Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Blaski i cienie nowego życia 12:19, 27 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
anna_g napisał(a)


Ula bo dopiero w tym roku po 3 latach zaczęłam coś ciut konkretniej działać w ogrodzie - innym ogrodzie oczywiście. Nie mogę poszaleć ale małymi kroczkami troszkę idę do przodu. Pokazywać nie ma co ale za to gęba mi się śmieje jak sobie coś po swojemu zrobię No to teraz zaglądam trochę częściej do wybranych znanych wątków bo nie ma szans nadrobienia zaległości a czasu nie ma za wiele. Ale do Ciebie zawsze
Patyczki w doniczkach w cieniu stoją - wysadzę chyba jesienią na miejsce przeznaczone - które może się jeszcze zmieni do tego czasu
U Ciebie też widać bardzo duże zmiany - krok po kroku i do przodu. Trzymaj się Ula w tych upałach bo masakra jest - ale pocieszenie że jutro ma już trochę odpuścić


Aniu, bardzo się cieszę że coś tam robisz i że Cię cieszy. Co do patyczków to radziłabym Ci ukorzenione patyczki końcem sierpnia ulokować w doniczkach w takiej ziemi jak będą rosły i donoce zadołować. Bo u mnie wiele patyczków zmarzło i wiosną już nie wypuściły. Myślę że don8ce chronią sadzonki. Gdybym to wiedziała miałabym w tym roku łany hortensji bo Kindzia dała mi z 60 patyczków i połowa się przyjęła. A po zimie mam tylko 7 szt. ( tylk te co przesadziłam w inne miejsce).


Pod oknami robi się mały busz, w zeszłym roku męczyłam ten kawałek stipa pony tails wysiana z nasion, na wiosnę powinny być siewki.




Mój ogrodowy pamiętnik 12:15, 27 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
No dobra, skoro nikt nie chce ze mną gadać (a ja tu mam takie ważkie pytania ) to wrzucę sobie bukiet róż na otarcie łez .


Blaski i cienie nowego życia 12:11, 27 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

Myslę, że jest to do ogarnięcia, pomyślimy


Fajnie

Jeszcze trochę różanych westchnień


Blaski i cienie nowego życia 12:09, 27 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
ewsyg napisał(a)
Ula, ciekaw jestem ile liliowców Ci zakwitnie. U mnie fajnie owocują pmidory, oby nie złapały żadnej choroby.

Czekam na kolejne zdjęcia.


Dziś zakwitł kolejny, czwarty kwiat żółty pełen. Jednego seledynowego coś obgryza???

Te na pewno od Bogdzi



Myślę że w przyszłym tyg będą cieszyły u mnie pomidory w donicach zaczynają kwitnąć a te 2 gruncie są dla rozrywki, będzie coś to się ucieszę.
Hortensjowo 12:08, 27 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Helen napisał(a)
Moje jeżówki Blackberry Trufle + Red Baron


Śliczne. Mają piękny kolor a te ciemne łodyżki jeszcze go uwydatniają.
Moja działka na Dębowym Lesie 12:03, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Jakie piękne zdjęcia śliczne nasycenie barwami. Kwiaty jak żywe, aż by się chciało powąchać.

Bardzo dziękuje dorotko, za te pozytywne mile słowa pod adresem moich roślin i ogrodu.


Clematis Etoile Violette

Powojnik Comtesse de Bauchaud
Powojnik The President

Moja działka na Dębowym Lesie 11:59, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Margarete napisał(a)
U mnie gleba licha i piaszczysta więc podlewanie nawet długie na niewiele się zdaje. Wy mieliście tam u siebie trochę deszczu, ba nawet powodzie i zalania a my w tym roku w centralnej Polsce cierpimy suszę od kilku sezonów. Nie żebym zazdrościła powodzi -pewnie że nie ale deszczu trochę mieliście a u nas z tym licho....

Twój ogród piękny Aniu, bujny i kolorowy. I taki już dojrzały

Małgosiu, ja podlewam to co najważniejsze.
Juz mi traw miejscami wypala.
Dobrze,ze nad ranem cit popadało.Chociaż trochę wszędzie podlało.
A mnie wyręczyło od podlewania i walki z komarami.
Dziękuję w imieniu ogrodu.
Uwierz mi , nie wszystko mi się w nim podoba.


Moja działka na Dębowym Lesie 11:55, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
greg66 napisał(a)
Aniu pieknie masz mimo suszy u mnie już po penstemonach, szybko przekwitły podobni ejak trytomy.

Dziękuje Grzesiu.
penstemona dopiero dostałam nie dano i posadziłam.Nigdy tej roślinki nie mialam.A jak u ciebie on sie sprawuje ?Dobrze rośnie i zimy znosi ??

Ogród pod lasem 11:52, 27 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21531
Do góry
April napisał(a)


A ja lubię lilie. Teraz kwitną wszystkie trąbkowe przy tarasie, w tej granitowej donicy. Zapach jest mega, budzi mnie nad ranem. Otwieram sobie balkon na szerokość i jeszcze sobie trochę dosypiam, delektując się tym zapachem.
Jedni piją kawę na tarasie przed wyjściem do pracy, jak leżę w fotelu do masażu i wącham lilie



Mnie zapach lilii drażni. Ale widok masz boski!
Ogród pod lasem 11:51, 27 cze 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry


A ja lubię lilie. Teraz kwitną wszystkie trąbkowe przy tarasie, w tej granitowej donicy. Zapach jest mega, budzi mnie nad ranem. Otwieram sobie balkon na szerokość i jeszcze sobie trochę dosypiam, delektując się tym zapachem.
Jedni piją kawę na tarasie przed wyjściem do pracy, jak leżę w fotelu do masażu i wącham lilie

Nowoczesny ogród ze skarpami 11:49, 27 cze 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 538
Do góry
U nas dzieję się.. eM robi ścieżki

Mam w planie teraz obsadzić rabatę przy gabionie..
Cisy kupione, teraz tylko reszta..

Mam nadzieję, że na 2,20 m szerokości rabaty zmieszczę cisy (poprowadzę je na 1m szerokości) , hortensje lime lihgt i trawkę (gracilimus, ice dance lub hakone jedna do wyboru)

Wrzucam zdjęcie poglądowe z wymiarami, dwie wersje

Moja działka na Dębowym Lesie 11:43, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
BasiaLT napisał(a)

Aniu jak by ci się chciało to ja bardzo chętnie wezmę nasionka. Swoje też spróbuję zebrać. Masz cudowny szał kolorów w ogrodzie.

Basiu, dal ciebie wszystko by się chciało. Ok, Zbiorę,
Ja lubię kolorowo.I tak mam mniej-więcej od wiosny do jesieni.


Elshorm i hortensja Debolistna
Ogrodowy spektakl trwa ... 11:37, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
mira napisał(a)
hortensje zaczynają

takie już lato i dzień krótszy ......

ożanka w pełni kwitnienia

a rdesty lada chwila wystawia swoje kłoski


tymczasem, pozdrawiam serdecznie zagladających

Pięknie, elegancko, suuper!
OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 11:36, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Margarete napisał(a)
Różany czas....to róże na pierwszym planie...
Choć w tym roku moje lichsze są niż w poprzednich sezonach.




Piękne.
cudny czas ogrodzie z tymi różami
U mnie deko nad ranem popadało.Ciesze sie, bo nie muszę dziś podlewać.
Pozdrawiam Małgosiu
Życie w wiejskim ogrodzie 11:35, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Gardener27 napisał(a)
Kasiu dziękuję


Bardzo przyjemne, piękne widoczki
Ogród pod lasem 11:31, 27 cze 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 9513
Do góry
April napisał(a)
Może jednak u Izy mają więcej światła to jaśniejsze.

A u mnie zaczynają czarne lilie. No powiedzmy, bordowe



O borze zieloniutki, ja też takie chcę! Piękne!
Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 11:30, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
AsiaK_Z napisał(a)
I ciut zdjęć

Piękne widoczki
U mnie dalie jeszcze nie kwitną
Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 11:30, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
AsiaK_Z napisał(a)

Ale suuper kotek !
Ogród z wilkiem zamkn. 11:25, 27 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Magleska napisał(a)

Anitka te rewolucje jeszcze długo potrwają -niestety w tych temperaturach nie umiem działać zbyt długo …..

a o weekend -cóż .....szkoda mi bardzo ,ale co mam zrobić

buziaki…. i mam nadzieję ,że do mnie też dotrzecie




buksy mam nadal nie przycięte


i penstemony z ML


Pięknie
Choroby i szkodniki platanów, platan - Platanus 11:24, 27 cze 2019

Dołączył: 03 paź 2017
Posty: 44
Do góry
Witajcie, Po 3 krotnych opryskach sodą liscie wyglądają tak jak na zdjęciach ( te akurat zerwalam by pokazać). Listki zwijaja się i usychają a później opadają. Przyszły upały i znowu choroba postępuje w ekspresowym tempie. (( Rozumiem, że z topazem/discusem nie czekać tych paru dni tylko działać jak najszybciej? Do tego wszystkiego jest susza, podlewamy drzewka codziennie obficie ale nie wiem czy to im wystarcza.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies