Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między brzozami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między brzozami

Misia 12:00, 17 lip 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Szkoda że nie mam ładniejszych zdjęć lawendy która powoli kończy kwitnienie




Jest już duża i się mocno pokłada, chyba wczesną wiosną trzeba będzie mocno przyciąć

znalazłam jeszcze takie, robione innym aparatem:
____________________
Misia - Między brzozami
Misia 12:18, 17 lip 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Kilka zdjęć z rabaty za domkiem chłopaków:




____________________
Misia - Między brzozami
Misia 12:21, 17 lip 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
oraz dalsza część pracy nad glebą w dalszej części rabaty:

Graby nadal są, cały czas waham się co z nimi zrobić
____________________
Misia - Między brzozami
KasiaLangier 22:26, 23 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Misia napisał(a)
Teraz zaczyna kwitnienie hortensja ogrodowa która była parę lat temu przesadzona z ogrodu mojej mamy. Na swoim wcześniejszym stanowisku była różowa, u mnie jest taka:



dodam że nic jej nie dosypywałam i dlatego tym bardziej jestem zaskoczona kolorem. Coraz więcej u mnie tego niebieskiego, może jakaś niebieska rabata będzie... hmmm


Dlatego lubię hortensje ogrodowe podobnie jak długowieczne piwonie i niezniszczalne "babcine" pelargonie pozdrawiam serdecznie
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Misia 17:14, 06 sie 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Hortensja dziś
____________________
Misia - Między brzozami
Toszka 20:15, 06 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Hortensja pokazuje, że masz kwaśną glebę bogatą w tlenki żelaza. To oznacza, że wszelkie kwasolubne będą miały u ciebie prawdziwy raj

Lawendę teraz zetnij o 1/3-1/2 (zrób ładne poduchy), ale nie tnij zbyt nisko. Na wiosnę zadecydujesz, czy ją skrócić mocniej, czy zostawić. Czym mocniej się tnie w kwietniu, tym dłużej jest zdrowa i odmłodzona, ale dwa, trzy tygodnie później kwitnie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Misia 22:16, 06 sie 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Toszko kochana ciesze się że zajrzałaś bo mam mała rozterkę właśnie z moją kwaśna glebą. mianowicie: na nowo przygotowywanych rabatach dodaje bardzo dużo kompostu do tego obornik, mączkę i korę przekompostowaną ( ok worek na metr kw), myśląc że dobrze przygotowałam glebę posadziłam jakieś 2 miesiące temu hortensje dębolistą ale nie dałam już ziemi z worka do kwasolubów. Dziś widzę że to był błąd bo hortka zaczyna mieć żółte liście i muszę interwencyjnie zakwasić jej podłoże, ale nie ma tego złego bo zaczęłam się zastanawiać nad moim ph gleby. i tu pojawia się moja rozterka na zaplanowanych rabatach chciałam posadzić rośliny którym dobrze będzie w mojej kwaśnej glebie ale ph jest tam teraz około 7 - 8 no i nie wiem teraz czy powinnam szukać roślin do mojej rodzimej gleby o nizszym ph i zaprawiać dołki kwaśną ziemią z worka? czy rośliny do bardziej zasadowej gleby? A może jeszcze dosypać siarki żeby obniżyć ph bo nie wiem czy ph po czasie wróci do pierwotnej kwasowości?

Lawendę właśnie dziś przycinałam i zastanawiałam się czy przyciąć mocniej Teraz już wiem co z nią zrobić, dziękuję za radę
____________________
Misia - Między brzozami
Toszka 23:45, 06 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A może wykorzystać wyższe ph i posadzić inne rosliny, które normalnie na kwasnym by nie rosły (kompost ma 7,5, mączka bazaltowa też). Przy wzbogaceniu kwasnej gleby natomiast najlepsza jest ziemia liściowa, kora, mączka granitowa.

Wiem, że plany musisz zmienić, ale przemyśl to bo masz szanse na szałwie, jezówki i inne cudnie kwitnące, w tym graby lubią zasadę
Zawsze wychodzę z założenia, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Brzozowadzie... 23:46, 06 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Witaj Misiu Ale Ci się ładnie rozwija ogród Wróć, ale dużo pracy włożyłaś już w swój ogród Piękna lawenda, cienista pod brzozami, rabata z kosaćcami. Podziwiam Twój upór w ulepszaniu ziemi.
A co do hortensji, może zanim zaczniesz wymieniać ziemię, spróbuj obsypać ją igliwiem i fusami z kawy? Mój rodek miał takie objawy wiosną i po systematycznym podsypywaniu kawą i ściółką pięknie zazielenił się. Ale ciekawa jestem, co napisze Guru
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Magleska 21:51, 09 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
obejrzałam zaległe fotki
coraz piękniej masz

odpowiem u Ciebie ,bo jakoś do siebie nie mogę trafić
teraz nie mam nigdzie agrowłókniny -między skrzyniami też
mam wysypany drobny kliniec i czasem po prostu plewię między nimi
ale w poprzednim miejscu skrzyń miałam szmatę między skrzyniami ….a chwasty i tak wyrastały
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies