Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Hortensjowo 11:17, 16 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
A może jednak zostać przy projekcie Asi?
Zielona przestrzeń 10:51, 16 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3651
Do góry
A teraz się pochwalę
Dla niektórych zapewne będzie to zaskoczeniem ale przedstawiam moje tegoroczne sadzonki pomidorów
I tak:
- 6 szt. 'Hippi Zebra'(wczoraj przyjechały),
- 6 szt. 'Varsovia' (też wczoraj przyjechały),
- 6 szt. malinówek (nie wiem jakie, bo na giełdzie kupowane),
- 20 szt. papryk czerwonych.



Bidulki trochę zmarnowane były, ale dzisiaj już jest dobrze.






Malinówki i papryki w garażu czekają
Ja i mój ogródek, a może ogród 10:49, 16 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
Moje pierwsze Rodki



I konwalie

Ogród w remoncie 10:33, 16 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Mam kłopot znowu. Otóż pomalowaliśmyten betonowy krąg impregnatem do betonui myślałam, że przyciemni on trochę kolor coś tak jaj mokry beton. Tymczasem barwa została niezmieniona praktycznie. M wymyślił by dodać do tego impregnatu barwnik. Kupilibyśmy próbkę i sprawdzili, czy tak się da. Tylko chodzi mi po głowie pomysł by nie był to kolor szary. A jakby to był kolor drewna?
Coś jak ten


W takim kolorze mam meble ogrodowe, na taki chcę pomalować altanę i kiedyś jak będziemy zmieniać elewację domu będą na niej takie wstawki.
Jakby krąg i kulki pomalować na coś takiego? A może jednak trzymać się szarego? Kostkę mam szarą
Ogród z koniczynką 10:15, 16 maj 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
Ogród z koniczynką 10:03, 16 maj 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
Przerabianie ogródka pod swój gust 09:01, 16 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Eddie poliglota, haha. Usmialam sie
Ja widze, ze do napraw drzwi nikomu nie chcialo sie przyjsc. Dopiero jak zaczelam mowic o wymianie Z oknami walcze od 3 lat. I nawet do jednego okna przychodza, bo wiedza, ze w ten sposob zdobeda klienta na wiecej okien w przyszlosci Nasz pan od podlog przychodzi zawsze do jednego pokoju 2 lata temu robil najpierw kuchnie, potem jeden pokoj. Teraz tez jeden pokoj a w lipcu nastepne dwa. I powiedzial, ze rachunek wystawi jak skonczy wszystkie trzy Nawet niczego nie podpisywalam, ze u mnie byl Tutaj jest troche inna mentalnosc. Takie zaufanie na wynos
Szczawik rosnie tam z 6 lat. Tylko obornika mu co roku daje.Albo kompostu.Na zime laduje w piwnicy, zasycha, w polowie kwietnia wystawiam go na zewnatrz i zaczynam podlewac.Na zywo jest bordowy.

Głębokość sadzenia drzew, rozstawa, odległości, sadzenie drzew 08:58, 16 maj 2020


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 104
Do góry
Dzień dobry, proszę o opinię
Posadziłam topole amerykańskie, teren pochyły, ale oczywiście sadzimy w pionie
Intuicyjnie trzymam pion względem podkładki (odniesieniem są słupki ogrodzeniowe), ale część szczepiona mocno się odchyla. Czy z czasem wróci "na prostą?"

Projekt rabaty po skosie 08:34, 16 maj 2020

Dołączył: 05 maj 2019
Posty: 45
Do góry
Drzewa jednak rozłożyłam żeby były w odległości 2,8m. Czy rozplenice u przy drzewach przesadzić żeby w ten sposób rosły? Czy jakos inaczej całkiem ?

Kusi mnie żeby pozbyć się tych tawuł i dać tam przy płocie np miskanty
Hortensjowo 08:14, 16 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
mrokasia napisał(a)
Hmmm, ja bym raczej te hortki przesunęła w lewo. i bardziej je rozsunęła tak by nie stykały się koronami. Jeśli nie masz miejsca to chyba zdecydowałabym się tylko na jedną.

Boję się, że bardzo w lewo mam już inne nasadzenia z których wolałabym nie rezygnować.
Zrobiłam trochę w lewo:

i z 1 szt.
Nasz przydomowy ogródek 07:58, 16 maj 2020


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11254
Do góry
Cześć Ryszardzie. Ile razy widzę ciebie na tej fotce zawsze mi się przypomina cięcie jałowca i pierogi ze śliwkami. Piwonia ucierpiała ale trochę z mojego powodu - za mało się troszczyłem i w lecie w czasie suszy i w zimie. Pozdrawiam serdecznie - wpadnij kiedyś na pierogi a ukręcę całą stolnicę.

Mirko - niestabilnie się zrobiło niestety. Ale zauważam że nasza Ziemia jakby nabierała oddechu na skutek zatrzymania przemysłu, mniej samochodów na drogach.
W naszych stronach zaczął padać deszcz jak zawsze na wiosnę a przyroda nadrabia straty po suszy jaka była. Oby tak dalej. Dzięki i pozdrawiam.

Do nas przyleciały 2 nowe zwierzątka i chyba mają się dobrze.





Hortensjowo 07:44, 16 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
Wracam do tematu hortensji na pniu przed cisami. Rozrysowałam sobie dość nieudolnie tę rabatę i zaznaczyłam 3 hortensje na pniu tak jak pisała Kasia a potwierdziła Ewa.

Duże zielone koła - stare cisy - teraz są przycięte bardziej w prostą ścianę
3 czerwone koła/jaja to hortensje na pniu
1 brązowy punkt to judaszowiec kanadyjski, który na razie jest metrowym, cienkim badylkiem. Załóżmy, ze będzie kiepsko rósł i za jakiś czas będzie miał 5 m wysokości i tyleż samo szerokości w koronie. Czy jego korona i forma raczej wielopienna nie będzie się nachodzić z 1 lub 1+2 hortensją (licząc od tarasu)?

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II 07:24, 16 maj 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry
Zielonym do góry... :) 01:33, 16 maj 2020


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 3093
Do góry
Szanowne kury na włościach:
Zielonym do góry... :) 01:29, 16 maj 2020


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 3093
Do góry
Nasz wiąz jest od początku robienie ogrodu czyli jakieś 6-7lat, miejscowke ma raczej niesłoneczną, na PN od domu,słońce poznamy popołudniami, ale i tak jest czasem go przypali

System automatycznego nawadniania 01:19, 16 maj 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 80
Do góry
Czy jest jakaś możliwość aby tak połączyć 6 sekcji rozdzielacza żeby zmieściły się w skrzynce 67cm?
Kupiłem największą studzienkę jaka jest, nie chcę dwóch bo będę ją miał na małym pasie zieleni, powinienem mieć (albo raczej chcę zrobić) 6 sekcji zraszania i już 3 raz zamawiałem trójniki do kolektora ale niestety większość ma podobną długość (pewnie żeby zawory się nie nachodziły na siebie) i ciężko mi zmieścić 6 zaworów w jednej studzience.
Zna ktoś może jakieś alternatywne układy?

Ewentualnie mogę rozpisać swoje sekcje i może nie ma konieczności robienia aż 6. Wyszło mi tyle, bo w kranie mam 4.4 bara i liczyłem przepływ zraszaczy dla 2.5-3bar ciśnienia - założyłem, że takie będą spadki do ostatniego zraszacza, z tego przepływu wyszła mi ilość sekcji tak żeby nie przekroczyć 60-70% wydajności mojego źródła - 2.25m3/h).
Z moich obliczeń wyszło mi, że będę miał na sekcji dwa zraszacze Rain Bird 5004, nie wiem jaki zapas ciśnienia i przepływu założyć.

Jedyny układ jaki mi przyszedł do głowy to taki jak poniżej, ale jest ciasno, jak będę musiał coś tam zrobić to będzie ciężko, ewentualnie mogę dołożyć czwórnik nad drugim elektrozaworem (zamiast trójnika na początku) i tam wpiąć zasilanie, wtedy zyskam z 3-4cm.



Mam dodatkowe pytanie.
Czy lepsze jest takie połączenie zraszaczy statycznych jak na poniższym schemacie?
- Linia niebieska to rura PE25,
- szary prostokąt rozdzielacz,
- szare kółka zraszacze,
- czerwone linie to rury flex o długości ok. 1.2m.
Czy lepiej nie dawać rury flex a zamiast tego do samego zraszacza podchodzić PE25 montując na końcu kolanko PE25/GZ 1/2" bezpośrednio w zraszaczu?
To obejście domu, ruch tylko pieszy.


Dębowe zakątki 01:06, 16 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Jeszcze te wyższe irysy nie rozkwitły.To z tych niższych.
Ale faktycznie, ładnie wyglądają.
A czemu się nie doczekasz ??Doczekasz , doczekasz.
Cierpliwość, to cnota ogrodnika.
Dębolistna szybko rośnie.I wcześnie listki wypuszcza.
Pięknieje z dnia na dzień

Ja niestety nie posiadam cnót ogrodnika
Ale cytrynowe irysy już jakiś czas kwitną, a miały być w parze z fioletowymi. Razem je kupowałam i sadziłam. Jakoś nie chcą razem kwitnąć, choć koło siebie rosną.
Rozpoznawanie chorób i szkodników 23:29, 15 maj 2020

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 42
Do góry
Witam,
Zauważyłam dziś że nasza budleja ma karbowane liście.
Na pewno coś jej dolega. Czy ktoś z Państwa wie co to
moze byc ? Dziękuję za wszelkie porady.
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 23:24, 15 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Do góry
karolccia napisał(a)


Witam, Alino, dziękuję Ci za wszystkie rady. Przesadzamy, tak jak radziłaś, wszystko z koła. Szmaragdy przeniesione pod rabatę przy płocie.
Przed nimi będą te 2 duże kule Danica. Pomiędzy coś posadzę by rozjaśnić ten kąt. Wykorzystam też pomysł z poszerzeniem rabaty od strony wjazdu, zrobimy ją w łuku, tak jak rysowałaś. Żurawki lubię, przesyłam tegoroczne zdjęcie moich ulubionych:

Koło zostaje. Skłaniam się ku pomysłowi, by posadzić tam jedno drzewo i coś zielonego ale nie za dużo, by nie przytłaczało. Przed domem mam 3 brzozy, 1 klon czerwony, 1 miłorząb, 1 grujecznik. Obok domu mam posadzone dwa czerwone buki które prowadzę na żywopłot, by zasłoniły metalową rurę, na której jest antena. Może pomiędzy Szmaragdy a Danicę też posadzić buk i ciąć go by nie miał więcej niż 1,5 m. wysokości?

Pozdrawiam Cię serdecznie.

Dobry wieczór. Żywopłot z tuj to tło dla roślin. Za chwilę rosnący obok cyprysik nutkajski będzie ogromnym drzewem i zasłoni to, co rośnie za nim. Takie niskie. Wyznacz rabatę, zaplanuj co posadzić i gdzie. Danica na przód. Dosadz trzecią. Chyba tam się zmieści coś jeszcze oprocz buka. Czy ciąć? To zależy od Ciebie. Akurat buki mają taki pokrój, że robiłabym to tylko z konieczności. Może gdzieś uzyskasz cień, żeby zastosować grupę żurawek.
Pozdrawiam
Ogrodowe szaleństwo ... 23:15, 15 maj 2020


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Do góry
Mój kawowy zakątek. Jeszcze kawy w nim nie piłam...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies