Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Anulka 16:30, 15 maj 2020

Dołączył: 28 gru 2016
Posty: 46
Alternatywa dla miłorząb" mariken" szczepiony na pniu wystawa południowa, byłam w 3 szķółkach i nie mają tego
aneczka_a 16:33, 15 maj 2020


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 53
Takie dwie "rabatki" chciałam wypełnić częściowo konwalnikiem częściowo czymś żółtym. Jak widać cienia brak..przepraszam za bałagan za granicą, będzie ogarnianiane Dać kostrzewę żółtą, ostrokrzew golden gem, a może trzmielina?
____________________
A_gawa 16:37, 15 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Anulka napisał(a)
Alternatywa dla miłorząb" mariken" szczepiony na pniu wystawa południowa, byłam w 3 szķółkach i nie mają tego


Żółta trzmielina na pniu.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Olezia 17:03, 15 maj 2020

Dołączył: 03 mar 2020
Posty: 24
Dominika11 napisał(a)
a może kostrzewa w odmianie żółtej




A moze selseria jesienna?
Olezia 17:03, 15 maj 2020

Dołączył: 03 mar 2020
Posty: 24
aneczka_a napisał(a)
Kochani mam pytanko, potrzebuję niskiej trawki albo czegoś żółtego do zestawienia z konwalnikiem, ale na słoneczne stanowisko. Niestety chociaż to północna strona domu to cień tam nie dochodzi... polecicie jakąś odmianę? WIem, że turzyca evergold nie da rady, hakonechloa też przypalana...



A może selseria jesienna?
aneczka_a 17:12, 15 maj 2020


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 53
Olezia napisał(a)



A może selseria jesienna?

Nie będzie za wysoka do kulek z danicy jak na zdjęciach?
____________________
Anulka 21:36, 15 maj 2020

Dołączył: 28 gru 2016
Posty: 46
A_gawa napisał(a)


Żółta trzmielina na pniu.


Właśnie miałam pisać czy mogłaby być yrzmielina tylko czy żółta nie będzie się jakoś gryzla z rozowy i rozchodnilami? Bo wiem że jest jeszcze zielono biała., dziś przymierzałam roślinki, limki A przed nimi danica i to coś, odmiana też kulista .


Pani w szkółce poleciła, zobaczymy czy trafiony zakup. Te lizaki które są na rabacie 3szt. Chyba to świerk srebrny muszę wykopać i wsadzić do donic na taras.
A_gawa 22:30, 15 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Śliczne. Srebrne jest piękne...
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
AlinaP 23:24, 15 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
karolccia napisał(a)


Witam, Alino, dziękuję Ci za wszystkie rady. Przesadzamy, tak jak radziłaś, wszystko z koła. Szmaragdy przeniesione pod rabatę przy płocie.
Przed nimi będą te 2 duże kule Danica. Pomiędzy coś posadzę by rozjaśnić ten kąt. Wykorzystam też pomysł z poszerzeniem rabaty od strony wjazdu, zrobimy ją w łuku, tak jak rysowałaś. Żurawki lubię, przesyłam tegoroczne zdjęcie moich ulubionych:

Koło zostaje. Skłaniam się ku pomysłowi, by posadzić tam jedno drzewo i coś zielonego ale nie za dużo, by nie przytłaczało. Przed domem mam 3 brzozy, 1 klon czerwony, 1 miłorząb, 1 grujecznik. Obok domu mam posadzone dwa czerwone buki które prowadzę na żywopłot, by zasłoniły metalową rurę, na której jest antena. Może pomiędzy Szmaragdy a Danicę też posadzić buk i ciąć go by nie miał więcej niż 1,5 m. wysokości?

Pozdrawiam Cię serdecznie.

Dobry wieczór. Żywopłot z tuj to tło dla roślin. Za chwilę rosnący obok cyprysik nutkajski będzie ogromnym drzewem i zasłoni to, co rośnie za nim. Takie niskie. Wyznacz rabatę, zaplanuj co posadzić i gdzie. Danica na przód. Dosadz trzecią. Chyba tam się zmieści coś jeszcze oprocz buka. Czy ciąć? To zależy od Ciebie. Akurat buki mają taki pokrój, że robiłabym to tylko z konieczności. Może gdzieś uzyskasz cień, żeby zastosować grupę żurawek.
Pozdrawiam
____________________
Ala
A_gawa 11:21, 16 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Chciałam Was zapytać, które rośliny polecacie, aby malowniczo zwieszały się z murków? Niektóre murki mam wysokości ok. 1 m. Szukam czegoś sama nie wiem czego.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies