Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Mój azyl na wichrowym wzgórzu 09:47, 15 maj 2020


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1436
Do góry
Anitka napisał(a)


Glediczje już świecą nawet w pochmurny i deszczowy dzionek. Dobrze, że te majowe przymrozki liści im nie uszkadzają





no a moją glediczje mróz uszkodził...liście jak u Twoich klonów...niby kolor jeszcze jest ale oklapnięte..ale moja jeszcze mała i na bardziej odłonietym terenie więc wiatr też robi swoje..buk cały brązowy...orzech też..
W moim małym ogródeczku - Dorota 09:45, 15 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Donia72 napisał(a)


Zdolna jesteś
Bez chyba mam taki sam jak u Ciebie, Też nie znam właśnie nazwy. Dostałam go od mamy
Dziękuję ,dla mnie nie jest aż tak ważna nazwa, ale jeśli ktoś taki chce nabyć to już wtedy jest potrzebna. Niby sporo nazw swoich roślin znam, ale nie wszystkie.





Migawki z ogródka 09:41, 15 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Specjalistko od wypieków
Podpowiedz mi dlaczego oststnio, kilka ostatnich wypieków
Zaczal mi się chleb zapadać w srodku
Pieknie wyrasta, wstawiam do pieca i srodek opada
Jest przy tym ładnie wypieczony i bardzo smaczny
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 09:39, 15 maj 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Kupiłam pierwszą piwonie drzewiastą.
Wrzucam zdjęcie.

Proszę o pomoc jak ją głęboko posadzić. Bo wiem, że głębiej niż rosła w doniczce.

Tam gdzie krzyżyki żółte są najniższe paki z których wybijają pędy. Czy mam do tej linii niebieskiej przysypać tylko to grube zdrewniałe czy do czerwonej linii, wówczas oba dolne pąki będą przysypane. Ta gruba, zdrewniała część już wystaje z ziemi na 3 cm.

Jedna strona.

Druga strona.

Całość.

Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe 09:37, 15 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Do góry
Tak wygląda teraz rabata z pęcherznicami które nie były zbyt drastycznie dotychczas cięte.
I czeka za zakupy/ nasadzenia, a wrzosy jeszcze pójdą w inne miejsce.



I wiekowo podobna pęcherznica ale cięta mocno i jest ładniejsza.
Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja 09:35, 15 maj 2020

Dołączył: 08 sty 2020
Posty: 11
Do góry
Dzień dobry!
Potrzebuję porady. Tuje posadzone w 2019 roku, duży dołek z ziemią do kwasolubnych, torfem kwaśnym, ziemią rodzimą. Podlewane. Zimą po dużych deszczach i wietrze, niektóre z tujek powyginało. Naprostowaliśmy, podsypaliśmy ziemią. Teraz na wiosnę zaczęłam obserwować podsychanie i żółknięcie. Obudziłam się że powinniśmy podlewać. Od tej pory pilnujemy i dbamy o to. Zakupiłam obornik granulowany koński. Podsypałam po garści pod każdą tujkę. Nie wiem co dalej mogę jeszcze zrobić. Na moje oko ,po przejrzeniu wątku , ususzyłam te tuje. Czy mogę liczyć na pomoc? Zaczynam swoją przygodę z ogrodem i wszelką wiedzę czerpię z Ogrodowiska. Będę wdzięczna za pomoc i jakieś sugestie. Dodam,że przychodzi czasem pies sąsiadów i na pewno zaglądają koty z okolicy..

Przerabianie ogródka pod swój gust 09:23, 15 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Jestem tez ciekawa krwisciaga pink elephant. Chce go posadzic razem z trawami, jak mi jesienia wyrwa tuje. Ma rosnac do dwoch metrow.
Narazie czeka na swoje miejsce w pojemniku, razem z trawa.


Ogródek warzywny na balkonie 09:23, 15 maj 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Do góry
Wczoraj popikowalam nową rzodkiewkę. W życiu bym tego nie zrobiła w ogródku ale na takim areale mogę sobie pozwolić :0)
Ogródek warzywny na balkonie 09:21, 15 maj 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Do góry
Czyż to nie urocze? I jakie prawdziwe:0)
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 09:14, 15 maj 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
basia3012 napisał(a)


OK, dzięki.


Glediczje już świecą nawet w pochmurny i deszczowy dzionek. Dobrze, że te majowe przymrozki liści im nie uszkadzają




Ogród do odnowy 09:14, 15 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
inka74 napisał(a)
ruszył ci dereń? Na moim kilka kwiatów jest tylko jakieś podgryzione



Derenie pogubiły pąki tylko jakieś resztki jeszcze widać. Ale liście idą





Ogród do odnowy 09:12, 15 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
tulucy napisał(a)
Zaciekawiło mnie połączenie agrestu i pomidorów, nawet bym miała miejsce. Ale tuż obok mam truskawki, a one z pomidorami to nie bardzo po drodze mają



O truskawkach w tym zestawieniu nic nie ma


Mój azyl na wichrowym wzgórzu 09:07, 15 maj 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Agania napisał(a)

Bardzo ładbe foto


Po zimnych ogrodnikach odwracam się do okien plecami. Np. na tego klona nie mogę patrzeć. Niebawem zaczną mu liście zasychać Jeszce nigdy aż tak nie oberwał. Miały być przygruntowe przymrozki a u mnie jakoś górą poszło.






Ogród na glinie 09:06, 15 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry
Dzięki zwirkowi w kółku będę mogła focić mojego niwaki. Szafirki przekwitły, ale kwiatostany jeszcze nie są ścięte. Teraz będzie widoczna turzycą Gold Fountaine. Muszę tylko jedną dosadzić, bo coś mi korzenie zjadło. Linka sadownicza niestety nie jest ozdobą.
Przerabianie ogródka pod swój gust 09:00, 15 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Bardzo mi sie podoba ta gaura,nawet z listkow jest ladna.
Osiedlowy ogródek 08:57, 15 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Helen napisał(a)
Bardzo udany balkonik. Irysy pachną?


To narcyze
Niedługo zakwitną

Jak temperatura rano?

U mnie było o 5 rano około +5 stopni . Uff. Pomidorowe przedszkole ma się bardzo dobrze


Mój azyl na wichrowym wzgórzu 08:48, 15 maj 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
mirkaka napisał(a)
Anitko, kwiaty domowe cudowne. Te ukorzeniane o wydłużonych liściach jak się ukorzenia? Ja próbowałam taki liść położyć na ziemi, albo wsadziłam trochę do ziemi, nie ukorzenił się, wysechł, pomarszczył się. Takiego na ostatnim zdjęciu też nie udało mi się.
Dziękuję za info o bukach, bardzo lubię buki ale to wielkie drzewa, a u Ciebie są trzymane w ryzach


Ja różnie ukorzeniam - do ziemi z piaskiem lub najpierw w wodzie. Nie zawsze z pozytywnym skutkiem. Tego o wydłużanych liściach dopiero ukorzeniam w ziemi z piaskiem, nie wiem co będzie. Najlepiej jest jak można pobrać kawałek choć z malutkim korzonkiem, ale nie zawsze się da, jak roślina z ziemi wyrasta tylko jednym pędem i dopiero potem się rozkrzewia.

Tym na ostatnim zdjęciu mogę się już z tobą podzielić, bo rozrósł się i będę go dzielić dla Basi. Będzie już z korzonkami, wiec się przyjmie. Trzeba tylko uważać by go nie przelać . U mnie dostaje tylko 100 ml wody co 10-14 dni.
Mam jeszcze takiego z fioletową obwódką na liściach, ładnie przyrasta, ale ten się rozkrzewia od jednego pędu głównego. Spróbuję go ukorzenić z pędu. Chyba muszę więcej sadzonek robić


Ogród bez reguł 08:43, 15 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Poppy napisał(a)
Asia, glaski po stracie kota. jak zwykle dziura w sercu
Swoja droga byl niesamowity, skad to podobienstwo do dzikiego zwierza? Z kotow znam sie tylko na dachowcach.

Dojrzalam kolor na murze. Git. A ten rozbiorkowy, to sie pogubilam gdzie byl, ale miejsca na nowe przyjemnosci zazdroszcze!
Co do He-manow, to moj wyladowal z gwozdziem. W stopie. Zardzewialym. Efekt prac ogrodowo-drzewnych. No ale to pewnie wina tego, ze tych pompek i innych nie trzaska.



Magara, to moze daj mi zdjecie swojego dentysty, moze na odleglosc jak kaszpirowszki mojemu chlopu poprzestawia to i owo. Jemu sie podoba duzo rzeczy takich jak mi, wiec cholera, mialabym efekt, o jaki mi chodzi
Poppy, dziękuję. No dziura jest, wyrwa nawet. Trzeba to oswoić i z tym żyć. Był niesamowity, był cudny i cudowny.
Wiesz, z kotami jak z ludźmi - mater semper certa est , kim był ojciec... Może przyszedł z dziczy...

Dla przypomnienia wstawiam plan - aktualne pole działań jest oznaczone 15 i 16.



Ja się za bardzo nie znam, ale pompki chyba na gwoździa niewiele pomogą...
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 08:26, 15 maj 2020


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Do góry
Szalonaona77 napisał(a)
Witam
Proszę o odp czy 3x platan klonolistny Alephen’s Globe szczepiony na pniu korona kulista będzie dobrym pomysłem na tej rabacie. Czy odległość miedzy drzewami 2 metry będzie wystaczającą ? Ew jakie inne 3 drzewa na pniu można by było tu posadzić ? Na dole rosną już lawendy i rozplenice hamlen, za nimi przy płocie krzewy tawuły.



Posadziłabym co 3 metry.
Gożdzikowa - wiejski ogród 08:17, 15 maj 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry

Super te seledynowe przyrosty, jak miotełki.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies