Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

gobasia 17:37, 20 cze 2019


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Dziękuję za foto lilii. Raduje się moje serducho na takie wiadomości
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Anda 17:40, 20 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
mirkaka napisał(a)



Zapach cudny, wszystkie wącham, pachną cudnie
Tojeść kupiona dopiero w tym roku, mówisz że nie zimuję??


U mnie nie przezimowała, ale może miała po prostu za mokro zimą. No i czytałam, że aby dobrze przezimowała trzeba ją przyciąć zanim zawiąże nasionka, a ja nie przecięłam. U Janki Zagajanki chyba przezimowała. Zapytaj, czy ją jeszcze ma
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mirkaka 14:23, 21 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
gobasia napisał(a)
Dziękuję za foto lilii. Raduje się moje serducho na takie wiadomości



To jeszcze z dzisiaj zdjęcie , nie mogę uwierzyć że mam tę lilię w swoim ogrodzie

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:34, 21 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Trochę róż, nie wszystkie już przekwitają, niektóre dopiero zaczynają, jak np Red Leonardo i Bukavu





Tu Ingrid Bergman i White Meillandina



Zaczynają mi się podobać w tym roku czerwienie, nie wiem co się ze mną dzieje, może to tak na starość się robi ???
Natoniat wszystkie moje bladawce męczą mnie tego lata
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:41, 21 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Ewo dziękuję za info, Ty jak zwykle skarbnica wiedzy, będę wycinać przekwitłe kwiatostany, ale choć jedną gałązkę zostawię, na nasionka, żeby mieć swoje,
dalszy ciąg róż i nie tylko


Veilchenblau należy się osobna sesja, ta mnie nie męczy, ciągle ją kocham, pewno do czasu jak zachoruje na mączniaka



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:51, 21 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Charles Austin, już jest w połowie kwitnienia, część już przycięta, niestety czas płynie ..



Leonardo da Vinci


Chippendale

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 15:02, 21 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Burgundy Iceberg


w towarzystwie pięknej jarzmianki


Belvedere


Pat Austin


The Pilgrim
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 15:11, 21 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Tea Clipper


w towarzystwie powojnika The President i Golden Celebration


i inne zdjątka


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 15:23, 21 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Hortensje w tym roku ogromne




bez Ewa pięknie zakwitł



a z ciekawostek to mam bardzo dużo larw biedronek, takie pomarańczowe, siedzą i nie łażą już , pewnie się przepoczwarzają

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 21:28, 21 cze 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12191
Też jestem pod urokiem czerwieni (i burgundów). W moim przypadku to wpływy Szefowej i czerwonych róż u Iwony. Bukavu piękna, mam podobną ale w odcieniu różowym - nazywa się Dolomiti.
Veilchenblau cudowna, też mnie korci ale to potwór pod względem wielkości. Chociaż ja nie kopię takich dziur jak ty przy sadzeniu więc i efekty mam mniejsze. To może jednak zaryzykować? Tym bardziej że ponoć ma niewielkie kolce. Prawda to?
Burgundy Iceberg też mam, ale w porównaniu z twoją oczywiście mikrus. Podlewam ją (i Munstead Wood) biohumusem żeby trochę nabrały krzepy.
Zauroczyła mnie Tea Clipper a bez podziwiam u sąsiadów.
Piwonie faktycznie zapowiadają się nieźle. Moja/twoja chyba nie przetrwała, nie widzę jej . Coś ogrodówkom ze mną nie po drodze.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies