Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Dwa ogrody 23:16, 21 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry



Czubajkowy Ogród 23:15, 21 cze 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Do góry
Doranma napisał(a)



Smakowity ten widoczek.
A te postrzępione róże są niezwykłe.
Dwa ogrody 23:14, 21 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Basiu, dzięki, na brak pogody chyba wszyscy nie narzekamy Dziesięć dni temu popadało solidnie, wczoraj wieczorem przeszła burza, dziś też popadało. W międzyczasie dwa razy włączyłam linię pod hortkami, nie jest źle, ale oby te zapowiadane afrykańskie upały nie sprawdziły się...
Białą firletkę i tę z różowym nalotem wysiewałam w ub roku z nasionek, to kwitną. Mam nadzieję, że białe będą się rozsiewać tak samo jak amarantowe.
Ula, pustynnika muszę przesadzić, bo w złym miejscu rośnie i zaczyna marnieć.
Rozetki rojników, które zakwitły same obumierają i zasychają, dlatego je wyjmuję, bo brzydko to wygląda. Puszczają jednak wcześniej boczne, młode przyrosty.
Bożenko, przedpłocie powstało mimo woli, ma być mało absorbujące i kwitnące od wiosny do jesieni Jeszcze muszę sypnąć tam nasion naparstnic, bo w innych miejscach nie chcą u mnie rosnąć, może tam dadzą radę. Chcesz siewki lnu? Sieje się
GorAniu, dzięki, moje przepych-anki szaleją tylko w czerwcu, już czas zacząć niektóre wycinać, bo wiele z nich sieje się ponad miarę.

Długi weekend u mnie "gościowy", jednak rano i wieczorem coś próbuję działać.
W międzyczasie jakieś fotki w biegu, na szybko.

Szeroka rabata, którą miałabym ochotę zmienić, ale jak pomyślę, ile tam jest do wykopywania, to mi się odechciewa Wycięłam przekwitłe piwonie i ogoliłam sasanki, aby dać trochę przewiewu Pashminom. Na trawniku rosnie koniczyna i pszczoły pracują Ale koszenie to nie moja działka i tego się trzymam




W moim małym ogródeczku - Dorota 23:12, 21 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
violaskom napisał(a)
Oj współczuję! Pod każdą lilię podstawiasz patyczek? Ja daję 1 lub 2 i całą kępę obwiązuję sznurkiem.
Tam gdzie się da wiążę kilka lilii do jednej podpórki, ale mam też sadzone w rządkach i wtedy potrzeba więcej podpórek.



Ogród leśny na polu 23:10, 21 cze 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115
Do góry
Witajcie kochane, jestem spowrotem
Pojechałam wreszcie na działeczkę uszczykiwać sosnom świeczki , nie było za wiele pracy (10szt), wejmutki (też 10szt) są małe i liche jakieś, to ich nie ruszałam.
Na naszej działce o tej porze roku jest patelnia - palące słońce od rana do wieczora, więc drzew zacieniających nam trzeba. Troche cienia mamy jedynie za drewnianą altanką (chcemy jej przedłużyć dach żeby zrobić zacieniony tarasik.

Tak, wiem duża jest działka, ale domu jeszcze nie ma, planujemy budowę za 2-3 lata, a na razie mamy tą drewnianą altankę i czas aby zająć się ogrodem
A co bym chciała na działce? Marzy mi się cienisty zakątek i oczko z kaskadą z kamienia ze strumyczkiem i małym drewnianym mosteczkiem i huśtawką drewnianą... ach, aż mi się słodko zrobiło i palenisko z kamienia, albo gril i mnóstwo zieleni i trochę słonecznego miejsca na basenik i zabawę dla wnuków.
Nnie mam też pomysłu jak oddzielić warzywniak od od części wypoczynkowej - teraz kończy się trawnik i zaczyna ścieżka prowadząca do warzywniaka.
To chyba tyle, nic mi wiecej do głowy nie przychodzi. Ale, że się nie znam na planowniu, będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc w temacie


No i teraz nasze pole






Ostanie zdjecie zrobione pod wieczór,troche słabe, ale to jest widok od strony wejścia na działkę i to ta część, na ktorej nic nie robimy, ze względu na późniejszą budowę (ale świerki przy płocie rosną

i jeszcze jedno z ubiegłego roku z jesieni znalazłam, trawka dopiero wschodziła
W ogródku emerytki 23:09, 21 cze 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Niezawodne ptaszki: ostropest

Powojnik Kiri Te Kanawa

Powojnik Błękitny Anioł, mimo złamanych gałązek, kwitnie
Obok trawa Purple Majesty, hura!!!!, ma pierwszy bordowy liść
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:06, 21 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry



Znowu na wsi 23:05, 21 cze 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14162
Do góry




I ciąg dalszy w najbliższych dniach. Trzeba iść spać, bo jutro do pracy. Ale potem 3 dni wolnego . Dobranoc.
W ogródku emerytki 23:03, 21 cze 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Zaczyna kwitnąć krwawnik Terracotta, a na nim jakiś robak / wróg, czy przyjaciel? /

Pierwsza lwia paszcza z nasion i kremowe lilie.

To maleńka lilia od Eli Nowalijki, jest cudna
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 23:02, 21 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry

cebula zdobi w warzywniku


bo w wiejskim ogrodzie kolorowo ma być
Czubajkowy Ogród 23:02, 21 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry


Oprócz róż ogród dostarcza już także owoców, więc proszę się częstować, oczekując aż cd. nastąpi

Ogród Małej Mi 2017 22:59, 21 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
Mala_Mi napisał(a)








Piękne to ciurkadelko, ale wodę w oczku też masz czysta. Ja jutro właze do swojego kupiłam sobie buto-gacie gumowe robie porządki.
U mnie pałka rośnie w donicach też się załamuje. Twoja pałka piękna była.

Kopiuje fotkę bo piękny widok. Chciałam jeszcze zapytać przy samym brzegu niska roślina to strzalka? Kiedys kupiłam i wyginela. Jeszcze Aniu w prawym dolnym rogu co to za pióropusz bardzo efektowny rośnie.

Nie chcę pisać o ślimakach golasach, aby nie zapeszyc. Skorupiaki też mam, ale da się wytrzymać. Zbieram je.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:58, 21 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry



Znowu na wsi 22:56, 21 cze 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14162
Do góry
Żółto obrzeżona hortensja posadzona pod niezbyt urodziwym murem z nadzieją że w przyszłości go zakryje.



Rojniki też nowość


Tymczasem ścieżka w porannym słońcu



W ogródku emerytki 22:55, 21 cze 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Lubię ten rozchodnik za kolor liści.

Kwitnie inny rozchodnik.

Mam taką ciekawą trawę, nie wiem jaka to odmiana.

Tawuła zarosła sosnę, będę musiała ją stamtąd zabrać i posadzić coś wyższego.
Czubajkowy Ogród 22:55, 21 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:55, 21 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
kolejne rosliny na zalanym terenie odbarwień dostają

pierwsze jeżówki

zmiana koloru

na letnie barwy
Czubajkowy Ogród 22:54, 21 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Do góry
Witam Was serdecznie w najkrótszą noc i jednocześnie pierwszą letnią noc Nie było mnie tutaj prawie trzy tygodnie, bo życie mnie pochłonęło z głową i nogami Dobrze, że jeszcze trochę czasu na sen zostawiło Nie jest to łaskawy dla mnie czas pod względem ogrodniczkowania, bo wyskakuję tylko czasami na działkę jedynie na 2-3 godziny wieczorami... Np. wczoraj po zrobieniu swoich 40 km dotarłam na miejsce o 18.30 po to, by przez godzinę pobujać w hamaku z książką, a przez drugą godzinkę pobiegać z konewką Ale nie żałuję! I cieszę się, że teraz dni długie i takie wieczorne wyprawy są w ogóle możliwe. Nadal uważam się za szczęściarę, że mam ten swój kawałek ogródka, który - siłą rzeczy - żyje swoim życiem i łaskawie pozwala mi korzystać ze swoich darów
Zdjęć przez te 3 tygodnie narobiłam dużo, ale niewiele nadaje się do pokazania - wieczorne i nieostre - na Wasze szczęście
Tak, jak i w Waszych ogrodach, królują obecnie róże. Zapraszam do owianego tajemnicą świata




To najlepsze kwitnienie tej róży odkąd ją mam, dlatego została obfotografowana naokoło Baron Girod de l'ain. U mnie bardzo chorowita - czarna plamistość. Dotychczas kwitła tylko pojedynczymi kwiatami na końcach pędów. Miałam ją wiosną wyrzucić, albo przynajmniej przesadzić w mniej widoczne miejsce. Nie zdążyłam. Ubiegłoroczne przycinanie wybujałych batów pobudziło wiele pędów bocznych, a łagodna zima pozwoliła im przetrwać i zapełnić się pąkami. Nie wiem, czy ta róża może jeszcze mocniej być obsypana kwiatami, u mnie na pewno ten rok jest jej rekordowym.

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 22:51, 21 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry

pod judaszowcem ukryte


takie też kwitną i zapach się unosi

W ogródku emerytki 22:46, 21 cze 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Basiu, udał mi się ten kącik, a róża nie zawiodła i kwitnie obficie, choć krótko.
Robiąc zdjęcia cieszę się, że utrwalam wspomnienia i mogę do nich stale wracać
Tym bardziej, że wycieczka się udała.
Powiesiłam w kąciku żagiel, rozmiar trochę nie pasuje i ta antena, ale coś pokombinowałam i tak wyszło.
To wersja na słońce wysoko na niebie.

A to na zachodzące słońce, odpinam nadmiar materiału i nie świeci po oczach.

Mam taki maczek- niespodziankę, jest śliczny, liczę na nasiona

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies