Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 22:17, 17 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
katel napisał(a)
Bogdziu u Ciebie ciągle cudownie , Barbara niesamowita - czy ona pachnie i jak duża rośnie?
U nas też susza okropna czekamy na deszcz też dziś podlewałam ale nie o 3 trochę później.


Czy pachnie , nie wiem nie wąchałam bo prawie nie czuję zapachów ale sprawdzę.Trzy krzaki które maja juz cztery lata mają wysokosc 1m może nieco więcej ale niewiele, taka typowa rabatowa róża.Na pewno nie ma mocnego zapachu który jest od razu wyczuwalny ale za to jest róża zdrową i nie marznie .Kolor ze zdjec nie jest prawdziwy bo ma kolor czerwonego wina.Na środę zapowiadaja deszcz ale po tym co pokazują to juz nie wiem czy nie lepiej jak go nie ma ale i zniszczeń nie ma.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:20, 17 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Alicja169 napisał(a)
Bogdziu, róże i RH przeplatane powojnikami robią duże wrażenie. A róża Barbara jawi mi się jako bardzo nostalgiczna, elegancka, wręcz wytworna.
Wprawdzie słabo mi się komponuje czerwień w moim ogrodzie, mam tylko kilka obiektów w tym kolorze, to jednak taką Barbarę chętnie bym gościła


Ja czerwień lubię bo w dużym ogrodzie ja widac , inne kolory giną ale ta jest dosc ciemna wiec dobrze jakies bylinki posadzic , przy starych krzakach mam irysy niebieskie i dzwonki równiez niebieskie a nowe rosna przy białych gożdzikach i innych różach , taki misz masz jest ale nie jest za ciemno.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:21, 17 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Waclaw napisał(a)
A u Bogdzi jest 5500


Jeszcze trzeba dodac nieco ponad tysiac z pierwszego wątkuchyba za aktywna jestem
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:22, 17 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
sylwia_slomczewska napisał(a)

Czy ta na trzeciej fotce tp Ooppy Rose? Cudowna

To Alberich.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:29, 17 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Bogdziu

Oglądam twój ogródek z dwoma nośnikami na większym oglądam a na drugim patrzę jakie to róże u ciebie rosną.
Te 2 potwory wyżej różowy i czerwony długo je masz jakbyś jeszcze mogła nazwy podać byłabym wdzięczna.

Sprawdzałam róże Barbara zrób fotkę krzaka a może już jest tylko bez podpisu. Rzeczywiście róża zdrowa i ładna. Lubię róże czerwone i herbaciane. Nie mogę znaleźć takiej super herbacianej.
Jak duża u ciebie rośnie Barbara i po ilu latach. Musi być ładna jak dokupilas

Pozdrawiam


Nazwy tej rózowej nie znam .Czerwona jak pisałam to Alberich ( na zdjeciu są dwa krzaki . Rosną u mnie dosc długo , myśle ze jakies 15 lat.Barbary mam czwarty rok i jestem bardzo z nich zadowolona co jest wyczynem bo ja na róze tylko narzekam , na wszystkie oprócz Barbary.Mam tylko takie zdjecie starej Barbary , niestety nie cały krzak , dopiero zaczyna kwitnąc , jak nie zapomnę zrobie jutro ale sporo spraw mam do załatwienia więc nie mam pewnosci czy nie zapomnę.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:35, 17 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nic nowego sie nie dzieje wiec pokazę zdjecie dzierzby

moze jeszcze gila ale obiektyw nie był dobry bo przyblizyc nie mogłam

____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Waclaw 23:12, 17 cze 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Bogdzia napisał(a)


Jeszcze trzeba dodac nieco ponad tysiac z pierwszego wątkuchyba za aktywna jestem


Ooooo!
Podwójnie gratuluję.
Wcale nie jesteś zbyt aktywna.
Wszyscy Cię uwielbiają. Twój ogród zachwyca każdego miesiąca.
Nigdy nie mam dość widoków z Twojego ogrodu.
Twoja wiedza budzi szacunek, Twoja chęć pomocy jest bezcenna.
Życzę jeszcze wiele tysięcy stron
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Kindzia 23:33, 17 cze 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Serdecznie się witam po urlopowej przerwie.Wróciłam się u Ciebie do 18-go maja...matko i córko...zawsze zachwyca Twój ogród. Nie sposób wymienić co mi się podoba...i znowu coś dla siebie u Ciebie znalazłam Aż mi wstyd pisać...bo to piwonia, piękna, czerwoniasta Red Charm! Bardzo proszę o namiar gdzie mam ją kupić, wywalę mojego ochłapa i podmienię na to cudo
Mozolnie ogarniam ogród po 3-tygodniowej nieobecności i intensywnie o Tobie myślałam obrywając w piątkowy wieczór Soir de Paris, ostatnią do oberwania. Czytam, że wielkokwiatowych azalii właściwie nie obrywasz, co mnie bardzo ucieszyło, bo już niedługo nie dam rady z tym wszystkim.
I jeszcze mam prośbę o rozpoznanie. Kupowana jako Orlice. Czy nią jest?





Trochę mnie przeraziła wielkość Twojej Homebush...u mnie nie może taka urosnąć

Buziaki Bogdziu
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
ElzbietaFranka 23:51, 17 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
"Nazwy tej rózowej nie znam .Czerwona jak pisałam to Alberich ( na zdjeciu są dwa krzaki . Rosną u mnie dosc długo , myśle ze jakies 15 lat.Barbary mam czwarty rok i jestem bardzo z nich zadowolona co jest wyczynem bo ja na róze tylko narzekam , na wszystkie oprócz Barbary.Mam tylko takie zdjecie starej Barbary , niestety nie cały krzak , dopiero zaczyna kwitnąc , jak nie zapomnę zrobie jutro ale sporo spraw mam do załatwienia więc nie mam pewnosci czy nie zapomnę."



Dzięki Bogdziu.
Ta Alberich to u ciebie kolos a wg katalogów to ma 80 cm wzrostu i ok. 100 cm szerokości. Wniosek stąd, że pewnie nie tniesz jej i tak sobie rośnie też bym tak chciała aby rosła wysoka.

Będę zaglądała i czekam na Barbarę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
rozark 10:52, 18 cze 2019


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
u ciebie jak zawsze jest na czym oko zawiesić
____________________
pozdrowionka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies