Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Miejski ogród w wersji mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejski ogród w wersji mini

Anda 07:47, 14 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
kaz742011 napisał(a)
Zakwitły . Pierwsze róże w moim ogrodzie.





Super Jak to bujnie w górę, to dopiero będzie pięknie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kaz742011 08:02, 14 cze 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
MonikA napisał(a)
Róże to pewnie Chopiny, i się kwiatowo robi ja czekam na hortensje.

Patrzyłaś na koronki trzmieline? Wykopsłaś je?


Zgadza się to Chopiny .
Na hortensje jeszcze muszę poczekać. Bobo zaraz będzie kwitło. Limki i vanilki tylko w liściach.
Trzmielin nie ruszałam jeszcze. Może dzisiaj spróbuję. Liczyłam że popada i będzie łatwiej kopać. Niestety mimo alertów nie spadło ani kropli.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 08:04, 14 cze 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
mrokasia napisał(a)
No Kasia, ładnie się zrobiło. Jak ta rabata urośnie będzie szał .


Jestem zadowolona . Efekt już jak dla mnie jest super. Wcześniej rosła tam tylko samotna tuja, więc zmiana jest ogromna .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 08:11, 14 cze 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Toszka napisał(a)


Mnie co innego zastanawia, bo nie tylko trzmieliny padły, ale i brązowe trawy

Jak będziesz wykopywać to zrób fotę ziemi. Odgarnij korę i cyknij ziemię, a potem dołki po wykopkach.

Te trawy już powinny być przycięte w czuprynki i powinien być błyszczący czerwonawy kolor. A one są sianowato suche...


Trawy to bronze form. Na wiosnę przycinane. Mam wrażenie że przyrastają. Obok na rabacie też je mam. Wyglądają tak samo. W innych miejscach mam FC, one podobne i też dopiero zaczynają.

Wcześniej za padnięcie trzmieliny typowałam mrówki, teraz myślę że może to nadmiar wody. W tym miejscu nam lekkie załamanie kostki i woda tamtędy z niej spływa. W maju u nas mocno padało więc może to jest przyczyną. Dzisiaj wykopię chociaż jedna trzmielinę i zobaczę korzenie i dołek.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 08:13, 14 cze 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
effka napisał(a)
Rzeczywiście nieciekawie to wygląda. Trawki oklapnięte i trzmieliny. Może jakiś korzeniowy szkodnik?

Śliczne pierwsze różyczki no i szałwia świetna.


Dziękuję. Jakby nie pomoc Ewy i Was dziewczyny to takiego efektu by nie było .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 08:15, 14 cze 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Anda napisał(a)


Super Jak to bujnie w górę, to dopiero będzie pięknie


Ewuś jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc przy planowaniu różanki. Już jest super, a skoro ma być jeszcze lepiej to ja się nie pogniewam .

____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 10:44, 14 cze 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Wykopałam jedną trzmielinę. Łatwo nie wyszła. Tak wyglądają korzenie i dołek. Mrówek znalazłam 2 sztuki. Poza tym czysto.



____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 10:53, 14 cze 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Porównałam też zdjęcia bronze form. Zdaje się że przyrastają. Zdjęcia z kwietnia i obecne



Środki też mają pomarańczowe

____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Toszka 11:03, 14 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Trawy przytnij na 10cm. Widać, że dopiero ruszają. Reszta, do zestrzyżenia, słomkowa sucha.
Korzenie trzmielin wydają się zdrowe.
A teraz proszę mi się wyspowiadać

Kopałaś dołki i w nie wsadziłaś trzmielinę? Co dawałaś do dołków. Czy przekopałaś całą rabatę czy tylko dołki? Kory przekopanej nie widzę, ale chyba dostrzegam rasową glinę po bokach.
Skup się i daj odpowiedź. Szczerze. Nie zabiję (spora odległość nas dzieli). Chodzi przecież by wyeliminować potencjalne błędy i znaleźć przyczynę.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
11:18, 14 cze 2019
Toszka napisał(a)
....
Chodzi przecież by wyeliminować potencjalne błędy i znaleźć przyczynę.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies