Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

damcio24 22:48, 08 maj 2020

Dołączył: 19 maj 2018
Posty: 27
RedBool napisał(a)


Dzieki za konkretna poradę. Tak przypuszczałem ze może być za mało wody w głębi ziemi bo w jednym miejscu gdzie wody miałem najwiecej wyrósł ładny dywanik a reszta to nie za bardzo.
Kupiłem dziś siewnik rotacyjny którym rozdziałem nawóz NPK 14-3-15, chciałem dać YaraVila complex ale na moim rynku ten nawóz sprzedają tylko w big bag 600kg wiec skontaktowałem się z producentem Yara i powiedzieli ze dla Vila Complex odpowiednik to NPK 14-3-15. U mnie gleba jest przepuszczalna, zarywałem darń i nawiozlem ziemi kompostowej. Poniżej wstawiam kilka zdjęć jak to wyglądało. Muszę przeanalizować jak wydajne mam zraszacze to wtedy będę wiedział orientacyjnie ile wody idzie przez 1h podlewania.








Taki skład nawozu dziś dałem



Nie wiem czym zasilasz zraszacze, u mnie studnia ale mam mozliwosc przełaczenia na siec. Przełączyłem na siec i sprawdziłem na liczniku ile kazda sekcja potrzebuje czasu aby odpowiednio podlać.
RedBool 23:15, 08 maj 2020

Dołączył: 07 maj 2020
Posty: 42
Zadilanie mam ze studni glebknowej. Pompa IBO SDV3-11 Zraszacze Rain Bird
____________________
Mój kawałek pola
waldek727 04:08, 09 maj 2020


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
RedBool napisał(a)


Taki skład nawozu dziś dałem


Przedsiewnie?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
RedBool 08:02, 09 maj 2020

Dołączył: 07 maj 2020
Posty: 42
Przedsiewnie Nic nie dalem, ten nawoz dalem wczoraj gdzie trawy na z 3 cm
____________________
Mój kawałek pola
waldek727 13:50, 09 maj 2020


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
magda84 napisał(a)


Dziękuję bardzo za wskazówki, robiliśmy aerację maszyna, a później walcem z kolcami, ale piaskiem nie sypalismy. A można to teraz robić w sezonie, jak już trawa dobrze wzejdzie czy lepiej na jesieni?


Teraz to już poczekaj do jesieni. Piaskowanie najwygodniej przeprowadzać na nisko skoszonej trawie. Do nanoszenia kompostu zmieszanego z piaskiem bardzo wygodnym jest to urządzenie:
https://sprzedajemy.pl/walec-ogrodowy-kratownicowy-mielec-2-a1d299-nr55018998
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 13:53, 09 maj 2020


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
RedBool napisał(a)
Przedsiewnie Nic nie dalem, ten nawoz dalem wczoraj gdzie trawy na z 3 cm

Po wysianiu mieszanek traw pierwsze nawożenie przeprowadza się po 8 tygodniach lub po trzecim koszeniu. Taka ilość azotu może uszkodzić siewki.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
RedBool 14:16, 09 maj 2020

Dołączył: 07 maj 2020
Posty: 42
waldek727 napisał(a)

Po wysianiu mieszanek traw pierwsze nawożenie przeprowadza się po 8 tygodniach lub po trzecim koszeniu. Taka ilość azotu może uszkodzić siewki.


Sialem 21 Marca tak ze tragedi nie ma . Wczoraj podlalem obficie . Mam nadzieje ze teraz ruszy
____________________
Mój kawałek pola
Hellszocik 12:32, 10 maj 2020

Dołączył: 10 maj 2020
Posty: 1




Dzień dobry,
Przez ostatni czas mój "trawnik" zaatakowało takie coś. Czy ktoś to rozpoznaje i wie jak z tym walczyć?

Pozdrawiam
tenarek 16:56, 10 maj 2020

Dołączył: 10 maj 2020
Posty: 2
Cześć. Proszę o pomoc Założyłem trawnik w zeszłym roku na wiosnę. Po dwóch tygodniach od siewu przestałem go obsesyjnie podlewać, ale robiłem to przynajmniej raz w tygodniu jak była susza w zeszłym roku. Wygląda beznadziejnie od początku był rzadki, to nie są zmiany spowodowane czymś niedawno. Są miejsca gdzie jest gęsta i zielona, ale to tylko wysepki - akurat poza kadrem tych zdjęć, reszta jak widać - żółta lub w ogóle brak. Co to może być? Może ktoś rozpozna przyczynę po zdjęciach.
Mam kilka typów:
1) zbyt zasadowa wapienna gleba
2) za bardzo zbita ziemia - jest gliniasta i jak jest sucho to jest zbita na kamień
3) za mało nasion użyłem podczas siewu (chociaż trzymałem się instrukcji na opakowaniu)

Da się coś z tym zrobić oprócz przekopania i zakładania od nowa? Wolałbym tego uniknąć, bo mam siatkę na krety. Niestety położoną niechlujnie (nie przeze mnie), więc miejscami jest bardzo płytko.


Marcinmarek 12:53, 11 maj 2020

Dołączył: 05 maj 2020
Posty: 6
Gardenarium napisał(a)


Tu gdzie pasy zielone, były kopane rowy (pewnie pod nawadnianie?) więc ziemia jest wzruszona i trawa lepiej rośnie. Nie załamuj rąk, wystarczy umiejętnie posypać nawóz do trawników (umiejętnie i równomiernie) i podlać celem rozpuszczenia nawozu i będzie zielono. Trawnik jest zagłodzony więc nie czekaj, leć po nawóz i siewnik ręczny.


Dziekuje za zainteresowanie i poradę. Czyli na trawę młodą jeszcze nie koszoną można dać nawóz i nic mu się złego nie stanie tak ? A wręcz przeciwnie odżyje ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies