Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

anabuko1 12:42, 17 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23552
Margerytka40 napisał(a)
Wiecie co, dosadziłam tam liatry, między rozplenice. Najpierw białe ale nie podobało mi się. A teraz



Ciekawe czy rozplenice ich nie zjedzą. Poczekam, zobaczę

I wiesz co fajnie te latrie wyglądają
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sylwia_slomc... 12:51, 17 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Margerytka40 napisał(a)


To są r. Hameln. Właśnie taki jest plan by liatry powycinać jak przekwitną. Nie spróbuję to się nie przekonam

A ja bym nie wycinała od razu bo kotki na liatrach też fajnie wygladają, dopiero jak sie zaczną wysypywać wtedy wyciachać Rozplenice Hameln szerokie kępy robią, u mnie na wysokość70cm a na szerokość i do 1 metra. Ale to i tak jedne z mniejszch, balck beauty jest wyższa i szersza jeszcze
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margerytka40 13:33, 17 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zakrecona napisał(a)
Czy zjedzą, czy nie, to za młoda jestem ogródkowo, żeby się wypowiedzieć

Ale za to bardzo mi się podoba ten fioletowy akcent w tej chwili

Buziaki!


Mnie też

anabuko1 napisał(a)

I wiesz co fajnie te latrie wyglądają


Myślałam, że białe bardziej będą pasować ale te jednak lepiej

sylwia_slomczewska napisał(a)

A ja bym nie wycinała od razu bo kotki na liatrach też fajnie wygladają, dopiero jak sie zaczną wysypywać wtedy wyciachać Rozplenice Hameln szerokie kępy robią, u mnie na wysokość70cm a na szerokość i do 1 metra. Ale to i tak jedne z mniejszch, balck beauty jest wyższa i szersza jeszcze


Trochę może mam za gęsto tam nadziubane bo r. co 70cm sadziłam a pomiędzy jeszcze te liatry, zobaczę co z tego wyjdzie. A kotki jak będą fajnie wyglądać to faktycznie zostawię dłużej. Zaczęłam dostrzegać piękno w zaschniętych kwiatostanach, jeszcze nie tak dawno wszystko natychmiast wycinałam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:37, 17 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
A na kwaśnej mam takie "kwiatki"



Nie wiem, dobrze? źle?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 13:48, 17 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
A co to za grzyby? Żeby chociaż jadalne , bo miejscówka chyba niezbyt

Do podgrzybków podobne z daleka
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Margerytka40 14:09, 17 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zakrecona napisał(a)
A co to za grzyby? Żeby chociaż jadalne , bo miejscówka chyba niezbyt

Do podgrzybków podobne z daleka


Nie znam się na grzybach ale wygląda jak zajączek
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mirka 14:20, 17 lip 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Margerytka40 napisał(a)
Wiecie co, dosadziłam tam liatry, między rozplenice. Najpierw białe ale nie podobało mi się. A teraz



Ciekawe czy rozplenice ich nie zjedzą. Poczekam, zobaczę
Asia jakie masz tu rozplenienia posadzone?
Ja mam podobną rabatę z Hamlen robioną wiosną 2018 w tym ledwo liatrom czubki widać z traw.
Wiosną będę je przesadzać do przodu.

Edit: Doczytałam że masz tu Hamleny.Zrobię zdjęcie i wstawię u siebie to zobaczysz jak to wygląda .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
mrokasia 14:29, 17 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Hmmm, hamelny co 70cm to może być za gęsto, żeby liatry tam się pomieściły. Chociaż z drugiej strony, po przekwitnięciu to liatry za ciekawie nie wyglądają (w sensie od dołu, liście) więc jak je rozplenice przykryją może być ok.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margerytka40 14:35, 17 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mirka napisał(a)
Asia jakie masz tu rozplenienia posadzone?
Ja mam podobną rabatę z Hamlen robioną wiosną 2018 w tym ledwo liatrom czubki widać z traw.
Wiosną będę je przesadzać do przodu.

Edit: Doczytałam że masz tu Hamleny.Zrobię zdjęcie i wstawię u siebie to zobaczysz jak to wygląda .


O chętnie zobaczę, hmmm.... ja już nie miałabym ich gdzie przesadzić bo z przodu mam rozchodniki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 14:39, 17 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)
Hmmm, hamelny co 70cm to może być za gęsto, żeby liatry tam się pomieściły. Chociaż z drugiej strony, po przekwitnięciu to liatry za ciekawie nie wyglądają (w sensie od dołu, liście) więc jak je rozplenice przykryją może być ok.


No właśnie z tymi rozplenicami to chciałam tak na gęsto, żeby nie było tak kępiasto, może się przeliczyłam ale chyba chcę się przekonać jak to wyjdzie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies