Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Moja ostoja 22:45, 13 lip 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
Aniu - dziękuję.
Cieszę się, że podobają się Tobie. Też jestem pod ich urokiem. Tylko ciągle mam mało, bo dużo wolnego miejsca między nimi.

Aniu - zerknę zaraz. Każda brunera mi się podoba

Grażynko - rudbekia mocno się rozrosła. Już parę razy zmniejszałam kępy. Jest niezawodna. A lawenda - nie wiem co to za odmiana. Klasyczna. W tym roku podsypałam ją trochę zmielonymi skorupkami od jaj. Ona lubi glebę wapienną.

Pozdrawiam i spokojnej nocy

W moim małym ogródeczku - Dorota 22:44, 13 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Doranma napisał(a)
Roślinki zdrowe, dorodne, miło patrzeć ☺ Pole lilii bajkowe ☺
Dorotko, jak się sprawuje woda w Twoim oczku?
Wodę często wymieniam, jak dodałam chemii nie przylatywały ptaki, nie piły, nie kąpały się. Mnie zależy na tym, żeby obserwować żyjątka podczas wypoczynku w altanie. Mam dużo jaszczurek, jedna z nich nic sobie nie robi z naszej obecności w altanie i ostrożnie przechodzi obok naszych nóg i idzie napić się wody, później znika w gąszczu hortensjowym Ptaki nawołują się, piją wodę, dokazują i kąpią się. Mam też żabkę, która ma tu swój prywatny basen i zawsze czekające na niąkoleżanki.

Róże łapią plamistość, niektóre roślinki podsychają, ale staram się o ich przetrwanie. Lilijek w przyszłym roku będzie jeszcze więcej, już mam przygotowane dołki z dobrą ziemią i cebulkami szafirków. Jak tylko kurier przywiezie będzie szybkie sadzenie. Cebulki szafirków mają za zadanie zaznaczyć, że tam rośnie lilia.




Ogród pod akacjami 22:42, 13 lip 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
MariaJ napisał(a)




Oczarował mnie ten klimacik...zachwycające...
Moja działka na Dębowym Lesie 22:42, 13 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Rozpoznawanie traw 22:41, 13 lip 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 10347
Do góry
i ja mam prośbę o rozpoznanie trawy kupionej jako n/n
kupiona jak zwykle - eksperymentalnie - bo kłosek ciekawy a fajnie by było wiedzieć co to, czego się spodziewać, gdzie posadzić i czy ewentualnie dokupić


Ogród pod akacjami 22:40, 13 lip 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 11309
Do góry
MariaJ napisał(a)





Cóż to za roslina, bo chyba nie koper gigant?
Moja działka na Dębowym Lesie 22:37, 13 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
gogo napisał(a)
Cudne te Twoje lilie i liliowce, mocno się rozrosły od ubiegłego roku, więc i kwiatów więcej
Twój warzywnik bardzo obfity, masz co jeść na bieżąco i na przetwory
Mam pytanie, czy mojemu liliowcowi mam dać teraz jakiś nawóz?
Chcę, żeby kwitł tak jak Twoje.

I ja uważam, ze lilie i liliowce są cudne .
Jeszcze nie wszystkie się rozrosły. Sporo mam jeszcze młodych małych. Ale w tym roku nawet te , co w tamtym jeszcze nie kwitły to już pokazały kwiatuszek.
Warzywnik jest super. Są warzywa i na bieżąco i na przetwory.
Tak możesz jeszcze liliowca podkarmić,. Zbuduje lepszy krzaczek. A na drugi rok będzie lepiej kwitł.
Liliowce z roku na rok maja więcej kwiatów.
Ja na niektóre kupione małe, czekałam 2 lata, żeby zobaczyć jakie mają kwiatuchy .

Podobne ale nie takie same...
Choroby i szkodniki winorośli 22:34, 13 lip 2019

Dołączył: 10 paź 2018
Posty: 35
Do góry
Witam
Czy ktoś z Państwa orientuje się może co dolega mojej winorośli?
Moja działka na Dębowym Lesie 22:30, 13 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Rabata liliowcowa ślicznie się prezentuje, a i reszta ogrodu pięknie kolorowa. Zbiór ogórków pokaźny, moje rosną tylko zawiązków nie mają.

Dorotko dziękuję bardzo. Mam i rabatę liliowcowa i liliowce w różnych miejscach, rabatach
Ogórki w tym roku, jak żadnego mi dopisały. Zresztą na nowym warzywniku wszystko lepiej rośnie.
Juzie jest pod drzewami, to i warzywa maja lepiej.


W moim małym ogródeczku - Dorota 22:27, 13 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
Tyle fot!! Każdy inaczej widzi ogród - pięknie u Dorotki.
Sandomierz cudowny ojca Mateusza widziałam jak rower prowadzi zniknął z kadru.
Okolice jeszcze cudowniejsze. Jak zrobią drogę z Warszawy do Lublina to się wybieram jeszcze do Zamościa też cudownie.
Elu też bardzo lubię zwiedzanie, żeby jeszcze mój organizm nadążył za moimi chciejstwami było by super, ale oby nie było gorzej. W Zamościu nigdy nie byłam, więc liczę, że jak już będziesz to wstawisz dużo zdjęć.






Ogród z widokiem na jezioro 22:27, 13 lip 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Do góry
co do jedzenia

Ogród z widokiem na jezioro 22:26, 13 lip 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Do góry
Moja działka na Dębowym Lesie 22:24, 13 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Waclaw napisał(a)


Ładne zestawienie.
czas lilii i liliowców. Piękne masz

Dziekuje .
Tak to prawda czas lilii i liliowców trwa.

Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć 22:23, 13 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Kim napisał(a)
Hakonki


Muszę jeszcze popracować nad linią rabat


Pięknie te rabaty wyglądają. I red barony masz takie czerwone. Prześlicznie.
Ogród z widokiem na jezioro 22:21, 13 lip 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Do góry
Akcja reanimacja -zmiany w ogrodzie czas zacząć 22:21, 13 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Kim napisał(a)
Borówkowy szał


Dużo masz borówek? Masz jakieś sprawdzone odmiany?
Moja działka na Dębowym Lesie 22:20, 13 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Margerytka40 napisał(a)
Aniu ja też mam taką jedną Annabelkę, kupowana niby jako strong ale gdzie tam, kwiatki ma dużo mniejsze niż zwykła. Ale plus jest taki, że deszcz jej nie pochyla, stoi prościutko. Ostatnio doszłam do wniosku, że wolę ją nawet bardziej niż te z ogromnymi kulami kwiatów, które trzeba podpierać. Będę ją sobie mnożyć.

Moja annabellka ma mniejsze kwiaty, i lekko się pokładają. Jasne liście.
Nie tak okazała jak u innych. No trudno mam co mam
Ogród z widokiem na jezioro 22:19, 13 lip 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Do góry
ogródkowo...



W moim małym ogródeczku - Dorota 22:19, 13 lip 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
AniazUroczyska napisał(a)
Doroto, piękny ten Twój ogródeczek, niby niewielki a taki pojemny! Z przyjemnością obejrzałam relację, rośliny, zestawienia - zachwycające! Znam Twój ogród od dawna, od samego początku mojej przygody na Ogrodowisku, ale tak się jakoś złożyło,że dopiero teraz się odzywam Nazywam Twój ogród- najbardziej soczystym! Może to kwestia zdjęć, może roślin we wspaniałej kondycji, a chyba jedno i drugie składa się na takie wrażenie.
Sandomierz- ach , niesamowite miejsce, pamiętam to wrażenie,gdy pierwszy raz, nocą , dane nam było odwiedzić to miasto. Te mury, domy, uliczki oświetlenie- zupełnie jakby czas się zatrzymał!
Bardzo mi miło, że się ujawniłaś i do tego znasz mój ogródek. Oj bardzo pojemny ten mój ogródek, ale czasem chciałabym, żeby jeszcze troszkę się rozciągnął. Tylko czy wtedy dałabym radę dbać o niego? Gdzieś czytałam, że masz śliczne to swoje Uroczysko, dlaczego nie chcesz się z nami podzielić widokami z niego?
Bardzo mi miło, że podobają Ci się moje zdjęcia i że uważasz, ze rośliny na nich są bardzo soczyste.
Sandomierz zawsze był piękny, ale od czasu "Ojca Mateusza" stał się bardziej modny i rozpoznawalny. Ten film to świetna reklama naszego regionu.



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies