Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

To tu- to tam- łopatkę mam ! 23:45, 17 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Stipa najbardziej wrażliwa jest na wilgoć. Nie podlewać i nie nawozić. Znaleźć jej nieco wyniesiona rabatkę. U mnie daje radę w słońcu i półcieniu. Tnę ją na początku marca na wysokość 5-7 cm. W lipcu dobrze jest ją wyczesać grubym grzebieniem, bo od ciężaru nasion robi się nieco oklapnięta. To trawa, która najlepiej rośnie wtedy, kiedy się ją zostawi bez opieki.

Zupełnie inaczej niż inne trawy, trawki i trawiszcza.

Z tą się obchodzę jak z jajkiem.



O te też dbam, bo mają trudne stanowisko.




A tu stipa w cieniu pod jabłonką. Daje radę.




Czy stipa nadawałyby się na skarpę? Słońce i sucho czyli powinno jej pasować .
Moja działka na Dębowym Lesie 23:39, 17 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Na dobranoc zostawiam
Róża Rosomane Janon

Oczywiście nie samymi rzami mój ogród żyje

Malutki pod lasem 23:37, 17 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
AnnaCh napisał(a)
No więc do wszystkich zainteresowanych. Kupiłam sprzęt, bo stwierdziłam, że skoro wrzątek działa, to ta opalarka z 650 stopniami na wylocie pewnie też da radę Test przeprowadzony
W sobotę było mega gorąco, ale postanowiłam z braku czasu w inne dni wyjść i przetestować sprzęt Kapelusik na główkę i heja... Co tam sąsiedzi... i tak już na mnie dziwnie patrzą


Więc tak, mi się wydaje, że sprzęt zdał egzamin. Chodnik miałam mega zapuszczony, wstyd się aż przyznać, no ale... nie chciało mi się wyrywać, ocet i inne roundoupy też nie używałam ostatnio, bo wiało często dość mocno. I tak po 40 minutach mój chodnik odzyskał swój blask Ja jestem zadowolona, myślę, że jak nawet te chwasty gdzieś z korzenia będą odrastać, to mając tę opalarkę mogę co chwilę malutkie przelecieć i znowu będzie ok. Trzeba tylko uważać, żeby pożaru nie spowodować. Co do używania na rabatach, to na jakichś świeżo założonych rabatach z dużymi przestrzeniami może tak, na gęsto porośniętych na pewno nie, bo z boku jednak to gorąco leci.

Zdjęcia before i after


Ciekawy pomysł z tą opalarką .
U mnie sprawdza się mycie co roku kostki karcherem na wiosnę i zafugowanie jasnym piaskiem płukanym. Nic w niej nie wyrasta do końca sezonu.
Ale widzę, że są różne fajne sposoby .
Rododendronowy ogród II. 23:33, 17 cze 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Do góry
Serdecznie się witam po urlopowej przerwie.Wróciłam się u Ciebie do 18-go maja...matko i córko...zawsze zachwyca Twój ogród. Nie sposób wymienić co mi się podoba...i znowu coś dla siebie u Ciebie znalazłam Aż mi wstyd pisać...bo to piwonia, piękna, czerwoniasta Red Charm! Bardzo proszę o namiar gdzie mam ją kupić, wywalę mojego ochłapa i podmienię na to cudo
Mozolnie ogarniam ogród po 3-tygodniowej nieobecności i intensywnie o Tobie myślałam obrywając w piątkowy wieczór Soir de Paris, ostatnią do oberwania. Czytam, że wielkokwiatowych azalii właściwie nie obrywasz, co mnie bardzo ucieszyło, bo już niedługo nie dam rady z tym wszystkim.
I jeszcze mam prośbę o rozpoznanie. Kupowana jako Orlice. Czy nią jest?





Trochę mnie przeraziła wielkość Twojej Homebush...u mnie nie może taka urosnąć

Buziaki Bogdziu
Ogród w Klein Kottorz 23:32, 17 cze 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4757
Do góry





To tu- to tam- łopatkę mam ! 23:29, 17 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Kukliki po ścięciu kwiatów sprawdzają się jako zadarniacz trudnych miejsc.



Pierwsze wystartowały białe tawułki. Inne kolory jeszcze w pączkach.



Dzisiaj podziałałam na zapłociu. Odświeżyłam kanciki wokół posadzonych tam kilkunastu drzewek, wypieliłam trawę i chwasty wokół pni, wycięłam wąsy trawy przy płocie, bo kosiarka ich nie chwyta. Czeka mnie cięcie kilkudziesięciu metrów żywopłotu bukowo- grabowego. Boki to pikuś. Gorzej będzie z wysokością. Ma już ze dwa metry.
Ogród w Klein Kottorz 23:28, 17 cze 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4757
Do góry









To tu- to tam- łopatkę mam ! 23:21, 17 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
zawitka napisał(a)
O rany jak piękna ta wyższa stipa u Ciebie .Taką też ma Gosia /Gosiek33.od niej dostałam .Zachwycona nią jestem .Jak z nią się obchodzić żeby było jej więcej Lecę do Gosi ją oglądać


Stipa najbardziej wrażliwa jest na wilgoć. Nie podlewać i nie nawozić. Znaleźć jej nieco wyniesiona rabatkę. U mnie daje radę w słońcu i półcieniu. Tnę ją na początku marca na wysokość 5-7 cm. W lipcu dobrze jest ją wyczesać grubym grzebieniem, bo od ciężaru nasion robi się nieco oklapnięta. To trawa, która najlepiej rośnie wtedy, kiedy się ją zostawi bez opieki.

Zupełnie inaczej niż inne trawy, trawki i trawiszcza.

Z tą się obchodzę jak z jajkiem.



O te też dbam, bo mają trudne stanowisko.




A tu stipa w cieniu pod jabłonką. Daje radę.


Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 23:17, 17 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
Jola kupiła berberysa, nie pamiętam odmiany ale cudny jest. Tak ja zainwestowałam w trawy.
Trytoma szaleje. Teraz widać ją bardzo z odległego końca ogrodu. Robi show.


Przedogródek pod dębem 23:14, 17 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6669
Do góry
Waclaw napisał(a)
tej nie zidentyfikowałem na liście zakupów ale ładna. Już wiem , to Chandos Beauty


Śliczna w pąku. Pachnie?
Ogród w Klein Kottorz 23:11, 17 cze 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4757
Do góry









To tu- to tam- łopatkę mam ! 23:10, 17 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
kasia1 napisał(a)
Świetny pomysł z tymi zdjęciami z 365 dni A takie zdjęcia z kilku lat i zmontowany film - to byłaby rewelacja


W Czechosłowacji, kiedy jeszcze była na mapie, realizowano przez kilkanaście lat film dokumentalny w wybranej rodzinie. Zdjęcia kręcono codziennie. Zdaje się, że rodzina przypłaciła to jakąś traumą.

Dobrze, że roślinki są bardziej odporne na podglądactwo.

Wiraż- też dość często łapie się w obiektyw.





Róże przy wejściu do warzywnika znowu zaszalały. Muszę obiegać bokiem.





Żurawka krwista nieco zbladła, z naciskiem na nieco.

Osiedlowy ogródek 23:07, 17 cze 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
I na koniec, przezimowana papryczka ma już sporo owoców



i moje biedne przypalone słońcem buksy
nie pomogło nawet kilkudniowe cieniowanie...ściąć jeszcze raz te suche listki,czy w te upały nie ma sensu?



Ptasi gaj 23:03, 17 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)


A to moja magnolia która zmarzła zakwitła jednym kwiatem. Po prawej rutewka już tuż tuż


Jeden kwiatek ale jaki ładny , postarala sie . U mnie tez jednym kwiatkiem zakwitła nowa magnolia ale kwiatek brzydki z brązowymi plamami.
OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 23:03, 17 cze 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
I takie tam...
Osiedlowy ogródek 23:02, 17 cze 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Na placyku dookoła wiśni posadziłam niecierpki z żurawkami i tatarakiem trawiastym ogon

To tu- to tam- łopatkę mam ! 23:01, 17 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
po kwitnieniu ułudka zakrywa powierzchnię liśćmi do mrozów


Muszę to przemyśleć. Tam jest tylko od 20 do 30 cm szerokości i zaraz jest trawnik.Wykroiłam rabatkę w miejscu zasychającego trawnika.

Romantycznie





Niestety, po ścięciu kocimiętki w ogrodzie pojawiły się komary. Wieczorem już nie da się posiedzieć.

Hosty zaczynają kwitnienie.





A za różami czają się już Annabellki.

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 23:00, 17 cze 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Startuje Artemis


I Pomponella razem z Heidi Klum


New Dawn trochę śmieci ale kolor i delikatność ma niepowtarzalną

Ogrodowe przygody 22:58, 17 cze 2019


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Do góry
Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 22:57, 17 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Do góry
GosiaJoanna napisał(a)


Gosia wszystko zależy co się komu podoba. W dużym ogrodzie z mnogością traw bardzo fajnie wyglądają. Natomiast w małych wystarczy jakiś akcent. Np. tak jak te maki, które spodobały mi się u Szmitów.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies