Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;) 08:50, 27 cze 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Do góry
Ale u Ciebie ładnie, geometrycznie i równiutko. Piękne nowoczesne meble
Strasznie mi się podoba nasadzenie z tulipanów wokół miejsca odpoczynku.
Przejrzałem początek i widzę zmiany, imponujące

Jeszcze na koniec proszę o nazwę ciemnej roślinki:

beata_m napisał(a)
Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 08:50, 27 cze 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Heh.

Jak jutro tam pojadę powinien być rozłożony styrodur. Podejścia pod łazienkę i WC zrobione, zdjęcia z wczoraj z rana. Kolejne w kotłowni odpływ od pralki bo pralkę będę miała osobno, z suszarką. Niemniej idzie im jak krew z nosa... serio. Chyba szybciej sama bym to wykopała???





Cieszę się z żywopłotu sąsiada wzdłuż domu, wzdłuż ścieżki do wejścia, będę miała ładną cienistą rabatę z zielonym tłem na gotowo
Działka prawie w Borach Tucholskich 08:36, 27 cze 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Ania może dzisiaj coś popada oby



kilka lat temu miałem ich ponad 20 odmian teraz góra trzy

Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;) 08:17, 27 cze 2019


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Do góry

Ogród pod lasem 06:54, 27 cze 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
UrsaMaior napisał(a)
W taką pogodę odwołuję wszystkie moje psioczenia na cienisty ogród!



Cudowności. Co ty masz za odmianę że tak ładnie ci kwitnie. Moje białe wegetują. Buuuu
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 06:07, 27 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
I to niebo wczoraj wieczorem obłędne

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 06:04, 27 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
A tymczasem pod tarasem

Gotowe dwie strony.

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 06:02, 27 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Agi2006 napisał(a)
Ciekawa jestem co zdecydujesz. Napewno i tak będzie pięknie. A jak tam Twoje graby?Nic im nie jest przez te upały? U mnie liście zaczęły dostawać brązowych plamek i teraz zolkną


Hej! No chyba już mamy to
ML wokół tarasu, a od tarasem hortki i hakone.

Grabom nic. Za to brzozy mam jakieś chore.

Hortensjowo 05:59, 27 cze 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
sarenka napisał(a)
Właśnie nie wiem czy kupić Raspberry czy Blackberry chciałam do Annabelle posadzić je...

Megi, obie jeżówki są bardzo ładne, ale mają zupełnie inny kolor. Raspberry jest jakby różowo-pomarańczowa.
Poniżej wkleję Ci zdjęcie Raspberry w pobliżu Red Baron (takie zestawienie miałam w szkółce). Oczywiście światło inaczej padało niż w moim ogródku, ale zdjęcie jest zrobione tym samym telefonem.
Pamiętajcie o ogrodach 02:09, 27 cze 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1270
Do góry
greg66 napisał(a)
Sylwio dzięki
Dorotko to perłówka orzęsiona mająca dopiero niecały roczek:0 ale piekna jest







No...piękna
W ogródku emerytki 01:03, 27 cze 2019


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Do góry
gogo napisał(a)
Taki mały, a cieszy


Aż tak się ogławia ???? Ja miałam tak 2-3 tygodnie temu ( teraz mam pomidorki)


Dziś zlikwidowałam wszystkie liście przed gronami. To muszę jeszcze więcej?
Ogród Małej Mi 2017 00:58, 27 cze 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Mala_Mi napisał(a)

A to Twoje klimaty Rudbekie wszędobylskie.. kompozycja zgrzyt, ale wyrosły same wiec niech będą ..

Tak, u mnie taka samowolka jak najbardziej legalna
Ja muszę do ciebie zadzwonić
W moim małym ogródeczku - Dorota 00:39, 27 cze 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1270
Do góry
Dorota123 napisał(a)
No to lecimy z podpisami Na pierwszym planie synek Abiko, za nim jego mama. Później Agnieszka i Wacław z przedogródka z dębem. Dalej Sylwia i Anitka z Mój azyl na wichrowym wzgórzu. Następny to Wojtek mąż Sylwii i ja. Za mną mąż Anitki i właścicielka Ogrodu z wilkiem wraz z mężem. Za nimi wzgórze chaosu i na końcu mąż Agnieszki (Abiko) Czyli "pociąg otwierają i zamykają Ogródkowe perypetie. Zdjęcie robi mój em.




To lubię Większość osób znam już z widzenia, ale nie wszystkie. Dziękuję!
Kłopoty - problemy z trawnikiem 00:29, 27 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
Mary napisał(a)

Hmm...

Myślę, że różne osoby mają różne oczekiwania wobec wyglądu trawnika.
Oczywiście byłoby super gdyby gleba pod trawnik została perfekcyjnie przygotowana i wystarczyłoby nawieźć trawnik raz na 2-3 miesiące.

Ale jest jak jest. Zaryzykuję tezę, że większość osób na forum nawozi trawnik o wiele częściej, co 4-6 tygodni.

Tutaj artykuł Danusi. Nawożenie raz w miesiącu.
https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/77-kalendarz-pielegnacji-trawnika





Oczywiście że każdy ma inne oczekiwania, ale wiele osób tutaj jest bezradnych z tymi oczekiwaniami więc albo im się pomaga w podjęciu decyzji albo nie.

Można nawozić nawet co tydzień tylko po co? Jak dobra ziemia pod trawnikiem.
Czytałam artykuł pani Danusi tak nawozi ekspert który wie ile sypnąć tego nawozu, a nie laik. Popatrz sobie wstecz tego wątku jak co niektórzy nawożą co im wychodzi. Przeczytaj jak się trawnik zachowuje jak jest przenawozony, co to jest susza fizjologiczna.

Mój trawnik nawożony dobrym nawozem 3 razy w roku i raz w roku rzucone wapno po wertykulacji.
Każdy musi sobie sam wypracować metodę pielęgnacji trawnika.
My tutaj tylko staramy się pomóc a reszta zależy od pytającego o pomoc.

Trawnik ma 7 lat wschód południe na ostatniej focie cienie od zachodu




ty
Ogrodowy spektakl trwa ... 00:25, 27 cze 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
hortensje zaczynają

takie już lato i dzień krótszy ......

ożanka w pełni kwitnienia

a rdesty lada chwila wystawia swoje kłoski


tymczasem, pozdrawiam serdecznie zagladających
Ogrodowy spektakl trwa ... 00:20, 27 cze 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Lato już

kwitną liliowce, n razie pojedyncze ale lada chwila



powojniki


sałaty do wyrwania - można jakieś siać ?

Ogrodowy spektakl trwa ... 00:14, 27 cze 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Mam takiego wiąza tylko malucha jeszcze, ale chętnie bym jeszcze ze dwa takie posadziła
Czyli mówisz czas za rewolucję sie brać.....tylko kurcze nie mam siły przy takim upale, a jak mam to wodę leję


Sylwia Ty to już rewolucji narobiłaś tyle że wystarczy że będziesz podlewać i niech rośnie - w upale nie robota - jesień będzie pracowita - teraz wakacje !

nie wiem czym zasilacie groszki jakoś kiepsko mi rosną


Ogród Małej Mi 2017 00:10, 27 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Kasya napisał(a)


O tak

A to Twoje klimaty Rudbekie wszędobylskie.. kompozycja zgrzyt, ale wyrosły same wiec niech będą ..
Ogrodowy spektakl trwa ... 00:08, 27 cze 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Kochana ogrodniczko, życzę Ci wielu takich porannych spacerów, pogaduszek, podróży, torebek z nasionami, gości ogrodowych, doniczek. I wiesz, że bardzo się z tego cieszę.


Wiem, wiem i już się cieszę na te torebeczki



a widziałaś? wysiałaś też masz ?





Ogród Małej Mi 2017 00:08, 27 cze 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Doranma napisał(a)
Radosny, kolorowy ogród i radosne w nim ogrodniczki, łącznie z najmniejszą - no bo jakże by inaczej? Ślicznie wokoło

Te najmłodsze powinno być na wszystkich fotkach.. jako malutkie dziecko było to takie spokojne, tylko niebieskie oczy dominowały., a teraz to kobietka z charyzmą, temperamentem, inteligencją .. przyszywana cioteczka zakochana w Iguni
Niestety z powodu gadania fotek nie robiłam.. jak zwykle zresztą

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies