Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Urszulla 20:13, 06 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Wywody Wasze to dla mnie któryś stopień wtajemniczenia a Wy tu piszecie o jeszcze głębszych. To już nie dla mnie. Zachwycam się brunerki mam i przeczytałam że się sieją to by się zgadzało. Bo jedną mam z siewki, wstyd się przyznać że ukradzionej pod szkółką Chyba pójdę oddać jak się u mnie wysieje.

Epimedium podobnp się nie rozłazi a wytrzymuje suszę. To warto mieć takiego sywora na słoneczną stronę rabaty.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Pszczelarnia 11:40, 07 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
paniprzyroda napisał(a)
[b]




Jak się ten nazywa i poproszę o nazwy narcyzków botanicznych. W kwarantannie (narodowej) zrobiłam się dociekliwa.

Mariolu, dobrych wieści.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:43, 07 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
paniprzyroda napisał(a)

Muszę jutro zerknąć, czy już się pączki rozwinęły.
Haniu, obiela początkowo rosła u mnie w innym miejscu i trochę żałuję, że ją stamtąd zabrałam na przedpłocie. Ma spartańskie warunki glina i sucho. Przy przesadzaniu wbiłam grubą tyczkę i usiłowałam ją wyprostować. Po części się udało, nie rozkłada się za bardzo. Teraz po kwitnieniu podetnę ją od dołu i znów podwiążę do góry. Usiłuję ją wyprowadzić na kilkupniowy wyższy krzew.
Tak wyprowadziłam kalinę koralową, judaszowca, grujecznika, mam nadzieję że z nią też się uda. Lepiej chyba ją prostować od małego, bo pędy jej szybko drewnieją.


Mariolu ale obiela osiąga tylko 150 cm wzrostu a judaszowce i kaliny jednak więcej???
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
popcorn 14:52, 07 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zachwycam się zdjęciami jeszcze raz Czekam aż u mnie cokolwiek urośnie na tym pobojowisku
____________________
Mój nowy ogródek
Basilikum 20:49, 07 maj 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Kasya napisał(a)

No tak... teraz jak ktoś szyje to tylko maseczki

O nie nie, ja wlasnie uszylamokladkenaksiazke kucharska
iwlasnie zabieram sie za torebke

Mariola zachwycam sie i studiuje. Posiedzialam w szklarni, troche, bo u nas zimno jakos sie zrobilo. Zachwycaja mnie Twoje kompozycje
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Urszulla 21:22, 07 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Jeszcze wpadłam podziękować za nasionka ożanki 2 lata temu w zeszłym roku miałam 5 pokaźnych kęp i właśnie jestem na etapie ich dzielenia. Polubiłam ożankę bardzo. Nie zmarzła mi w tym roku. Powinna się też wysiewać ale narazie siewek nie spotkałam. Taka mini relacja w podziękowaniu.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
paniprzyroda 16:18, 13 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Karolino, troszkę się uzbierało dobra
Może pod koniec tygodnia wreszcie ruszę się po raz pierwszy do mojej pani ogrodniczki po jednoroczne. Tam na pewno tłumów nie ma.
Szkoda, że nie wyszło z kurnikiem, dla pana za daleko, a mój ciągle w fazie projektu. W końcu kury do ogrodu będę musiała wpuścić...
Ula, tylko takie tam rozmowy Brunnerom nie obcinaj pędów z przekwitniętymi kwiatami, siewek będzie dużo.
Wpisem o ożance mnie wzruszyłaś. Ja też mam sadzonki czy nasiona od osób z O, to normalne, że nadmiarem można się podzielić, jeśli ktoś potrzebuje.
Ewo, ten tulipan to Charming Lady. Narcyzy botaniczne ubiegłoroczne to Pueblo i Canaliculatus, zostawiłam plakietki. To może być Pueblo.


Iza, kompozycje mówisz? Ciągle te same
z ubiegłego tygodnia












____________________
Dwa ogrody
Basilikum 16:20, 13 maj 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
ciagle te same a jednak ciagle inne
jak tak sie patrze przez okno na moja rabate to codziennie inaczej wyglada
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
popcorn 16:33, 13 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bujność widzę!!!

Kurnik budujemy własnym sumptem w weekend, jesli pogoda pozwoli. Materiały zamówione, dechy do obicia z budowy, przynajmniej coś się zużyje, po co mi ta sterta to nie wiem

pięknie macie Mariolko!!!

buziaki!
____________________
Mój nowy ogródek
paniprzyroda 17:03, 13 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Iza, to fakt. Maj i deszcz to zieleń i bujność roślin. Czasami mam wrażenie, że za chwilę wyjdą z rabat
W sobotę pobiegałam wreszcie z doniczkami, w tym roku bliżej rabat, na tarasie tylko największe, w których posadzę pelargonie. Te mniejsze zapełniam powoli innymi roślinami, co mi tam wpadnie do głowy.





tej plastikowej latarenki już nie ma a w rozplenicach pokazało się zielone


największą a zarazem najpłytszą balię też zagospodarowałam, białe i błękitne ułudki, zawilce.

____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies