Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród w mieście-ogrodzie 12:16, 12 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Andrzej_ napisał(a)

Skatowałem się jak zwykle i podobnie jak Ty mam wrażenie, że nic dorzecznego nie zrobiłem



Jak zawsze u Ciebie piękne widoki. Też się przeciągnęłam, ale wiosna taka zwykle jest

Co to, jak floks jakiś wygląda, a może skrzyżowanie floksa z powojnikiem?
Choroby i szkodniki świerków, świerk - Picea 12:15, 12 maj 2020


Dołączył: 01 lut 2020
Posty: 36
Do góry
KatarzynaKromka napisał(a)
Witam,
bardzo proszę o pomoc - świerk glauca globosa, ma z 10 lat przez które cieszył nasze oczy..
W ciągu 2 tygodni wszystkie stare igły zbrązowiały, zostały tylko tegoroczne przyrosty.
Nie mogę zdiagnozować czy to choroba grzybowa czy jakiś szkodnik - nie zauważyłam żadnych robaczków, jedynie nieliczne (dosłownie kilka) pajęczyny (takie tunele z pajęczyny), natomiast igły są w czarne kropeczki, miejscami aż taka maź czarna pokrywa igły. Charakterystyczny jest też wyciek z miejsc po wiosennym cięciu.
Proszę o pomoc w diagnozie oraz radę czym pryskać - czy jest szansa na ratunek - i czy inne krzewy/drzewka również - mam dużo żywotników, jałowców, sosny, inne świerki, kosodrzewina itp. + liściaste.
Z góry dziękuję


Nie mogę załadować swojego zdjęcia ale mój świerk wygląda tak jak na drugim zdjęciu.
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 12:15, 12 maj 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
basia3012 napisał(a)
Anitko, moje glediczje wypuszczają listki od samego dołu. Bo to są jeszcze cienkie " kijki". Czy mam pozwolić im tak wypuszczać te listki czy je usuwać?
Pozdrawiam serdecznie.

Basiu możesz zostawić lub usunąć. Lub usunąć te na samym dole jeśli chcesz, aby wyżej była rozgałęziona.
U mnie nawet już na starym grubym pniu wypuszczają.

Ogród bez reguł 12:15, 12 maj 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1901
Do góry
Asiu... Przykro mi z powodu kotka...
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 12:12, 12 maj 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Urszulla napisał(a)


To Ci zrobię sadzonkę do donicy kolejną.... Na kiedyś

Podoba mi się odmłodzenie leszczyny


Ula mam nadzieje, że to kiedyś będzie niebawem A paprotka ruszyła?

U mnie już taka.
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 12:08, 12 maj 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
oliwka napisał(a)
[/img]

Anitko tak patrzę na twego iglaka pełnego nowych przyrostów i przypomniałam sobie, że zimą posadziłam dwie małe choinki po świętach. Akurat przez 1.5tygodnia było na plusie i bardzo mokro na zewnątrz. W sumie nie wiązałam z drzewkami żadnych nadziei, ale obydwa są nadal zielone. Tylko te końcówki gałązek mają brązowe i nie ma przyrostów. Podlewamy je co jakiś czas, dałam nawozu i się zastanawiam czy one żyją czy tylko mam czekać aż wyschną i zbrązowieją. Czy one mają jakieś szanse?


Teraz większość iglaków ma już nowe przyrosty.
Z iglakami wsadzanymi po świętach często jest tak, że w domu ruszają z wegetacja , wsadzamy je do ogrodu i tu pojawia się susza fizjologiczna. Takie iglaki podobnie jak bukszpany na wiosnę wyglądają tak jakby żyły, ale nie wypuszczają nowych przyrostów i z biegiem dni okazuje się, że są zaschnięte, choć tego na pierwszy rzut oka nie widać. Miałam takie doświadczenia wcześniej z iglakami.

I jeszcze jedna rada choć w twoim przypadku ona na 100 % nie uśmierciła twoich choinek - żadnych iglaków, drzew czy krzewów nie nawozimy po wsadzeniu. Ja nawet cały pierwszy sezon wstrzymuje się z nawożeniem. Najpierw ma się system korzeniowy zadomowić, a nawóz powoduje, że roślina skupia całą energię na wytworzeniu zielonej masy. Jak dobrze przygotujemy podłoże przed wsadzeniem to na początku nawożenie tez można dłużej ograniczyć w przypadku niektórych roślin.

To tak jak z domem, najpierw solidne fundamenty a potem to co z ziemi wystaje "rośnie" w górę.

Lubię te nowe przyrosty.


Żurawka - Heuchera 11:57, 12 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 885
Do góry
Malgosik napisał(a)
Trudno powiedzieć. Ale mają fajne, młode sadzonki.
Ale wrzucam Żurawkę Rio. Uwielbiam ją. Nie dość że na słońcu wytrzymuje, to jeszcze po zimie wygląda dużo lepiej niż inne. Świeci swym kolorem.

Moje Marmalade są u mnie na 808 stronie. Bardo mocno podzielone i odnowione. Ubiegłej wiosny efekt dawały spektakularny. Ale tak dużo miały kompostu, że mocno wywindowały.

No piękna ta odmiana Rio taka żywa, wprowadza kolor do ogrodu
Tylko chyba z moją Gotham to tak średnio by wyglądała, prawda? Prędzej ta Marmalade albo ta, co pokazywałam szkółkowa
Zobaczymy co będzie z tych moich, idę zaraz zobaczyć, bo słońce wyszło, nie pada już, w nocy hulał taki wiatr, że hej
Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych 11:56, 12 maj 2020

Dołączył: 27 lut 2013
Posty: 25
Do góry
Witam serdecznie,proszę o rozpoznanie dwóch krzewów.Z góry dziękuję.
1.

2.
W cieniu uśmiechniętego anioła 11:51, 12 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Do góry
A_gawa napisał(a)

Ślicznie. Podoba mi się ten klimacik.
Pzdr,
Hania
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 11:51, 12 maj 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
isia33 napisał(a)
Powiem tak, a już myślałam, że nie będę więcej zmieniała nasadzeń. Po Twojej relacji wiem, że byłam za bardzo zachowawcza, skupiałam się głównie na wypełniaczach przy ograniczonej liczbie krzewów i drzew. I na wiosnę od nowa czekają mnie zmiany. Na szczęście to najprzyjemniejsze w posiadaniu ogrodu.


W ogrodzie cały czas są potrzebne zmiany. Niektóre naprawcze naszych błędów a inne sama przyroda wymusza.

W tym roku wiele razy powiedziałam "adios jałowcu". Ten jegomość właśnie został usunięty. Powód - choroaał na rdze od dłuższego czasu - pokazywałam w zeszłym roku, a jak zobaczyłam teraz, że już każda kula była mocno zainfekowana grzybem i zapowiadał się niebawem niezły pokaz kapiących glutów to długo się nie namyślałam. Em też nie protestował, nawet podbuntował.

I jest kolejna dziura




Ogród w mieście-ogrodzie 11:50, 12 maj 2020


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Do góry
deszczowymaj napisał(a)
I Jak tam po weekendzie w ogrodzie ? Gnaty bolą ? opowiadaj ..

ja spędziłam w ogrodzie ..w sobotę 9godz i tyle samo w niedzielę ..i szczerze mówiąc sama nie wiem co ja tam tyle czasu robiłam

Skatowałem się jak zwykle i podobnie jak Ty mam wrażenie, że nic dorzecznego nie zrobiłem

Jurajski Ogród 11:35, 12 maj 2020


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 146
Do góry






Czesc Agnieszko,


Poduchy kwiatowe zachwycajace, ale mnie zaciekawila kosodrzewina. To jest jedna sztuka czy kilka posadzonych osbok siebie? Pamietasz moze mniej wiecej ile czasu zajelo jej osiagniecie takiego rozmiaru? Rozumiem, ze uszczykujesz mlode pedy?

Sezon 2017 u Hanusi 11:34, 12 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7847
Do góry
Jolu, na prognozie w okolicach zera do końca tygodnia u mnie, dopiero na weekend coś drgnie w górę nocą. Dzienna temperatura do przyjęcia..

A do ogrodu ja pewnie znowu w sobotę dotrę.

Trzymaj się ciepło. Wiatr silny i zimny od morza.

Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem 11:32, 12 maj 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2582
Do góry
Lilak Krasawica Moskwy, dlaczego tak słabo kwitnie, ale jest piękny.
Z Pszenicznej ... 11:26, 12 maj 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7803
Do góry
Dziś u mnie było tak




Ogród do odnowy 11:07, 12 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry



tolmiea - lubię żółte liście wiosną



kokoryczka - Polygonatum humile





powoli zielono się robi



Wzgórze chaosu 11:07, 12 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Do góry
Waclaw napisał(a)
lubię spoglądać na Twój "Haos"

Bardzo proszę Kolejna porcja kolorowego misz maszu Z kuchni o poranku
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 11:04, 12 maj 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
basia3012 napisał(a)


Dzięki Anitko za wyjaśnienia o tulipanach.
Też kupiłam w tym roku 3 cebulki eucomisów. Ale zielonych. Jeszcze nie wypuściły listków. Będą rosły w donicy. Ale chyba za głęboko je posadziłam.
Przepiękne rzeczy wystawiłaś w nowym kąciku. Rarytasiki po prostu.


Ja też dokupiłam zielone 5 szt. i jedne wychodzą inne z dużymi oporami. Te bordowe już miałam wcześniej i zimowały w piwnicy bez podlewania. Na początku marca wyciągnęłam z piwnicy doniczkę i zaczęłam delikatnie podlewać.

Basiu końcówka cebulki musi wystawać ponad ziemie.
Wzgórze chaosu 11:02, 12 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Do góry
Urszulla napisał(a)


Iwonko z czego masz tak ładnie uformowany stożek. Pytam bo od samego dołu szeroki i gęsty.
Oczywiście liściaste są piękne.


A żebym to ja wiedziała Jakiś czas temu była tu już dyskusja co to za iglak. Mam ich cztery sztuki, każda wygląda inaczej. Za magnolią wersja nie cięta Stawiam, że to jakiś cyprys...
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 10:58, 12 maj 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
dominka napisał(a)




Właśnie dziś dostałam z ogródka teściowej kokoryczkę.
Nie wiedziałam jak się nazywa i spacerowałam po Twoim pięknym ogrodzie
Już wiem co mam


A ja w tym roku wiele roślin odkryłam. Nie wiedziałam, że są zawilce wiosenne w kolorze różowym. Odmiana' Spring Summer'.


Białe już mam od kilku sezonów.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies