Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród do odnowy 17:14, 13 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
Turzyca palmowa dziś


Moja o polowe mniejsza, nawet suchego nie zarosła
Dwa ogrody 17:03, 13 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Iza, to fakt. Maj i deszcz to zieleń i bujność roślin. Czasami mam wrażenie, że za chwilę wyjdą z rabat
W sobotę pobiegałam wreszcie z doniczkami, w tym roku bliżej rabat, na tarasie tylko największe, w których posadzę pelargonie. Te mniejsze zapełniam powoli innymi roślinami, co mi tam wpadnie do głowy.





tej plastikowej latarenki już nie ma a w rozplenicach pokazało się zielone


największą a zarazem najpłytszą balię też zagospodarowałam, białe i błękitne ułudki, zawilce.

Ogród do odnowy 16:59, 13 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Turzyca palmowa dziś

Chwasty w trawniku 16:40, 13 maj 2020

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52
Do góry
Kto podpowie co to za chwasty? Trochę mi tego urosło na nowym trawniku
Bez/Lilak - Syringa 16:38, 13 maj 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
(nazwę poszukam) ........................................................................Syringa hyacinthiflora ESTHER STALEY...


bezimienny przeniesiony z starej działki
Działka prawie w Borach Tucholskich 16:34, 13 maj 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry









Ogród na glinie 16:25, 13 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry
Połówka poszła do podziału.

Na szybko myślałam gdzie by posadzić te hosty. I wylądowały pod ambrowcem. Może one dadzą tu radę.

Myślałam by wsadzić jedną do donicy, ale narazie nie mam takiej donicy do postawienia w cienistym miejscu.
Poza tym ile można tej same odmiany. Mam już całe poletko Christmas Tree. A zaczynałam od dwóch niewielkich roślin.
Ogród na glinie 16:21, 13 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry
Donic zabrakło. Na szczęście miałam przygotowaną nową rabatę, to część roślin tam poszła na przechowanie.

Karpa funkii była tak ciężka, że przecięłam ja na pół i nadal była bardzo ciężka.

Takie piękne liście. Żal było ruszać.
Dwa ogrody 16:18, 13 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Karolino, troszkę się uzbierało dobra
Może pod koniec tygodnia wreszcie ruszę się po raz pierwszy do mojej pani ogrodniczki po jednoroczne. Tam na pewno tłumów nie ma.
Szkoda, że nie wyszło z kurnikiem, dla pana za daleko, a mój ciągle w fazie projektu. W końcu kury do ogrodu będę musiała wpuścić...
Ula, tylko takie tam rozmowy Brunnerom nie obcinaj pędów z przekwitniętymi kwiatami, siewek będzie dużo.
Wpisem o ożance mnie wzruszyłaś. Ja też mam sadzonki czy nasiona od osób z O, to normalne, że nadmiarem można się podzielić, jeśli ktoś potrzebuje.
Ewo, ten tulipan to Charming Lady. Narcyzy botaniczne ubiegłoroczne to Pueblo i Canaliculatus, zostawiłam plakietki. To może być Pueblo.


Iza, kompozycje mówisz? Ciągle te same
z ubiegłego tygodnia












Mój ogrodowy pamiętnik 16:17, 13 maj 2020


Dołączył: 09 lis 2019
Posty: 144
Do góry
Nowa12 napisał(a)


Ale miałaś go w gruncie?
A w ogóle Monia to bardzo mi brakuje Twojego ogrodu .


Tak miałam w gruncie. Szybko przyrastał.

Miło mi, że ktoś wspomina mój ogród u mnie teraz bardzo kolorowo, tulipany powoli kończą
Zostawiam ci coś ode mnie , ale mogę usunąć jak chcesz.

Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula 16:16, 13 maj 2020

Dołączył: 23 maj 2018
Posty: 4
Do góry
Mam 3 brzozy doorenbosy, kupione „bo są mało wymagające i nie chorują” jak mnie pouczono w szkółce. A tak się składa, że ciągle mam z nimi problem bo maja obżarte liście. znalazłam na nich takie gąsienice, opryskał mospilanem w ndz (jest dziś jest środa) i mam wrażenie że dziur przybywa... co z tym dalej robić? Czyms znowu opryskać? Gąsienic na ta chwile nie widzę... baaardzo proszę o pomoc bo za chwile bidule będą bezlistne!
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 16:15, 13 maj 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
takmi kwietniowy przymrozek zalatwil czeresnie


tu przesadzilam troche buksikow i zrobila sie obwodka kolejne miejscenabralo oglady


w warzywniku
Ogród na glinie 16:15, 13 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry
U mnie front rozkopany. Będzie przyłącze gazowe.
Było tak

A teraz jest tak

Rośliny w donicach za domem.

Dębowe zakątki 16:14, 13 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24711
Do góry
Milka napisał(a)
Świetna sesja boćkowa

Dziękuję Irenko


Takie coś ostatnio zrobiłam
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 16:12, 13 maj 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
Milka napisał(a)
U ciebie zawsze pyszne ciacho.
Przesadziłam i klapły, podlewałam i wstały, Boży kwiat. Nawet kilka podzieliłam, jak przekwitną zrobię kolejne dzielenie

jak ja nie upieke to R sie bierze sam za pieczenie. Babke piaskowa ma opanowana do perfekcjonizmu

Haniu mam nadzieje, ze za rok bedziesz miala wystarczajaco na ciasto i wszystko co Ci sie zapragnie

U nas zimni ogrodnicy troche ochlodzili atmosfere. pada i temperatura spadla. Na szczescie do zera i nizej ma jezcze daleko.

Zaczely kwitnac irysy


sadzone jajka



Dębowe zakątki 16:06, 13 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24711
Do góry
gogo napisał(a)
Ale fajnego masz gościa i te świetne zdjęcia
Jeśli chcesz mieć tam siewki to ok., tylko one też urosną duże.

Grażynko dziękuję bardzo.
Bociek często przylatuje sobie na moją działkę.
Jak będę siewki, to będe je przesadzać

Dyptamy już mają pąki

Dębowe zakątki 16:04, 13 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24711
Do góry
Margerytka40 napisał(a)
Aniu jaki talent. Piękny obraz.

Asiu, dziękuję bardzo staram się i sama uczę się



Czosnek niedźwiedzi w hostach


Ciemiężyca- mam ją ze 3 lata.Ani razu jeszcze mi nie zakwitła.
Może w tym ??Nawet jej przybyło.Jest 3 pędy.A było 2.
Dębowe zakątki 15:56, 13 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24711
Do góry
ElaS napisał(a)
Aniu, ja już teraz wiem skąd ten piękny Ogród u Ciebie. Jesteś
artystycznie bardzo uzdolniona. Czujesz ten świat barw, faktur, wielkości, kontrasty, itd.
Malujesz, robisz cudowne zdjęcia, jednym słowem - talent. Pokazuj więcej tego dobra.
Takie osoby jak ja, bez uzdolnień plastycznych, szczególnie doceniają ten Dar.
Uchwyciłaś w obrazie lekkość i zwiewność. Przyjemnie się patrzy na kobietę z rowerem

Elu kochana bardzo dziękuję za te wszystkie miłe ale i budujące wręcz uskrzydlające słowa
W zamiarach jeszcze jest chęci na następny.
Ale na razie czasu na takowe Rzeczyc brak
Ale każdy ma jakieś talenty,,jeden takie, drugi inne, trzeci jeszcze inne
Pozdrawiam
Cieszę się ,że hostusie dzisiejszą minioną zimną noc przeżyły .
Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 15:54, 13 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
BASIA8 napisał(a)
Hej Anusiasuuuuuper że jesteśmam nadzieje cichutka że ze zdrowiem będzie lepiej u Ciebie. Buziaki zostawiam.


Basiu dziękuję. Zawsze pamiętasz o mnie.
Staram się dbać o ogród może nie tak perfekcyjnie. Zapomniałam jesienią dosadzić cebulowe. Tulipany, które zakupiłam kilka lat temu zupełnie się wytraciły. Macham do Ciebie i pozdrawiam.



Ogród z uśmiechem 15:53, 13 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies