Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

W samym słońcu 20:46, 17 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
sarenka napisał(a)
Toszka poza środa to cały przyszły tydzień mam nadzieję, że któryś dzień wypali


I różyczka- piękna i pachnąca

Piękna.. teraz róże maja swój koronny czas.
Ogrodowe przygody 20:46, 17 cze 2019


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Do góry
Ogrodowe przygody 20:45, 17 cze 2019


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Do góry
Ogrodowe przygody 20:44, 17 cze 2019


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Do góry
Ogród na piasku i z wielkim murem 20:43, 17 cze 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Do góry
Wspólne picie kawy lub wody ( co kto lubi) stało się codzienną tradycją
Przedogródek pod dębem 20:42, 17 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Waclaw napisał(a)
tej nie zidentyfikowałem na liście zakupów ale ładna. Już wiem , to Chandos Beauty

W tamtym roku rozsadziłem lilie złotogłów


i jeszcze taki kolor


Dzisiaj było zbyt gorąco aby przesadzać wiec tylko skosiłem trawnik w Przedogródku.

No i lilie,,piękne
Bardzo je łubie.U mnie pomału zaczynają
Przedogródek pod dębem 20:41, 17 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Waclaw napisał(a)
To moja Big Purple

To Charles Austin. M. powiedziała, że dzisiaj to najpiękniejszy okaz

to Lawener Ice

to chyba Munsted Wood, choć trochę zbyt jasna

Pienne róże, piękne odmiany.
W moim małym ogródeczku - Dorota 20:39, 17 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Basiu tu na tym forum jest niewiele osób odpornych na urok roślin. Za pochwałę ogrodu dziękuję.






Pięknie i piękne połączenia roslin.
A ta roza niebieskim clemkiem ( wiesz może co to za odmiana ?) to edenka ??
Świetny duet.
Moja działka na Dębowym Lesie 20:32, 17 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Marga napisał(a)
Bardzo się cieszę Aniu, że znowu spotkałyśmy się w realu
Dziękuję za zdjęcia u mnie

I ja bardzo ciesze się z naszego ponownego spotkania.
Nie ma za co

Perukowiec podolski

Na razie jeden kwiatek filaretki

Moja działka na Dębowym Lesie 20:26, 17 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Dominika11 napisał(a)
róże królują - pięknie

Oj kroluja.I maja swoj piekny cenny czas.
Bo za chwile juz liliowce w pakach dużych czekają.Powojniki wciaz rożne kwitną.Inne przekwitły.
A jeszcze lilii będzie sporo i hortensje, dalie i cala reszta
Dominika11 napisał(a)
A no i oczywiście super spotkanko

Spotkanie było takie klimatyczne w przepięknym ogrodzie Ani i ze wspaniałymi ludzi.Czyz nie wspaniała niedziela ?
Eden Rose

Taka piwonia jeszcze kwitnie

Powojnik Pillu

Pszczelarnia 20:26, 17 cze 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Przejechała kosiarka można pokazać "czubki" rabat



Róże - uwielbiam i nie chce być inaczej mimo fascynacji ogrodami holenderskimi i północnoniemieckimi (rozwinę przy okazji).












A to nowość: róża jak Mozart, w takim kolorze jak na zdjęciu i ma na imię 'Konrad' (czy Kondzio wie o istnieniu takiej róży?)






Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 20:18, 17 cze 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
potem pojechalismy w gory
Dzis nie bylo duzo na piechote, na gore wjechalismy kolejka linowa

a na gorze byly krowy

Mój ogród pod lasem 20:15, 17 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
malgol napisał(a)


Ale czad! Jak wierzchołek statku kosmicznego
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 20:13, 17 cze 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
Bylinowa łąka 20:08, 17 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6667
Do góry




Efekty sobotniego pobytu. I duża łąka też skoszona przez sąsiada. Jeszcze trochę plewienia i podlewania ostatnio dosadzanych roślinek, bo ewidentnie padały od upałów.


Na koniec zdjęcie z auta. Dwie malusie sarenki stały na drodze jak wyjeżdżaliśmy. Takie nieporadne, że miałam ochotę wysiąść z auta i im
pomóc.


Koniec.
Daleki od ideału..... 19:53, 17 cze 2019


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1535
Do góry
popcorn napisał(a)
Bosko! Eden moja ulubiona. Super spotkanie!

Jak Ci się uprawia Eden, jaka wystawa, kopczykujesz, tniesz? jak duża jest ile ma lat?
dziękuję


Moja Edenka jest młodziutka, mam ją drugi sezon. W tamtym roku wypuściła dwa mocne, długie pędy na ziemię nie została zakopczykowana (ale zimy nie było) na wiosnę przymocowałam pędy poziomo a ona z każdego pączka wypuściła pędy kwiatowe. Cała różanka ma wystawę południowo zachodnią. Co do cięcia to tylko wyściełany słabe, cieniutkie gałązki.
W tym roku postaram się mimo wszystko zakopczykować, bo strata była by duża.
Bylinowa łąka 19:50, 17 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6667
Do góry
Wszyscy się chwalą różami, to ja też pokażę swoje, choć nie najpiękniejsze. Skoczek dał im do wiwatu i już czarną plamistość złapały od dołu. Za to kwitną pięknie.



I jeszcze taka bezkolcowa, delikatnie pachnąca i dająca odrosty.



A tu zakup z Jasionki na pamiątkę marcowego spotkania. Piwonia Coral Sunset już przekwitła.



I trochę widoczków z cienistego miejsca.



Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 19:48, 17 cze 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry


i taki wieszak byl w garderobie, musze namowic Emusia, bx mi do sklepiku a torby taki zrobil
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 19:39, 17 cze 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
wycieczka byla super, pogoda dopisala. Troche za krotko bylismy w gorach, no ale nie da sie wszystkiego mie
Najpierw bylismy na sniadaniu w takiej kawiarni w gospodarstwie rolnym.Niesamowite, ze w srodku pola jest kawiarnia i tam ludzie przyjezdzaja, by cos zjesc.
Ale jedzenie bylo super

Bylinowa łąka 19:29, 17 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6667
Do góry

Mirka napisał(a)

Mirko teść pospawał wszystko u siebie i na działkę przywieźliśmy gotowe elementy do skręcenia. Potem wycięte były kawałki styropianu z ocieplenia, żeby przykęcić konstrukcję do ściany. Po przymiarce teść ze szwagrem wywiercili świdrem dziury i zabetonowali tam pręty z gwintem. Na koniec całość poskręcali i wyglądało to tak. Tam po bokach konstrukcji przyspawane są płaskowniki z nawierconymi otworami do przykręcenia desek.

Później teść od spodu poprzykręcał deski wkrętami do drewna. Pilnował, żeby na podeście były ok 2mm odstępy między deskami dla spływu wody.

anabuko1 napisał(a)

Ale piękne roślinki,Ty masz jakieś giganty te bodziszki i szałwie.
Takich bodziszkowi nie znam i nie mam.
Ale dwa inne , biały i rowy mam.Ale moje mniejsze.
I

Aniu bodziszki super się rozrastają. Jak chcesz sadzonek to ci dam. Szałwie z samosiewu i widziałam kolejne siewki, więc będzie ich więcej.

MalgosiaW napisał(a)
Szałwia super. Moją zjadły ślimaki

Zazdroszczę

Gosiu moja też podjedzona była, ale bardziej im smakowało co innego. Najgorzej z młodymi siewkami. Jeszcze teraz mam na balkonie szałwię z nasionek od Basi, bałam się ją wysadzać do gruntu właśnie ze względu na ślimaki, a potem były upały i tak dalej siedzi na balkonie. Zresztą inne roślinki też.

Doranma napisał(a)
Z przyjemnością rozłożyłabym koc na tej Twojej łące i trochę pospała ☺ Schody super!

Dorotko zapraszam na fotel - wygodniejszy Schody fajnie wyszły. Trochę pracy teściowi dołożyłam przez to, że chciałam na dwie strony, ale wzdłuż ściany przechodzimy do schodów prowadzących na taras i nie chciałam, żeby ktoś skacząc na skróty nogę skręcił. Wymyśliłam, że z lewej strony posadzę ligustr cięty w prostokąt, nie wyższy jak podest, tak by zakrywał tą dziurę pod schodami.

Urszulla napisał(a)
U mnie te bodziszki się położyły. Myślę gdzie by je przesadzić i rozmnożyć. Koncepcji brak. A u Ciebie zachwycające

Ula ja mam już kilka rodzajów bodziszków. Niebieskie wysokie i drugie podobne ciut niższe, bodziszki kantabryjskie różowe przy różach, bodziszki korzeniaste, też różowe i najmniejsze ze wszytkich dobre jako niski zadarniacz, bodziszki Max Frei biały i różowy, te mają bardziej powcinane listki , z tym że biały jest bardziej rozlazły. I w tym roku doszedł jeszcze bodziszek żałobny od Anitki. Świetne do zadarniają, bo chwastów mało co przepuszczają, na wiosnę jedynie oplewić. Ja obsadzam teraz wokół krzewów, żeby było łatwiej kosić.

marba napisał(a)
U mnie te wysokie bodziszki też się pokładają. Jedynie te niskie, np Max Frei trzymają formę. Te lubię najbardziej.

Basiu u mnie też leżą, ale ten rok taki jest. Po deszczach bujneło wszytko jak nigdy. Te Max Frei też mi się podobają. Rozmnażam.

Tak sucho było w sobotę. Nie we wszystkich miejscach na szczęście. Taka skorupa z wierzchu.



Lepnica dla Ani. To siewki z jednej sadzonki, a jeszcze zupełne maluchy nie kwitną. I ostrogowce z twoich siewek.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies