Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Przerabianie ogródka pod swój gust 12:56, 17 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Nowy floks ladnie sie wpasowal na fioletowo-rozowo- niebieska rabate.
Niestety aparat to nie lustrzanka.Ale dodatkowa optyke mozna dolozyc.
Hortensje oprocz cienia nie potrzebuja nic wiecej. Ja swoje podlewam moze raz na miesiac jezeli wogole. Miejscowke maja dobra, bo slonce tylko z rrana i odrobina wieczorem.Ziemia normalna piaszczysta glina, wymieszana z ziemia do azalii.Mrozy okolo - 20-25 stopni zima. Ale masa sniegu.




Krwawnik terrakotta



Ostrogowiec




Prroso przebarwia sie jesiennie....


Choroby i szkodniki sośnic, sośnica - Sciadopitys 12:46, 17 lip 2019


Dołączył: 17 lip 2019
Posty: 2
Do góry
Witam serdecznie, od kilku lat przeglądam forum, które jest dla mnie ogromną kopalnią wiedzy Obecnie mam problem z 7-letnią sośnicą japońską, a ponieważ wyczerpałam już swoje pomysły na ratunek postanowiłam szukać pomocy właśnie na forum. Mam posadzone dwie sośnice w odległości od siebie około kilku metrów. Jedna rośnie dobrze, jest soczyście zielona, gęsta, po prostu zdrowa. Z drugą niestety mam problem W zeszłym roku latem zauważyłam różnicę w kolorze i gęstości i ogólnej kondycji. Sprawdziłam, czy jest posadzona za głęboko (nie jest), sprawdziłam, czy nie jest przelana (też nie), podsypałam nawozem przeciwko brązowieniu (brak efektu), opryskiwałam dolistnie biohumusem, stymulatorem wzrostu (brak reakcji). W ogrodzie mam nawodnienie, zastosowałam mikroryzę po posadzeniu, ziemia jest gliniastą, ale solidnie rozluźnioną piachem, sadzona była w dużym dole z dużą ilością żyznej ziemi z worka i do tej pory wszystko było ok. Na tej rabacie jest co prawda wysypany kamień, ale jest to gruby gnejs, frakcja około 10 cm. Dookoła pnia jest okrąg wolny od kamieni i wysypany korą. Bardzo proszę o pomoc, co może być przyczyną kłopotów, bo bardzo byłoby mi szkoda, gdyby mi wypadła ta sośnica


Moja działka na Dębowym Lesie 12:44, 17 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Trawa powypalana przez upały, jeszcze bidnie wygląda.
Ale ja go tak nie podlewałam. Ważniejsze dla mnie były roślinki w rabatach i warzywnik.

Ogród w remoncie 12:42, 17 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Margerytka40 napisał(a)
Wiecie co, dosadziłam tam liatry, między rozplenice. Najpierw białe ale nie podobało mi się. A teraz



Ciekawe czy rozplenice ich nie zjedzą. Poczekam, zobaczę

I wiesz co fajnie te latrie wyglądają
Między brzozami 12:21, 17 lip 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Do góry
oraz dalsza część pracy nad glebą w dalszej części rabaty:

Graby nadal są, cały czas waham się co z nimi zrobić
Ogrodowo zakręcona. 12:21, 17 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2427
Do góry






I ostatnia licha ostróżka, pozostałe są ładne, ta z innego źródła. Nie wiem zasuszona, czy grzyb? Nawóz dostały wszystkie kilka dni temu, bo myślałam, że to braki pokarmowe, ale bez zmian.



Obskubać te liście, czy przyciąć górę?
Ogrodowo zakręcona. 12:18, 17 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2427
Do góry
Wrzucę parę pojedynczych roślinek, bo mają się raczej nieźle







Między brzozami 12:18, 17 lip 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Do góry
Kilka zdjęć z rabaty za domkiem chłopaków:




Ogród Kamila 12:10, 17 lip 2019


Dołączył: 18 mar 2019
Posty: 100
Do góry
Tutaj spora zmiana w moim ogrodzie! 3 dni cięcia



Ogród Kamila 12:08, 17 lip 2019


Dołączył: 18 mar 2019
Posty: 100
Do góry
Trawnik daje radę!!

Yara Mila Complex + woda 2x dziennie

Wizytówka - Ogród Kamila z Kluczborka 12:07, 17 lip 2019


Dołączył: 18 mar 2019
Posty: 100
Do góry
Jedna z większych zmian aktualnie w moim ogrodzie




Nawożenie, zasilanie trawnika 12:06, 17 lip 2019


Dołączył: 18 mar 2019
Posty: 100
Do góry
Udało mi się ogarnąć trwanik tym razem, jestem zadowolony, było słabo - jest dobrze
YARA MILA COMPLEX nawóz co 40 dni, nawodnienie rano i wieczorem po 20 minut

efekt?



Wizytówka - Ogród Kamila z Kluczborka 12:03, 17 lip 2019


Dołączył: 18 mar 2019
Posty: 100
Do góry
Trawnik udało się w tym sezonie wyciągnąć tak, że jestem zadowolony!

Między brzozami 12:00, 17 lip 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Do góry
Szkoda że nie mam ładniejszych zdjęć lawendy która powoli kończy kwitnienie




Jest już duża i się mocno pokłada, chyba wczesną wiosną trzeba będzie mocno przyciąć

znalazłam jeszcze takie, robione innym aparatem:
Ogród w mieście-ogrodzie 11:59, 17 lip 2019


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Do góry
kachat napisał(a)
Ale u ciebie jest pięknie!

Dzięki!

Gosiek33 napisał(a)
Ni nie napiszę

no nie bądź taka, "żeby nie było nieczeo"

anka_ napisał(a)
Andrzeju zdjęcia twojego ogrodu jak zwykle przyprawiają o palpitację serca. Ale mam pytania techniczne - fundament pod słupy jeżeli dobrze pamiętam na 80 cm ? W środek zbrojenie? Czym impregnowane są te drewniane belki?

Kurczę, już to pisałam ale muszę - jak ja ci zazdroszczę tego starodrzewu

Ania, fundament tak jak piszesz 80 cm, zbrojenie pręty stalowe (4 szt./słup) zalane betonem. Belki pomalowane dwukrotnie drewnochronem. Na górze słupów jest opierzenie z blachy ocynkowanej.Pozdrawiam
Rozpoznawanie chorób i szkodników 11:59, 17 lip 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Do góry
Proszę o pomoc.
Wiśnia Umbraculifera ma jakiś problem.
kilka gałązek nie kwitło i nie ma listków, a na pniu pojawiła się jakby żywica.Co robić?





Chwasty w trawniku 11:53, 17 lip 2019

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
Do góry
cyma2704 napisał(a)
schwanz24 z bliska jeszcze gorzej wygląda.






no faktycznie teraz widać, ja bym dziadom nie odpuścił, reklamować.

z drugiej strony dziwne, że na gęstej darni takie coś wyrosło i aż tyle.



Między brzozami 11:49, 17 lip 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Do góry
Teraz zaczyna kwitnienie hortensja ogrodowa która była parę lat temu przesadzona z ogrodu mojej mamy. Na swoim wcześniejszym stanowisku była różowa, u mnie jest taka:



dodam że nic jej nie dosypywałam i dlatego tym bardziej jestem zaskoczona kolorem. Coraz więcej u mnie tego niebieskiego, może jakaś niebieska rabata będzie... hmmm
Choroby i szkodniki świerków, świerk - Picea 11:47, 17 lip 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Do góry
Witam.
Potrzebuję pomocy przy świerku serbskim.
Sadzone 4 lata temu.
Nie nawoziłam ,nie ma za sucho. Jeden już zachorował rok temu, a teraz dwa kolejne zaczynają chorować.
Nie mam włókniny, kora jest rozsypana.



Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 11:45, 17 lip 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Kasia jak zwykle szał

Fantasia stary krzak nieciekawie ale młoda sadzonka zaszalała na nowych pędach


Hayes Starburst wciąż wiotka chyba jakieś dopalacze zastosuję


Miss Saori
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies