Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Przerabianie ogródka pod swój gust 10:04, 12 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Rozchodniki w tym roku rozmnozylam i pojawia sie tez w prosie- narazie to male sadzonki wiec pokazywac nie ma co. Tu w stipie.




Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 10:03, 12 lip 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
makadamia napisał(a)


hehe
Świerki to zło najgorsze ze wszystkich



To rzeczony narożnik.



A przy tujach rosną jak szalone

Ogród do odnowy 10:00, 12 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
żeby nie było - 12 lipiec 2019







mój tegoroczny zachwyt jeżówka tennesyjska, Veilchenblau udało mi się w supeł zawiązać








Przerabianie ogródka pod swój gust 09:56, 12 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Ozdoby ogrodowe zbieram od lat 8, wiec jakos sie te koszty rozlozyly w czasie Zreszta czesto udaje mi sie upolowac cos za male pieniadze

Ze stipa to chyba wszystkie rosliny wygladaja super




Smialek mlodziutki sie wychyla






Rozpoznawanie bylin 09:53, 12 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115
Do góry
I jeszcze to cudo, moze ktos zna?
Lubię go :) 09:53, 12 lip 2019


Dołączył: 01 gru 2016
Posty: 872
Do góry


Lubię go :) 09:49, 12 lip 2019


Dołączył: 01 gru 2016
Posty: 872
Do góry
Lato u mnie


Przerabianie ogródka pod swój gust 09:48, 12 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
violaskom- tez pokochalam penstemony Masz jakies w swoim ogrodzie? Psiak cmokniety Musze popatrzec na tego penstemona firebird

paradas- tak to you and me i jest super. Odporna i zdrowa Bardzo obficie kwitnie.

kasia- to skabiosa pink mist chyba Baaardzo dlugo kwitnie.I wyglada tak naturalnie Uwielbiana przez owady
U nas w koncu troszke popadalo. Ale jeszcze dwa dni ma padac wiec mam nadzieje, ze spadnie wiecej bo narazie od wczoraj to tylko 4 litry na metr spadly.

W srode przez 12 godzin cielam wszystko.Nie musze mowic jak sie w czwartek w pracy czulam. Bylam padnieta i nawet skoncentrowac mi sie bylo trudno. A tu sterta papierow, emaili i zebrania na mnie czekaly. Ciagle ziewalam Ale chcialam zdazyc, bo mialam tylko dzien wolnego a potem znow praca, szkoly dzieci, caly weekend zawalony terminami i pogoda deszczowa miala przyjsc.
A w domu zakwitla mi kliwia.


Kule uwielbiam- wogole uwielbiam wszelkie koronki

Ogród do odnowy 09:42, 12 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
KasiaBawaria napisał(a)
Te biale jezowki to milchshake?



Takie mam wrażenie, później ten środek się wypiętrzy


Działka prawie w Borach Tucholskich 09:31, 12 lip 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Gosia a jodła szlachetna Gluca trzeci raz skończyła na 2cm zamiast na 20


glicynia po wiosennej masakrze przymrozkowej podejmuje kolejną próbę kwitnienia

Ptasi gaj 09:28, 12 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
To rudbekie to jest gatunek jak na fiszce są różne kolory







I na koniec kolorowo




Śliczne te ciemne rudbekie.
Moja ciemna niestety nie przezimowala
Ogród pod lasem 09:26, 12 lip 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
Gosiek33 napisał(a)


Jaki kolor rudbeki? Wiesz co się wysiało?

Czy to dobry moment na kopanie host? April mam dla Ciebie dużą Fragrant Bouquet, i drugą docelowo jeszcze większą



Gosia, ja też się kiedyś bałam kopać hosty, ale one pancerne. Gorzej z dzieleniem, choć i takie coś mi się bezboleśnie udało przeprowadzić, jak mi część Fire&Ice wypuściła zielone liście. No tylko w takim stanie, liściastym, mogłam rozróżnić co mam odkroić. Jeszcze jedną mam taką dwurodzajową do ogarnięcia.

Gosiu, za hosty wielgachny buziak. Bardzo chętnie

Teraz jeszcze tylko duże niebieskie muszę poszukać
Ogród pod lasem 09:19, 12 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
tulucy napisał(a)
Tablica ogłoszeń
Coś komuś na jutro?
Ostrogowiec to wiem.
Była mowa o tojeści orszelinowej? Mogę przytargać. Siewki rudbekii? Funkie zielonożółte duże liście?



Jaki kolor rudbeki? Wiesz co się wysiało?

Czy to dobry moment na kopanie host? April mam dla Ciebie dużą Fragrant Bouquet, i drugą docelowo jeszcze większą

Z ogródka na wsi 09:10, 12 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Radziu2013 napisał(a)

A to nie wiem jaka roślina...może wy wiecie?

A to ismena.
widzę plany rozbudowy.fajnie
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 09:05, 12 lip 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
makadamia napisał(a)


Serio?!

Wszyscy polują na gracki i nie mogą trafić, a ja polowałam na ML i trafiłam na gracki?! To się nazywa mieć szczęście

Pomyślałabym, że to był powód, dla którego tak różnie rosły, ale teraz w tym samym miejscu rośnie proso, i też jedno (to najbliżej świerka) rośnie gorzej


Asia ja mam cały szpaler gracków pod płotem. Tam gdzie sąsiad ma sosny, rosną ładnie. A przy świerkach dooopa... najgorzej w rogu gdzie ma 3 świerki... wcale nie rosną...

Szmaragdowy Zakątek 08:55, 12 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6326
Do góry
Nikita napisał(a)
fotki specjalnie dla paniprzyrody z podziękowaniami !!!



a cóż to jest? pięknotka
Miłkowo - sezon 2016-2022 08:52, 12 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Milka napisał(a)
kwitnie rozplenica wschodnia, rok temu sadzone, mizerne, nawet myślałam, że padły




Piękne jezowki .
A ten szpaler hortek przepiękny .
U mnie ogrodowki nie rosną dobrze. Mam dwie od lat niskie bidy.
Ale bukuetowe to już ładnie rosną.
Trawki sliczne .
Blaski i cienie nowego życia 08:39, 12 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13025
Do góry
Ula, to liliowiec Big Smile, to ten, który tak Ci się podobał u mnie



A to jest Clothed in Glory



Podobają Ci się ?
Blaski i cienie nowego życia 08:36, 12 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
MalgosiaW napisał(a)
Pracy ogrom No tak, ale ciężko coś się robi przy suszy U mnie prawie wszytko wyschło, mimo podlewania. Czekam na wrzesień. Mam wtedy urlop, dzieci do szkoły i przedszkola, to będę działać Jedynie pielęgnuję pomidorki.

Nożyce do bukszpanów tylko ręczne i ostre



U mnie dzięki podlewaniu wszystko ładne. To zaleta jednak gliniastego podłoża. Wczoraj dolało z przerwami więc ziemia przyjęła wodę. Niestety tak jak muszę się utyrać to chętnie zamieniłabym tą działkę na inną i mniejszą.

Dla mnie lipiec to czas wolny i czas cięcia. Przeszkodą są tylko upały. A tu trafił się chłodniejszy tydzień to działałam wczoraj wykorzystując fajny chłodek z tyłu od ulicy cięłam 20szt tawuł i porządki tam robiłam. Mam do zrobienia 20 sadzonek żeby utworzył się tam równy szpaler. Meszka mnie wieczorem już prawie na sam koniec pracy w nogę ugryzła i mam nauczkę że do 19.30 trzeba robić a nie do 21

Przy okazji tej pracy do kompostownika trafiły 3 pełne taczki i trochę ziemi bo 2 lata temu sypałam grubo trocin pod tawuły więc trochę z odzysku własnego mam, a ta trocha to kilka 4 wysokie wiaderka. Nie mówiąc że sterta na ognisko przyrosła znacznie więc kompost wzbogaci się o nowy popiół. I znów wszystko za rok trafi pod roślinki to mnie cieszy bo z ziemią u mnie krucho a zapotrzebowanie olbrzymie.

Mały przegląd liliowców ten drugi ( czerwony tak naprawdę) trafi jeszcze w tym roku na zaplanowane miejsce.


Przerabianie ogródka pod swój gust 08:23, 12 lip 2019

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Do góry
KasiaBawaria napisał(a)




Cóż to za bylinka na pierwszym zdjęciu?
Zawsze myślałam, że podobają mi się pełne róże jak pashmina, ale patrzę na to zdjęcie i jest niesamowita. Taka delikatna i te kolory. Cudnie wygląda.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies