Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Liliowo i kolorowo:) 15:51, 21 cze 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Pięknie kolorowo i trochę tajemniczo, uwielbiam takie ogrody. Róż masz dużo i one robią świetny klimat w Twoim ogrodzie.


Ciesze się bardzo, chodz nie umie takich cudeniek robić jak Ty, wiec chetnie zaglądam do Ciebie. Moze moja wnusia przyozdobi bo ma zdolności plastyczne i lubi takie prace




Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 15:50, 21 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
Przed chwilą maki były jeszcze w pąkach, za chwilę będzie po nich tylko wspomnienie..Tym bardziej, że dotarła do nas w końcu super ulewa
Liliowo i kolorowo:) 15:47, 21 cze 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Urszulla napisał(a)
Poziomki mam posadzone pod borówką amerykańską przytargałam wczoraj od znajomej przetacznik płożący jako zadarniacz przed różami, kwitnie na niebiesko. Wogóle mam tetaz etap zadarniaczy przyziemnych


Tez miałam ale tam za duzo słonca a widze, ze lepiej rosna w cienistych miejscach, w sumie to tylko mam dla wnukow, niech mają radość Oglądałam w necie ten przetacznik bardzo fajny, moze chcesz runianke bo mam bardzo duzo a chce tam wykonczyc rabate, ale to chyba juz jesienia bo przeciez nie da sie nic robic w takie upaly, robie tylko to co musze i to w tempie żółwia
U mnie Ula juz za momencik hortensje nawet te bukietowe będą.
Moje BOBO ,ktore w koncu jest bobo ma pierwszy rok i dużo pąków.








Wszystkiego po trochu 15:23, 21 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
Hortensje w tym roku ogromne




bez Ewa pięknie zakwitł



a z ciekawostek to mam bardzo dużo larw biedronek, takie pomarańczowe, siedzą i nie łażą już , pewnie się przepoczwarzają

Ogród do odnowy 15:22, 21 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
obiela owocnik



knautia




trojeść różowa





dla Ani do kompletu filipendula palmata nana. Zobacz czy o takim motylku mówiłaś - Czerwończyk zamgleniec



Wszystkiego po trochu 15:11, 21 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
Tea Clipper


w towarzystwie powojnika The President i Golden Celebration


i inne zdjątka


Doświadczalnia bylinowo-różana 15:05, 21 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Do góry
Anda napisał(a)
Maciupka jeszcze Clothilde Soupert, Gillenia trifoliata z hostą, ślaz przed domem, Alstroemeria



Clotylda ciekawie sie zapowiada. Jak zapach?

Powodzianka chyba tez dobrze sie ma, skoro zakwitla
Donicowe roze sie maja przepieknie, fajnei sie wylewaja, zamiast sztywno stac.

A co myslisz o Alstro? Ja sie jakos nie moge do niej przekonac, przechodze od zachwytu po niechec. Moja jedyna, kupiona na probe wprawdzie jednej zimy nie przezyla, ale i tak sie zastanawiam od czasu do czasu, czy nie nabyc ponownie Ale moze faktycznie, one bardziej do donicy niz na rabate.A moze to kwestia koloru.

Wyslalalm Ci robocze szersze kadry, no jest jak jest, a nowe szalwie jeszcze malenkie, wiec ich nie widac.
Wszystkiego po trochu 15:02, 21 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
Burgundy Iceberg


w towarzystwie pięknej jarzmianki


Belvedere


Pat Austin


The Pilgrim
Liliowo i kolorowo:) 15:01, 21 cze 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2087
Do góry
danuta_szwajcer napisał(a)




Danusiu co to za róża? Czy to może Hela? Na ogród nie mogę się napatrzeć!
Przerwa na kawę... 14:55, 21 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Do góry
inka74 napisał(a)
Teraz chwilowo częściowo rozbabrane bo zmiany są. Niby kosmetyczne ale sporo czasu zabierają. I ciągle tam bałagan zostaje.

Za to wczoraj o 22-giej skończyłam przeróbkę tej rabaty - tak było

A po następnych 4-5 godzinach kombinowania co, gdzie i jak, było tak.

I widok balkonowy z góry


Trochę poszłam na łatwiznę bo belek nie przesunęłam. Jeżeli będzie mnie widok drażnił - zmienię. Na razie sił i chęci i motywacji zabrakło. Do efektu końcowego daleko bo brakuje jeszcze roślin. I te co są to w dużej części albo rozsadzanie albo odratowywane przed ślimakami ale ogólny zamysł podoba mi się. Pewnie jeszcze kilka zmian zajdzie. Zobaczymy. W sumie ta rabata 4 raz jest poszerzana


Iwonka, wariatka jestes, aby siedziec do 22, ale efekt jest super, wyglada wszystko jakby tak bylo od zawsze, znaczy sie ksztalt. Belkami sie zajmiesz jesienia, jesli juz.
A co do kostki, to nie doradze, cena + ulozenie spora. Ale efekt powinien byc jak trzeba.
Wszystkiego po trochu 14:51, 21 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
Charles Austin, już jest w połowie kwitnienia, część już przycięta, niestety czas płynie ..



Leonardo da Vinci


Chippendale

Wszystkiego po trochu 14:41, 21 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
Ewo dziękuję za info, Ty jak zwykle skarbnica wiedzy, będę wycinać przekwitłe kwiatostany, ale choć jedną gałązkę zostawię, na nasionka, żeby mieć swoje,
dalszy ciąg róż i nie tylko


Veilchenblau należy się osobna sesja, ta mnie nie męczy, ciągle ją kocham, pewno do czasu jak zachoruje na mączniaka



Wszystkiego po trochu 14:34, 21 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
Trochę róż, nie wszystkie już przekwitają, niektóre dopiero zaczynają, jak np Red Leonardo i Bukavu





Tu Ingrid Bergman i White Meillandina



Zaczynają mi się podobać w tym roku czerwienie, nie wiem co się ze mną dzieje, może to tak na starość się robi ???
Natoniat wszystkie moje bladawce męczą mnie tego lata
Wszystkiego po trochu 14:23, 21 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
gobasia napisał(a)
Dziękuję za foto lilii. Raduje się moje serducho na takie wiadomości



To jeszcze z dzisiaj zdjęcie , nie mogę uwierzyć że mam tę lilię w swoim ogrodzie

Chwasty w trawniku 13:56, 21 cze 2019

Dołączył: 09 maj 2018
Posty: 3
Do góry
Trawnik zasiany w kwietniu 2019, 3 cykle koszenia zarasta takim chwastem.
Co należy z tym zrobić?
Miłkowo - sezon 2016-2022 13:51, 21 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Milka napisał(a)

A sobie ciut filozofowałam
Alu, naprawdę wolna jestem, robię raczej to, na co mam ochotę niż muszę, muszę przeważa w pożądanych działaniach
Tak sobie polatałam po i chyba nikt w Polsce w te szyszki się nie bawi, to naprawdę trudne zajęcie, ale jakoś je polubiłam, uspokaja mnie, jak plewienie
Co rok o tej porze narzekam straszne!!buziaki bardzo miło wspominam spotkanie, jesteś wzorem dla wielu kobiet, mądra, bystra, zorganizowana i w kondycji
NN

martagony błyskawicznie przekwitły
mam jeszcze w innym kolorze
ale znowu się wysieją


ostróżki tylko białe przetrwały
czyli po 5 latach giną i zabawa od nowa
nie dla mnie..

Piękne róże.
I te zwiewne subtelne białe naparstwnice.
Sliczne martagonki.
Ja mam tylko bordowe.
Miłkowo - sezon 2016-2022 13:47, 21 cze 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Basilikum napisał(a)
ale pieknie i dojrzele u Ciebie, widoki z oknakuchennego wspaniale
ja sadze niektore rosliny specjalnie tak by na nie z okien patrzec

Idealny pomysł, trzeba patrzyć
Pamiętasz jak u mnie? to moje wysokie krzesło w kuchni przy barku?, jak by nic nie było posadzone, to nuda, a tak coś...sadź i patrzi, aż zazdroszczę..co tam wymyślisz

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 13:43, 21 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)




Prześliczne róże. A ta ostatnia cudna.
wiesz może co to za odmiana ??
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies