum ale mam jeszcze 2 azalie miniaturowe . Słyszałam właśnie że Nova Zembla może naturalnie żółknąć i gubić liscie ale ten drógi rh ma tak samo ....Tak samo żółknie i czerwienieje...jak im pomóc?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies