Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

AniazUroczyska 22:01, 11 lip 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Nikita napisał(a)


AniazUroczyska – ależ oczywiście, dogadałam się ze słoneczkiem, że nas dzisiaj odwiedzi



No i dobrze się dogadałaś!
AniazUroczyska 23:07, 11 lip 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Kojak napisał(a)
Słodkie też lubię dlatego poziomkowa i z kwiatów czarnego bzu nalewka to podstawa o innych nie wspomnę

Też lubię słodkie, cytrynówkę własnej roboty i nalewkę z czeremchy
Kojak 23:30, 11 lip 2019


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Aniu nalewka z czeremchy też jest świetna. Moja żonka robiła też sok z niej. Podstawą jest przy tych speciałach próbowanie owoców na surowo, ponieważ z tego samego drzewa w jednym roku owocę mogą być słodkie w innym gorzkie.
____________________
TomekSosnowe zacisze
rozark 08:55, 12 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Nikita napisał(a)
fotki specjalnie dla paniprzyrody z podziękowaniami !!!



a cóż to jest? pięknotka
____________________
pozdrowionka
Nikita 10:07, 12 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Kojak – naleweczkę z kwiatu czarnego bzu piłam...pyszna. Nigdy jej nie robiłam, bo za dużo z nią „zachodu”. Podobno najlepsza jest, gdy kwiaty zrywa się zaraz po wschodzie słońca, gdy jeszcze jest na nich rosa. O wschodzie słońca to ja śpię, a na nalewkę przyjadę do ciebie ...hi hi

PS. Hmmm... a na nalewkę z czremchy pojadę do Ani... Upsss, jak tak dale pójdzie to w alkoholizm wpadnę...ha ha
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 10:10, 12 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
AniazUroczyska – Aniu, dziękuję za zaproszenie. Bardzo urokliwe miejsce to twoje siedlisko! Cisza, spokój i tylko szum drzew, śpiew ptaków. No i ta fantastyczna gunnera.


Na razie jest jeszcze nie wielka, ale i tak robi wrażenie. To jedna z bardziej oryginalnych roślin ogrodowych które widziałam. Nie da się obok niej przejść obojętnie.
W tej chwili jest księżniczką ogrodu Ani, ale wkrótce będzie KRÓLOWĄ !!!!
Ania dba o nią z wyjątkowa dbałością. Gunnera rośnie w ogrodzie na reprezentacyjnym miejscu, ma swoje indywidualne kropelkowe nawadnianie (specjalnie skonstruowane przez pomysłowego i wielce uzdolnionego Pana Domu. Brawo Bogdan. Brawo Ty !), karmiona jest wyjątkowym zestawem naturalnych nawozów, no i jak przystało na honorową mieszkankę ogrodu gunnera posiada swój prywatny domek na zimę (projekt i autorstwo także Pan Domu).
Uprawa tej pięknej rośliny to ogromne wyzwanie. Na pewno będę trzymała kciuki za Twoją księżniczkę! Niech rośnie duża i zdrowo!
Razem z Agą dziękujemy za gościnę i fantastycznie spędzony dzień, jeszcze chwila a noc by nas zastała u Ciebie.

A przy okazji Agnieszce też dziękuję za przesympatyczne towarzystwo i podwózkę.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 10:14, 12 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
rozark - Reniu, to ...mak ! Strzępiasty, polny, peoniowy....jak znał tak zwał, ale to mak. Prawda, że piekny !!!
Szukam jeszcze takiego samego tylko w białym kolorze.

A przy okazji, na Festiwalu Róży oprócz wielu atrakcji były także stoiska z rekodziełem artystycznycm...ceranika też była! Może Reniu w przyszłym roku...
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Kojak 10:20, 12 lip 2019


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Magda czeremchę też chyba jeszcze mam...
A propos działkowego picia, cały rok poza sezonem działkowym nie piję piwa nie smakuje mi. Na początku tego sezonu cały miesiąc byłem na antybiotykach i jak syn ze znajomym pili piwo, to prawie delirki dostawałem.
Wniosek działka uzależnia nie tyko od pracy na niej, ale pośrednio i od alkoholu, uważaj...
____________________
TomekSosnowe zacisze
sylwia_slomc... 10:44, 12 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Ach jakbym takiego deszczu całą noc chciała.....a w zasadzie moje roślinki by chciały Pieknie wszystko przycięte, u mnie nie ruszone bo podlewanie i na nic czasu nie starcza
A i plany urlopowe ambitne są, nie ma jak Urlop to fakt To tego leżaka życzę by czas na niego był


Ani gunnerka bardzo ładnie rośnie widać jaka zadbana
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
aga55 00:15, 13 lip 2019


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
Madziu, Twoja relacja z wizyty u Ani perfekcyjna - nic dodać nic ująć. A gościć Cię w moim autku to była czysta przyjemność
Również dziękuję Aniu za zaproszenie i mile spędzony czas.

Co do nalewek to mój "namber łan" to dereniówka na miodzie - lekarstwo na wszystko!

Do mnie kiedyś przywędrowały z wiatrem lub obornikiem takie krwiste, w tym roku nie wysiałam ale nasionka mam jakby ktoś chciał.
____________________
Pozdrawiam z lasu :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies