Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Toszka 06:22, 14 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Graby podlewaj raz w tygodniu po 4-5 kubłów wody. Pomału, stopniowo tak by wsiąkało.

mam zasadnicze pytanie: po wykopaniu świerków przygotowałaś ziemię na nowo? Sprawdzałaś ph?
To ważne pytanie (dla granów), proszę pisać prawdę
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
April 07:29, 14 cze 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Em-uś podlewał, podlewał cały wieczór. W nocy była burza i troszkę popadało. Nareszcie. To teraz weekend mam z chwastami. I tak już niektóre kwitną. Chyba jakąś drużynę harcerską ściągnę na zdobywanie odznaki ogrodnika, bo sama tego nie ogarnę
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 07:43, 14 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Toszka napisał(a)
Graby podlewaj raz w tygodniu po 4-5 kubłów wody. Pomału, stopniowo tak by wsiąkało.

mam zasadnicze pytanie: po wykopaniu świerków przygotowałaś ziemię na nowo? Sprawdzałaś ph?
To ważne pytanie (dla granów), proszę pisać prawdę


Iwonka, Tobie tylko jak na spowiedzi .
Po wykopaniu świerków wybraliśmy ziemię, doły w miarę możliwości (bo inne rośliny obok) poszerzyliśmy i poszło sporo kompostu, ziemi ogrodowej, suszonego obornika. Solidnie razem przemieszane. Ale fakt, ph nie sprawdzałam. Myślisz, że mają za kwaśno? Zmierzyć teraz?

Będę podlewać.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
makadamia 07:46, 14 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Rabatki wszystkie cud-miód.
U nas dopiero o czwartej nad ranem padało. Nawet porządnie

Dziwna ta burza była: grzmiało głośno, a wiatru nie było i padał równy, spokojny deszczyk
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mrokasia 07:46, 14 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
April napisał(a)
Em-uś podlewał, podlewał cały wieczór. W nocy była burza i troszkę popadało. Nareszcie. To teraz weekend mam z chwastami. I tak już niektóre kwitną. Chyba jakąś drużynę harcerską ściągnę na zdobywanie odznaki ogrodnika, bo sama tego nie ogarnę


No ja też podlałam 3 rabaty przed burzą. U mnie poadało pół nocy ale drobno. Dobre i to.
Wczoraj przed burzą pieliłam podokienną ze sryliona siewek LadyU. Teraz chętnie tez bym poszła no mokro i chłodno ale muszę do biura iść...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 07:49, 14 cze 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Też siedzę w robocie ale jestem tak mało przytomna. Nawet kawę kupiłam choć zwykle nie piję. Zero ze mnie pożytku. Ale w ogrodzie... pewnie bym się obudziła
Dzielna jesteś, że wczoraj pieliłaś. U mnie tak komary żarły przed tą burzą, że się poddałam.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Anda 07:53, 14 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
mrokasia napisał(a)
Krąży nade mną burza. Niebo ciemne, od czasu do czasu zrywa się wiatr, komary tną jak wściekłe. Grzmi i czasem nawet coś błyśnie. Ale nie pada... póki co spadło z 10 kropel i finito. Ale nie tracę nadziei na wodę z nieba. Ustawiłam jednak podlewanie na jednej z rabat.
I pstryknęłam kilka pochmurnych fotek.
Tu mam niebiesko


Klonikowa

Cienista zarasta

Tu się będzie działo

Podokienna - tu mam busz

I tu też


Musiałam zacytować Pięknie po prostu, pięknie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kaz742011 08:23, 14 cze 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Nie mogę nie zgodzić się z Ewą . Pięknie te rabaty wyglądają.
Czytam że Toszka radzi Ci mocno podlewać graby. Myślałam że po dwie konewki 10l na drzewo to w sam raz. A tu czytam że 4. Muszę zatem w moją pisardii lać więcej.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Anda 08:26, 14 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
kaz742011 napisał(a)
Nie mogę nie zgodzić się z Ewą . Pięknie te rabaty wyglądają.
Czytam że Toszka radzi Ci mocno podlewać graby. Myślałam że po dwie konewki 10l na drzewo to w sam raz. A tu czytam że 4. Muszę zatem w moją pisardii lać więcej.


Gdzieś czytałam, że 10l to 10cm ziemi, więc lej nawet i 5 konewek
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
tulucy 08:50, 14 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
April napisał(a)
Em-uś podlewał, podlewał cały wieczór. W nocy była burza i troszkę popadało. Nareszcie. To teraz weekend mam z chwastami. I tak już niektóre kwitną. Chyba jakąś drużynę harcerską ściągnę na zdobywanie odznaki ogrodnika, bo sama tego nie ogarnę

Trzeba z jakąś szkołą zagadać, dzieciaki punkty za wolontariat zbierają
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies