Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Pomidorowy Zawrót Głowy 12:05, 27 kwi 2025


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6127
Do góry
Kasya napisał(a)
No ja moge tylko zazdroscic pieknych sadzonek

Dzięki. Mam też maluszki pośród pomidorowego przedszkola. Niektóre odmiany wzeszły mi o wiele pózniej lub były z dosiewki.


Tutaj zapasowy nr 33 o wątłej łodydze.



Także wzrosty są niewyrównane, ale potem nadrobią w sprzyjających warunkach.
Pomidorowy Zawrót Głowy 11:56, 27 kwi 2025


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6127
Do góry
Nr 45 - Russian Cossack
22 kwietnia


27 kwietnia - po kilku dniach hartowania

Pomidorowy Zawrót Głowy 11:50, 27 kwi 2025


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6127
Do góry
23 kwietnia - około pierwszej w nocy na jedną z tac pomidorowych przewrócił się 80 litrowy worek ziemi. Żaden się nie złamał, ale były uszkodzenia łodyg na kilku sztukach. Tego samego dnia przesadziłam z doniczek P9 do wyższych.

Pomidorowy Zawrót Głowy 11:46, 27 kwi 2025


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6127
Do góry
22 kwietnia, czyli równo miesiąc od podkiełkowania nasion - pomidorki tunelowe
Michael's Portuguese Monster


Mama Irene’s o ziemniaczanych liściach

Jeden z tych do gruntu.
Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały 11:39, 27 kwi 2025


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 8636
Do góry
Piękny kolor lilaka. Taki bym chciała jeszcze mieć i jasno różowy.

Wizualizacje mnie powaliły. Cudnie to wygląda. Jak Ci się uda taki efekt osiągnąć to Pati czapki z głów. Dużo jeszcze pracy Cię czeka zwłaszcza że ścianką wodną. No chyba że gotową kupicie i tylko podłączyć wystarczy to dużo mniej.

Co do monstery to mam i udało mi się ją rozgryźć. Dziury na liściach robią się z wiekiem rośliny. Liście rosną coraz większe a im większe to coraz więcej dziur. Poza tym to jest żarłoczna bardzo roślina i potrzebuje dużo nawozu. Przesadzałam ją 4 razy do różnych mieszanek i słabo wyglądała aż do kolejnej ziemi dałam dużo granulek obornika i nawozu więc teraz rośnie jak głupia. Ma wielkie liście i dziurawe.


Tak więc cierpliwości Pati.
April podbija las... 11:33, 27 kwi 2025


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
April napisał(a)
Justyna, wszystkie się świetnie przyjęły i rosną na potęgę. Ale to to akurat bezodmianowy.


Orange Dream są takie:





Z tyłu za cercisem

Cudny ten klon. A ostatnio zastanawiałam czy go nie kupić sobie, ale potem mysli gdzie go posadzić.
Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały 11:32, 27 kwi 2025


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6127
Do góry
Moje jeszcze nie kwitną za to u sąsiadów szał lilakowy.


Wisienka, którą oddałam po tym jak miała być amanogawą, a rozwinęły jej się bordowe liście.
Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały 11:29, 27 kwi 2025


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6127
Do góry
Ma ktoś jakiś pomysł co mogę zrobić by monstera, którą mam od końca 2022 roku miała więcej monsterowych liści? Ma tylko jeden. Wczoraj przesadziłam do nowej, większej doniczki. Dostała miks ziemii uniwersalnej, perlitu i keramzytu zgodnie z jakimś filmikiem z YT.

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały 11:27, 27 kwi 2025


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6127
Do góry
Zakwitł mój pierwszy tulipan.


Szałwie Caradonna tak się wysiały w pobliżu. Jedna z donic czeka na wsadzenie supertunii Jazzberry, a w drugiej jest trzmielina oskrzydlona Compactus.

Widok na wąskie i kwitnący rzepak w tle.
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 11:16, 27 kwi 2025


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 3207
Do góry
Cześć, moim zdaniem rabata ma już ładny zimozielony szkielet. Dodałabym tu coś kwitnącego, ale starałabym się posadzić dużo sztuk tego samego gatunku, np. obwódkę z jakiejś niskiej bylimy lub trawy i coś wyższego kwitnącego, np. róże lub hortensje. Może ten dom naprzeciwko przesłonić jakimś drzewem?


Sezon 2017 u Hanusi 10:48, 27 kwi 2025


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Kochani, na czas przymrozków ogród zostawiam w niełasce, Posadzone pomidorowe dzieci, a ja na czas zimnicy na dzisiejszy poranek wstawiłam im pod namiot w szklarni terakotowy piecyk ze świeczki. Od 20:00 do 8 rano powinien ciut ogrzewać. może wydoła. I na to liczę. Namiot z włókniny. Niewyględny ale nie ma wyglądać tylko chronić.

Ogrodnikom dziś życzę zachmurzenia, a w uprawach zadowolenia. Dla podtrzymania dobrego nastroju informnuję, że moja piwania "majowa" ma pączki okazałe i chyba jej nic nie będzie.
Wasze kwiatki też niech kwitną bez uszczerbków.

Wzgórze chaosu 10:22, 27 kwi 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Iwonka napisał(a)




Ujęcie bomba i kącik mega romantyczny, komunijno/ślubny Ależ się judaszowiec odwdzięcza, klony przepiękne , budzą zachwyt każdorazowo.
Wzgórze chaosu 10:19, 27 kwi 2025


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
Pozostając w zieleni, klon dissectum, delikatny ale dobre kilka metrów w obwodzie

Wzgórze chaosu 10:11, 27 kwi 2025


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
Kolejny wiosenny ulubieniec to kokorycz i serduszka. Taka namiastka konwalii tylko z wyższego piętra
Kokorycz mam zwykłą i variegatę a serduszkę o liściach zielonych i limonkowych.



Wzgórze chaosu 10:11, 27 kwi 2025


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
Wzgórze chaosu 10:11, 27 kwi 2025


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
Zaraz po świętach zakwitła Fortegilla, u mnie rośnie bardzo wolno, oby tak dalej.
Bardzo lubię ten krzew, jest taki eteryczny, delikatny, pasuje do białego mimi lasku

Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 09:49, 27 kwi 2025

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 717
Do góry
kasiek napisał(a)

Kalina która właśnie kwitnie

[/quo
Czy kalina wawrzynowata przeżyła zimy do 2025roku?
Zacisze Alicji 09:46, 27 kwi 2025


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Alija napisał(a)
W okolicach stawu różności.


Co to za kwiatki? fajne

Rodki pięknie kwitną, dobrze, że nie mam dla nich warunków Chociaż o magnoliach też tak mówiłam hehe

Podobają mi się leśne zakątki z kuklikami i brunnrami i niezpomijnajkami?
Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 08:44, 27 kwi 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7035
Do góry
Pióropuszniki się przyjmą?





Piwonia drzewiasta



Kapusta w tunelu (wypadałoby zjeść i robić miejsce na pomidory )



Kury jedzą resztę pekińskiej i pak Choi z tunelu

Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 08:41, 27 kwi 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7035
Do góry




Klonów też parę mam do przeniesienia



Pojedyncza azalia. Tulipanowiec zostaje



Ciemierniki




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies