Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 18:04, 20 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Kasya napisał(a)
No... jezowki wypasione

Zaraz lecę sadzić

Zadowolona jestem z przetacznika goryczkowatego
mam nadzieję, że przyjmie się na dłużej



Ogród pod lasem 18:00, 20 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Iza dla ciebie fotka
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 17:59, 20 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Były sobie gruszki trzy...
Doświadczalnia bylinowo-różana 17:28, 20 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Anda napisał(a)
W oczku jeszcze brakuje mi roślin. Mam dwa nowe lusterka


Wow nowinki wodotryski i mirrory
Od domowniczki do ogrodniczki ;-) 17:21, 20 maj 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Do góry
effka napisał(a)
Malutko mnie ostatnio na O. bo ciągle kombinuje z basenem na lato Urabiam eMka, bo jakiś w tym roku oporny jest i mu kasy szkoda a ja bym chciała w końcu raz a porządnie zająć się tematem i postawić basen całoroczny. Miał byc wbudowany na poziomie trawnika lub lekko wystający ponad ale za dużo małych dzieci się u nas kręci ostatnio i boję się o ich bezpieczeństwo, więc będzie stawiany na równi z gruntem, bez zagłębienia (ku niezadowoleni eMka, bo chciał zagłębniony...)

Nie byłabym sobą, gdybym nie popełniła rysunku



Wielkie to więc chce przesłonić trzcinnikami KF po obu stronach.
Trzymajcie kciuki!

Hej Ewa, pomysł przedni choć ja nie rozumiem jak można to wstawić na równi z gruntem bez zagłębienia?
A w jakim programie rysowalas projekt?
W samym słońcu 17:17, 20 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Do góry
Kłopoty - problemy z trawnikiem 17:11, 20 maj 2020

Dołączył: 22 kwi 2020
Posty: 14
Do góry
matys84 napisał(a)


Albo kosisz mokrą trawę albo masz tępy nóż. Innej opcji nie ma. Przchyl kosiarkę na bok i sprawdz. Ja akurat na punkcie ostrego noża mam chopla. Ostrze co 4-5 koszeń.



Wysyłam zdjęcia noża. Co prawda nie ostrzyłem go, kosiarki użyłem już może z 10-15 razy i to na powierzchni 30m2 więc wyszedłem z założenia że nowy jednak nie trzeba tak często ostrzyć zwłaszcza przy takim metrażu





Ogród na tle lasu malowany 17:09, 20 maj 2020


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 146
Do góry
Na koniec jeszcze takie zaułki wg mnie urokliwe:


Ogród na tle lasu malowany 17:07, 20 maj 2020


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 146
Do góry
A teraz widoczki dalszego planu. Mam takie pytanie co uważacie za niepasujące, gryzące się z otoczeniem? Czy jest coś co byście wywalili, bo zgrzyta bardzo? Niekoniecznie posłucham rad, ale chcę wiedzieć jak inni postrzegają ten ogród. Jeżeli wszystko jest źle, to przyjmę to na klatę, ale nie zaoram wszystkiego, chcę wiedzieć co ewentualnie można rozważyć do poprawy. Patrzę już na to wszystko tak długo, że brak mi "świeżego spojrzenia".



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 17:06, 20 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)





Ta ostatnia fotka to dla mnie fantastyczny obraz Twojego ogrodu. To jakby wizytówka zapraszająca do wejścia na górę. Chciałoby się o tej porze przyjechać.

Śliczne tulipanki w skrzyni
Doświadczalnia bylinowo-różana 17:02, 20 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Anda napisał(a)
Cerinthe major


Jakie to śliczne
Ośmiał !
Ogród na tle lasu malowany 17:00, 20 maj 2020


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 146
Do góry
Czas na fotorelację, czyli co w moich zaroślach słychać:

Jarząb pospolity. Trochę był cięty ostatnimi laty i stąd ten pokrój:


Ile będzie jarzębiny dla ptaków:


Perukowiec podolski jeszcze nie kwitnie i takiego go lubię bardziej niż w perukach:



Doświadczalnia bylinowo-różana 16:58, 20 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Pozdrawiam Johankę



Koniec
Doświadczalnia bylinowo-różana 16:58, 20 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Lilak sąsiada ładnie się skomponował z ławką.

Doświadczalnia bylinowo-różana 16:57, 20 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Do góry
Anda napisał(a)
Cerinthe major

co za kolory!! Piękne!
Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe 16:56, 20 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Do góry
No to aktualne zdjęcia z balkonu (wyżej nie poradzę) - teraz, przed akcją tworzenia ogrodu a nie jak było wcześniej "placu zabaw"









I aktualny plan rabat


Rabata1
to ona jest teraz natchnieniem "malarstwa" i Waszego doradztwa

Rabata2
Te rododendron i pochodne, i wrzosy przenoszę do rabata3 od lewej strony
Drzewka mini owocowe też.
I tu będą wysokie trawy i dwa rzędy hortensji.

Rabata3
Od lewej rododendron i pochodne, wrzosy, coś pewnie jeszcze. Chce też dosadzić z tyłu brzozy i cos zimozielonego, może nawet kawałek tuje od pola.
Tu ma być kącik na ławkę, widok na ogród.
I potem pojawia się czerwone śliwowiśnie i coś pomiędzy nimi...

Rabata4
Tu zostanie mniej drzew, jarząb, dąb czerwony magnolia i śliwowiśnia. Może nawet jeszcze za dużo. Reszta "czerwonych" idzie do rabata3
Tak dziwnie posadziłam bo miałam rok temu dziwną wizję bez wiedzy
A na dole tylko coś spokojnego będzie...

Rabata5
Tu hortensje też. Trawa. I oddzielenie takie od części warzywnej. Porzeczek.
No i jest tu lipa


Marzą mi się zakątki cieniste, z drzewami...
Nie chcę już dużo trawnika...

A tearz biegnę na ogród - w końcu mamy słońce, no i skończyłam pracę
Doświadczalnia bylinowo-różana 16:56, 20 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Czochy, łączka, ostrożeń, lilak

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 16:56, 20 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Mgduska napisał(a)
Jakie masz jabłonki w donicach? Jakieś miniaturki? Próbowałam się cofnąć do jakiejś informacji, ale nie znalazłam. I dlaczego w donicy - na przechowanie, czy docelowo? Pytam, bo szukałam czegoś fajnego na podkładce skarlającej, w końcu trafiłam i mam tą brzoskwinię, ale jeszcze nie wiem, czy się sprawdzi, na razie bardzo pomału budzi się do życia.

W donicach były sprzedawane, kolumnowe
Docelowo pójdą do ziemi, ale nie wiem jeszcze jak posadzę?

Doświadczalnia bylinowo-różana 16:55, 20 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Morwa, festiva Maxima, Black Tower

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies