Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Z Pszenicznej ... 13:25, 16 maj 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry
Nie mogę znaleźć starszych zdjęć, pewnie na wątku wrzucałam co jakiś czas

Stan obecny Niestety mokry śnieg pozrywał nieco gałęzie ze sznurków przymocowanych do pergoli. Już tak zostawiam. Po kwitnieniu przytnę ją mocniej w tym roku.

Eden Rose

Przerwa na kawę... 13:23, 16 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Tulipany Foxtrot te jaśniejsze i Hemisphere te ciemniejsze w środku


Tu na drugim planie wyższy Purple Dream
Przerwa na kawę... 13:18, 16 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Jeszcze raz kuklik, żebym ja pamiętała jakie odmiany kupiłam...


Ciemierniki nadal kwitną
Przerwa na kawę... 13:09, 16 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Jola dzięki! U mnie one były bardziej w czerwieni.

Aniu jak to dobrze, że mnie pocieszyłaś z tym platanem. Czekam więc cierpliwie.

Dla was pierwszy chaber i kukliki

Przerwa na kawę... 12:04, 16 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Dziś wiatr głowę urywa, ja siedzę i się uczę (dziś koszmarnie nudny temat) więc jako przerywnik trochę zdjęć

Magnolia Sunsation. Bardzo się cieszę, że ją kupiłam. Mała jeszcze a pąki na każdej gałązce. Kwiat jest kremowo-żółty z różowym muśnięciem. W środku ten róż jest bardziej widoczny.
W samym słońcu 12:02, 16 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Do góry
Poprawilam trochę rysunek jakoś dużo metrów tam nie będzie bo od roga działki do tuj jest jakieś 10 metrów.
Myślałam,żeby w rogu posadzić brzozę,potem albo dereń ivory halo albo tawułę szarą,potem Pissardi, potem znowu coś niskiego,znowu dereń a potem gruszkę, która ma kolumnowa formę, przynajmniej ta co już mamy na podwórku. Ewentualnie może jakiś jarząb?

W najniższym piętrze posadzilabym jeżówki, rozchodniki, stipe, Carex Variegata.
Ogród na glinie 11:52, 16 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry
Nie mogłam się oprzeć tej karbowanej, ceramicznej donicy.
Chyba będzie dobra na początek dla klona.
Teraz tylko klona znaleźć...


Mam nadzieję że przeżyje zimę. W końcu klon zrzuca liście i nie trzeba go podlewać.
Zakątek z fioletową ławeczką 11:52, 16 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6729
Do góry
gosika67 napisał(a)
Moja też ma pąki. A jak się fachowo nazywa?


Siostra, nasz kameleon to róża miniaturowa "Baby Masquerade"






Podwórkowa rehabilitacja 11:37, 16 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6729
Do góry
ryska napisał(a)
Dorotka dzisiaj już więcej kwiatków rozwiniętych



U mnie rośnie na pergoli przy wejściu, ale nie ma tyle kwiatków
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 11:29, 16 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1470
Do góry
Anulka napisał(a)


Właśnie miałam pisać czy mogłaby być yrzmielina tylko czy żółta nie będzie się jakoś gryzla z rozowy i rozchodnilami? Bo wiem że jest jeszcze zielono biała., dziś przymierzałam roślinki, limki A przed nimi danica i to coś, odmiana też kulista .


Pani w szkółce poleciła, zobaczymy czy trafiony zakup. Te lizaki które są na rabacie 3szt. Chyba to świerk srebrny muszę wykopać i wsadzić do donic na taras.


Myślę, że żółte z różowym się nie gryzie. Wyjdzie z tego dynamiczne zestawienie, a jak poznałam Twoje przedpłocie, to wydaje mi się, że takie lubisz.

Te świerki są faktycznie za blisko płotu, przynajmniej tak na zdjęciu widać. Jeśli wsadzisz między nimi hortensje, to je zagłuszą i będziesz widziała je tylko zimą.

Lizaki muszą mieć zdecydowanie wyższą nogę lub być tak ustawione, żeby nie siedziały w hortensjach.

W donicach będą na pewno pięknie wyglądać z biało-zieloną lub żółtą trawą, lub po prostu solo.

Wydaje mi się również, że powinnaś poszerzyć rabatę - te rośliny bardzo szybko bujnie się rozrastają. Sama Danica będzie miała ok. 50 cm średnicy, ew. można ciąć, wiadomo.
Ale trzeba dobrze zaplanować rozstępy, bo roślinki szybko się spotkają i będziesz miała problem przesadzania, a po co.
Przycinanie - cięcie tui 11:28, 16 maj 2020

Dołączył: 08 maj 2020
Posty: 9
Do góry
Witam Czy mogę uciąć te najniższe opadające gałązki tuji? Dotykają ziemi. Wyżej wkopać nie mogłem ze względu na wysoką bryłę korzeniową. Tuja tydzień po posadzeniu. Ucięcie nie zaszkodzi roślince?
Hortensjowo 11:17, 16 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
A może jednak zostać przy projekcie Asi?
Zielona przestrzeń 10:51, 16 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3651
Do góry
A teraz się pochwalę
Dla niektórych zapewne będzie to zaskoczeniem ale przedstawiam moje tegoroczne sadzonki pomidorów
I tak:
- 6 szt. 'Hippi Zebra'(wczoraj przyjechały),
- 6 szt. 'Varsovia' (też wczoraj przyjechały),
- 6 szt. malinówek (nie wiem jakie, bo na giełdzie kupowane),
- 20 szt. papryk czerwonych.



Bidulki trochę zmarnowane były, ale dzisiaj już jest dobrze.






Malinówki i papryki w garażu czekają
Ja i mój ogródek, a może ogród 10:49, 16 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
Moje pierwsze Rodki



I konwalie

Ogród w remoncie 10:33, 16 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Mam kłopot znowu. Otóż pomalowaliśmyten betonowy krąg impregnatem do betonui myślałam, że przyciemni on trochę kolor coś tak jaj mokry beton. Tymczasem barwa została niezmieniona praktycznie. M wymyślił by dodać do tego impregnatu barwnik. Kupilibyśmy próbkę i sprawdzili, czy tak się da. Tylko chodzi mi po głowie pomysł by nie był to kolor szary. A jakby to był kolor drewna?
Coś jak ten


W takim kolorze mam meble ogrodowe, na taki chcę pomalować altanę i kiedyś jak będziemy zmieniać elewację domu będą na niej takie wstawki.
Jakby krąg i kulki pomalować na coś takiego? A może jednak trzymać się szarego? Kostkę mam szarą
Ogród z koniczynką 10:15, 16 maj 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
Ogród z koniczynką 10:03, 16 maj 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
Przerabianie ogródka pod swój gust 09:01, 16 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Eddie poliglota, haha. Usmialam sie
Ja widze, ze do napraw drzwi nikomu nie chcialo sie przyjsc. Dopiero jak zaczelam mowic o wymianie Z oknami walcze od 3 lat. I nawet do jednego okna przychodza, bo wiedza, ze w ten sposob zdobeda klienta na wiecej okien w przyszlosci Nasz pan od podlog przychodzi zawsze do jednego pokoju 2 lata temu robil najpierw kuchnie, potem jeden pokoj. Teraz tez jeden pokoj a w lipcu nastepne dwa. I powiedzial, ze rachunek wystawi jak skonczy wszystkie trzy Nawet niczego nie podpisywalam, ze u mnie byl Tutaj jest troche inna mentalnosc. Takie zaufanie na wynos
Szczawik rosnie tam z 6 lat. Tylko obornika mu co roku daje.Albo kompostu.Na zime laduje w piwnicy, zasycha, w polowie kwietnia wystawiam go na zewnatrz i zaczynam podlewac.Na zywo jest bordowy.

Głębokość sadzenia drzew, rozstawa, odległości, sadzenie drzew 08:58, 16 maj 2020


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 104
Do góry
Dzień dobry, proszę o opinię
Posadziłam topole amerykańskie, teren pochyły, ale oczywiście sadzimy w pionie
Intuicyjnie trzymam pion względem podkładki (odniesieniem są słupki ogrodzeniowe), ale część szczepiona mocno się odchyla. Czy z czasem wróci "na prostą?"

Projekt rabaty po skosie 08:34, 16 maj 2020

Dołączył: 05 maj 2019
Posty: 45
Do góry
Drzewa jednak rozłożyłam żeby były w odległości 2,8m. Czy rozplenice u przy drzewach przesadzić żeby w ten sposób rosły? Czy jakos inaczej całkiem ?

Kusi mnie żeby pozbyć się tych tawuł i dać tam przy płocie np miskanty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies