Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Nie potrafię tego wszystkiego ogarnąć.... 22:50, 12 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Sanka napisał(a)
Chciałabym powiększyć rabatę. Czyli połączyć z tym szarym polem gdzie na razie nic nie rośnie.
Czy zasadzenie rozplenicy i pomarańczowych jeżówek to dobry pomysł? Od tujek do wierzby jest 1,3m a długość to 6,8.

A co dodać do tego prostokąta z Hakuro? Może jakaś obwódka? Moze zamiast po jednej tawułce to powinny być po trzy miedzy wierzbami? Strasznie tam pusto.



Kochana, no ja Ci powiem tak:

1. ja hakuro LUBIĘ!!!

2. rozstałam się z nimi za. namową ogrodowiska i żałuję

3. gdyby były na innej rabacie, pewnie bym ich nie dała, ale na froncie były źle posadzone

Proponuję w tej linii między hakuro a tujami posadzić wysokie miskanty, np ML tak, aby je było widać za hakuro.
A pod nimi daj te liliowce plus jakieś trawy, np jakieś fajne rozplenice.
Hakuro różowe, rozplenice troszkę też, a miskanty Morning Light ładne srebrne.

Tak ja bym zrobiła.

Nie wymieniaj. tych hakuro na graby, bo są na razie małe i pięknie będą zdobić Twój ogród.
Jak się za parę lat popsują, to się będziesz zastanawiać.

A na graby i tak znajdziemy inne miejsce
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 22:44, 12 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Anitka napisał(a)


Wacławie jaki ze mnie mistrz. Pewnie będę to wszystko przerabiać jeszcze nie jeden raz Moja działka na początku była wielką, nasłonecznioną patelnią. Drzewa podrosły i teraz trzeba dosadzić rośliny do cienia.



Bardzo ładbe foto
Doświadczalnia bylinowo-różana 22:38, 12 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 10353
Do góry
Anda napisał(a)


Jasne, czosnek możesz, cebulę. Piołun podobno dobrze działa, ale nie wypróbowałam jeszcze.
Ale pokaż te szarawe mszyce, bo może to coś innego?


Ewa, tak wyglądają moje posiwiałe mszyce:

Doświadczenie moje żadne, w zeszłym roku były "tylko" czarne i to raczej w warzywniku (głownie na bobie) plus na tych nieszczęsnych przekwitających tulipanach, o których pisałam, no i oczywiście na wiśni i czereśni
Daj proszę znać co myślisz - te siwe małpy to mszyce czy jeszcze coś gorszego???
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie... 22:37, 12 maj 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Do góry
I moje co poniektóre czosnki purple sensation


Ktoś widział takie cudo???
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie... 22:34, 12 maj 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Do góry
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie... 22:31, 12 maj 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Do góry
Mój ogrodowy pamiętnik 22:30, 12 maj 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Nowa12 napisał(a)
Byłam ostatnio w szkółce położonej w lesie całkiem niedaleko ode mnie. Zdarzyło mi się tam być raz dawno temu ale zraziłam się totalnie zaniedbanymi roślinami i słabym asortymentem. Okazało się, że poprawili się i teraz jest całkiem OK. Ba. Nawet ładne klony palmowe mieli .
Nawet takie, których jeszcze nie widziałam.




Ja bym nie wyszła ze szkółki bez drugiego i czwartego
Podziwiam Cię, że się powstrzymałaś.
Po obejrzeniu zdjęć mam fantastycznie kolorowy zawrót głowy
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie... 22:30, 12 maj 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Do góry
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek 22:30, 12 maj 2020


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Do góry
Z futrzakiem poprawiamy odrobinkę obrzeże, bo się ciut pokszywiło


Rubens planowo rozłazi się po domku narzędziowym ogólnie w maju jest chyba najbardziej soczysta zieleń

Działeczka Asi :) 22:28, 12 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
asiak napisał(a)


Te tulipany mnie zauroczyły .
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie... 22:27, 12 maj 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Do góry
I jeszcze kilka fotek majowych
Ogród w Tarnowie 22:22, 12 maj 2020


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Do góry
Na 24 bukszpany które są w moim ogrodzie tylko 2 rosną w donicach i były przechowane w pomieszczeniu jak każdej zimy. Po wystawieniu na zewnątrz po kilku dniach słońce tak je przypaliło że pomimo cieniowania są już nie do uratowania a że w środku się jeszcze zielenią.Przez wiele lat nie było takiej sytuacji, wniosek że stopniowo trzeba przyzwyczajać rośliny do nowych warunków. W związku z ćmą nowych bukszpanów w mojej okolicy szkółki nie sprowadzają.



a tak wygląda zamiana





Moja "przyziemna" :) pasja 22:21, 12 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Do góry
Tu ją trochę widać
Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 22:20, 12 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
anabuko1 napisał(a)
Anuś, jesienne pięknie , Ba, ba bardzo pięknie.
A teraz czekam na wiosenne ujęcia


Będą Aniu. W lipcu i sierpniu walczyliśmy chyba wszyscy o rośliny. Susza okropna. Za to wrzesień był cudowny.

Ach zapomniałam dodać, że nie był to czas stracony. Uczę się malować

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie... 22:16, 12 maj 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Do góry
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie... 22:14, 12 maj 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Do góry
I po posadzeniu

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie... 22:11, 12 maj 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Do góry
Lepiej późno niż wcale. ..zaległe fotki weekendowe. Zakupilam 16 tuji hoseri i 9 grackow na grabową.


Potem było przymierzanie
Rozpoznawanie chorób i szkodników 21:57, 12 maj 2020

Dołączył: 15 mar 2020
Posty: 2
Do góry
Witam czy ktos wie co to za ustrojstwo? Na zdjeciu powyzej w przyblizeniu a ponizej to co znalazlem najbardziej przypominajace tych jegomosci. Jest tego tysiace glownie na ogrodzeniu, troszke mniejsze od mrowki i jak sie zgniecie to zostawia czerwona plame. Nie zauwazylem poki co zeby zerowalo na roslinach ktore sa zaraz obok. Help plsss
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 21:53, 12 maj 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Do góry
Kasia_CS napisał(a)
To kora podejrzanej o bycie magnolią Lennei alba - posiadaczki różnych odmian i tej mojej wymarzonej LA są proszone o konsultację, czy można ją rozpoznać po korze

Kasiu, dopiero odpisuję.

To jest moja Lennei Alba:


A to zwykła soulangeana:


Wg mnie, są bardzo podobne, jeżeli chodzi o korę...
Alba ma trochę większe liście w tym momencie. Obie te liscie mają dosyć jasne teraz. Ja bym bez kwiatów jednak się nie podjęła identyfikacji.
Działeczka Asi :) 21:51, 12 maj 2020


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Do góry
I ogólny widoczek


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies