Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Liliowo i kolorowo:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Liliowo i kolorowo:)

danuta_szwajcer 11:14, 17 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
anna_g napisał(a)
Te cynie w w wiaderku wyglądają naprawdę super. Skąd Wy macie te wszystkie pomysły i dlaczego mnie takie fajne A proste rzeczy nie przychodzą do głowy


Juz rok temu chciałam do tych wiader bo mam dwa coś posadzić ale jakoś się zeszło no wiec w tym roku w obu są cynie i stoją tam gdzie tak Ci się szałwia podobała no ale póki co przekwitła i brzydko wyglądało to zapełniłam dziury po obu stronach
Bobo w koncu jest Bobo i bardzo cieszy no ale póki co z patyczków nic nie wypuszcza


Groszki pachnące mojej wnusi na "kwiatuszku zakwitły



____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 11:24, 17 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Urszulla napisał(a)
Wczoraj cynie pikowałam po deszczu. Ale chyba za mało Mogłam kilka przed taras dać, w doniczkach też super pomysł inspirujące.


Też czekałam na deszcz, żeby popikować cynie w gruncie ale padało zaledwie 15 minut, susza bardzo. Dwa dni już walcze z uporzadkowaniem chociaz troche ogrodu.























____________________
Liliowo i kolorowo:)
Milka 14:04, 17 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Danusia, co porządkujesz? Jak patrzę na zdjęcia, to nie ma co, tak dorodnie. Wnusia się ucieszy, że groszek jej kwitnie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:07, 17 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
danuta_szwajcer napisał(a)


Oj Irenko no niestety tylko z 15 minut był deszcz w niedziele, tylko troche trawnik podlało bo pod rodkami ani śladu, musiałam wczoraj porządnie podlać cały ogród, tyle, że temperatury znosne i mniej słonka to jakoś żyje.Azalie chyba juz dwie padły.
Wykorzystałam fajne temperatury i wczoraj i dziś cąle dnie na prace w ogrodzie. Wczoraj walczyłam z tyłem domu, ciełam i chodnik bo tez mi tam trawa rosnie . Dzis od wczesnego ranka moją droge co ma z 100m, to zawsze M robi ale po tym wypadku no niestety póki co jeszcze i to mi doszło. Teraz przerwa na kawke a potem dalej. O dziwo trawsko to znaczy chwasty to rosną, tez mi cos na moj olbrzymi bukszpan cos sie dalo musze to opryskac czyms



Hortensje musze mocno codziennie podlewać ale dają rady chodz kwiaty przez tą susze i upały mniejsze i widze, że to samo będzie z bukietowymi.





I u mnie drobniejsze kwiaty na hortensjach, to niestety brak wody, no ale ile można podlewać, osobiście nie cierpię tego.
Milin za to szaleje i pewnie brak wody mu nie przeszkadza.
U mnie tez chwasty bez problemu rosną, zieloniutkie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anna_g 14:47, 17 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Ale pięknie kolorowe fotki zapodałaś. To aż dziw, że przy takiej suszy tak pięknie kolorowo jest. Teraz to na piątek zapowiadają jakiś deszcz. Oby w końcu do Ciebie dotarł.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
danuta_szwajcer 15:19, 17 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Milka napisał(a)
Danusia, co porządkujesz? Jak patrzę na zdjęcia, to nie ma co, tak dorodnie. Wnusia się ucieszy, że groszek jej kwitnie[/quote

Obcinania, czyszczenia chociażby żurawek, plewienia, durne winobluszcze z tyłu domu bo to nawet w susze rośnie, szpaler paproci popalonych od słonca, koszenie jakis badyli w tym wysuszonym trawniku i lisci co leca jak jesienia a dziś wiatr znowu echhh to i z podlewani wczorajszego ani śladu. Za chwile ide dokonczyc to koszenie bo jak będzie 30C to ja juz nic nie zrobie W poludnie poszłam z tego słonca i machłam w domu trzy okna
A wnusia bardzo sie cieszy a ile astrow za chwile zakwitnie, młodszej godecje zakwitły







____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 15:25, 17 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
anna_g napisał(a)
Ale pięknie kolorowe fotki zapodałaś. To aż dziw, że przy takiej suszy tak pięknie kolorowo jest. Teraz to na piątek zapowiadają jakiś deszcz. Oby w końcu do Ciebie dotarł.


Aniu kolorowo jest nawet bardzo bo bardzo dużo w róznych miejscach mam floksy, zaczeły też hibiskusy, hortensje i roze tez niektore juz drugi raz.
Przez zimne noce to te roslinki nawet dobrze wygladaja ale jak przyjdzie 30C i jeszze wiatr to beda umęczone tak jak ja z tego podlewania.
Tutaj masz na zjeciu Pinki i kolor gałazek, dopiero jest w fazie wzrostu kwiatow no i deszcz by sie przydał.





____________________
Liliowo i kolorowo:)
Kindzia 18:55, 17 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ciągle nam w prognozach ten deszcz się przesuwa Teraz na niedzielę burze widzę, w poniedziałek ma deszcz być, ale czy będzie...

Ja też muszę część lilii ruszać w sierpniu, dużą część. Koło łezki, bo gęsto, pod sąsiadami, bo miskanty im światło zabierają. Twoje lilie ładne grubaski, nie widać po nich braków wody.
Już Ci u siebie napisałam. Olbrzymia się okociła, w sierpniu możemy ukopać. Przyjedź, Anię zabierz.
Też jestem ciekawa kwiatów hortek bukietowych. Nie dostały nawozu w czerwcu, bo jak sypnąć, jak z nieba nie leci...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
ElzbietaFranka 22:12, 17 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
A u nas (wawie) dzisiaj właściwie od wczoraj wieczora dobrze popadało.
Chmury kłębiaste aż czarne i dzisiaj do piętnastej przeszły trzy fale deszczu takiego solidnego.
Więc się cieszę, nie wiem jak na wsi, ale chmury po niebie płynęły w każdą stronę.
Danusiu u mnie floksy jeszcze w powijakach. Widzę, że u Ciebie wszystko kwitnie i róże, hortensje, jeżówki i floksy. Ja takich okazów nie mam.

Pozdrawiam i życzę deszczyku
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
danuta_szwajcer 14:19, 19 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Kindzia napisał(a)
Ciągle nam w prognozach ten deszcz się przesuwa Teraz na niedzielę burze widzę, w poniedziałek ma deszcz być, ale czy będzie...

Ja też muszę część lilii ruszać w sierpniu, dużą część. Koło łezki, bo gęsto, pod sąsiadami, bo miskanty im światło zabierają. Twoje lilie ładne grubaski, nie widać po nich braków wody.
Już Ci u siebie napisałam. Olbrzymia się okociła, w sierpniu możemy ukopać. Przyjedź, Anię zabierz.
Też jestem ciekawa kwiatów hortek bukietowych. Nie dostały nawozu w czerwcu, bo jak sypnąć, jak z nieba nie leci...


Poki co 15 minut przed chwilą dobrze podlało chociaż na tyle, że nie będe musiała podlewać. Z liliami u mnie Kasiu to miałam ich ze 150 z czego mam chyba z 20 a te co dosadziłam wiosną to albo nic nie wyszlo albo cos na 30cm. Bardzo chętnie z dobrych rąk i pewne lilie jak masz nadwyżke to posadze u siebie Pogadam z Anią Ogrodowa biała w tym roku ma dużo kwiatów.






____________________
Liliowo i kolorowo:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies