Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Różaneczniki - choroby i szkodniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - choroby i szkodniki

Gardenarium 23:32, 19 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moim zdaniem wina leży w podłożu, albo pH nie takie i może za głeboko posadzone no i pewnie tej wody za dużo.

Sprawdź pH , posypałaś torfu, ale jakiego??? Oto jest pytanie, może nie był kwaśny, albo był kwaśny tylko w nazwie na worku? Sprawdź to koniecznie badając glebę, to podstawa wyrokowania o przyczynach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Toszka 19:47, 23 wrz 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tu może problemem być też i woda. A dokładnie jej jakość. Dla wrzosowatych powinna być to deszczówka. Woda z wodociągu lub ze studni powinna być odstała minimum kilka dni.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gardenarium 20:14, 23 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, może zasadowa woda powoduje odkwaszenie podłoża.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
brzydula 21:01, 23 wrz 2013

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Jeny w całym mieście nie znalazłam sprzętu do badania PH gleby - wpadłam do sklepu w którym mi sprzedali torf myślałam, że ich udusze, pytam co mi sprzedali bo różaneczniki mi padają. Mówili, że najleprzy torf jaki mieli na stanie - teraz już takiego mie mają, ale mam jeszcze worek z resztkami zrobie zdjęcie i wam pokarze. Nie oszukali by mnie bo mój brat kiedyś pracował w tym sklepie ogrodniczym, ci ludzie zakładają ogrody i to własnie oni zdradzili recepte na podłożę do wrzosowatych.

Strasznie leje już drugi tydzień mimo to w deszczu podniosłam je wyżej - były za głęboko na 100% i wiecie co ?? ten środkowy najbardziej padnięty co ma padnięte wszystkie pąki i listki, od dołu ma nowiuteńki przyros, listki i ładny pączek . Teraz widze, że wszystko za głęboko sadze - żurawki, trawy - wszystko musze podnosić, mam skłonność do robienia takich kopczyków.

Gardenarium 21:30, 23 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pehametr zamów przez internet.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
makkasia 16:56, 18 paź 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
dzień dobry
Na moim różaneczniku pojawiły się zauważyłam wczoraj takie objawy prawdopodobnie grzyba.
czarne kropki są prawie na wszystkich liściach i jeszcze niektóre z nich zółkną.
różanecznik musiał sie zmienić bardzo szybko jeszcze w sierpniu nie było na nim żadnych zmian







co mam robić ?? czy jeszcze prysnąc ?
pomóżcie proszę
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Gardenarium 23:10, 18 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To może być porażenie grzybami. Aby zarodniki się nie roznosiły, należy takie liście obrywać i palić.

Polecam oprysk Biosept. Bioczos. Dithane lub Topsin

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
makkasia 11:58, 19 paź 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877

Danusiu dziękuję bardzo
Mam jeszcze takie kwiatki ale to prawdopodobnie brak albo żelaza albo magnezu co ?








____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Gardenarium 11:54, 20 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przypuszczalnie to sprawa fizjologiczna a nie choroba. Może to przenawożenie, albo zbyt wysokie pH.

Wymieszaj glebę ostrożnie wokół różanecznika z kwaśnym torfem. Zastanów się co mogłą byc nie tak w uprawie. Trzeba zbadać pH.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
makkasia 21:01, 25 paź 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Danusiu sprawdziłam PH jest 5-tka .
Ziemię z wierzchu zdjęłam i wysypałam kwaśną, Podlałam zakwaszaczem kupionym w centrum - to nie nawóz oczywiście.
Dalej będę działać na wiosnę czyli zrobię mu dobrze i od nowa go posadzę
Dziękuje
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies