Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "gardenarium"

Klon Shirasawy - Acer shirasawanum 'Aureum' 22:34, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Czekaj na maj. Jak mój wypuści to pokażę, wtedy twój też powinien.
Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych 22:32, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Brzoza strzępolistna.
Tulipany w donicach 22:30, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
A ja się boję bo coś za dużo mam białych Miały być kolorowe.
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 22:26, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry




Oswajam glinę - Ogród w powijakach 22:17, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Dwie hortensje to kropla w morzu potrzeb, powinnaś posadzić 30 hortensji, wtedy będzie efekt.
Wierzba Hakuro Nishiki 22:14, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Przytnij 10 cm, od pnia.
Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba 21:37, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Doniczka jest czarna, jak wiadomo czarne szybciej się nagrzewa na słońcu niż białe Co z tego wyniknie? Ano ziemia i korzenie będą się" gotowały"

A więc kobieto lepsze będzie zadołowanie w ziemi z donicą, albo oczywiście najlepsze będzie wsadzenie do gruntu.
Świerk serbski - Picea omorika 21:33, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
anbu napisał(a)
macgrzegorz sadziłeś w ziemi do iglaków? Świerków podobno nie sadzi się w kwaśnej ziemi :/


Nie świerków, tylko bądźmy dokładni - świerka serbskiego.
Można sadzić w obojętnej i lekko kwaśnej (lekko kwaśnej podaje ZSP, ale nie w kwaśnej.
Mnie jeden szkółkarz, od którego kupowałam pierwsze świerki serbskie w 1996 roku, kiedy nikt tego jeszcze w Polsce nie znał powiedział, że sadzić w odkwaszoną i tego się trzymam ale nie nakazuję nikomu. Każdy sadzi jak uważa
Bluszcz pospolity - Hedera helix 21:28, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Nie urośnie aż tak w 5 lat. Puszczaj do góry, nie pozwól rosnąć do dołu to i z trawą mieć kłopotów nie będziesz.
Bluszcz to nie winobluszcz, chyba że sąsiadka nie umie jednego od drugiego odróżnić.
Winobluszcz pięciolistkowy - Parthenocissus quiquefolia 21:27, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Winobluszcz poszedł w tempie zastraszającym do sąsiada i wrasta mu w garaż, składowisko śmieci oraz różnych gratów starych. Jednym słowem śmieciowisko poprzerastane w sposób ogromny pędami winobluszczu.

Po stronie, gdzie ja dbam, wszystko elegancko.

A słup prawie zniszczony, pęknięty. Zrezygnuj z winobluszczu.
Różaneczniki - sadzenie i pielęgnacja 21:23, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Najpierw podlej może obficie bo to nie wygląda dobrze, a nawet widać groźną chorobę fytoftorozę na 1 fotce, zwiędnieta jedna gałąź
Wiosenne dekoracje i kompozycje w donicach 21:18, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Przeglądaj 20 stron

I jeszcze takie wątki https://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=wianki&search_in=topics&commit=Szukaj

oraz artykuły pod tagiem "dekoracje"

https://www.ogrodowisko.pl/tag/dekoracje
Ilex crenata "Golden Gem" - ostrokrzew odm. żółta 21:16, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Danusiu, myślisz, że mogłabym "na próbę" poeksperymentować z tym ostrokrzewem? Przy ilu stopniach bezśnieżnej zimy wymarza?


Nie tyle mrozy, co susza zimą może spowodować zamieranie. Nie wiem ile stopni, ale zacisze ma być I będzie ok.
Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 21:14, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Krzewów świeżo posadzonych nie nawozi się w pierwszym roku, bo w dołu zakładam, że mają zyzną glebę, poza tym muszą się korzenić, a nie mieć pod nosem nawóz Roslin po posadzeniu nie nawozi się.

Stosuj nawozy dla hortensji

Przeczytaj te artykuły pomocne w uprawie hortensji.

https://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=hortensje
Choina kanadyjska - Tsuga canadensis 21:12, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Jest do wyrzucenia, podczas wykopywania sprawdź system korzeniowy. Jeśli ma "urąbane" korzenie, co podejrzewam, nie miała czym pobrać wody, a jeśli dodatkowo nie była podlewana a susza była, to po niej. Ciekawa jestem tych korzeni
Przycinanie - cięcie tui 21:09, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
A jak wyglądają? Pokaż.
Odbiją, bo jakiś pęd przejmie rolę wierzchołka.
Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 21:05, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Próchnica kwaśna, ziemia kwiatowa - wymieszane plus do tego dwa szpadle ziemi z wierzchu dołka wykopanego. Wymieszać./

Dołek dwa razy większy niż średnica bryły korzeniowej (co najmniej).

Lekkie zagłębienie żeby woda się zatrzymywała. Podlać obficie.
Półcień, a jeśli słońce - to musi być dobrze podlewana.
Bukszpan (Buxus) - uprawa 21:02, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Bukszpany teraz kwitną, nie wszystkie, ale mam też takie na pniu,kupione i kwitną. To normalny objaw.
Mały ogród pod Krakowem :) 20:39, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Niestety, usunęłam te linki bo to nie jest właściwy sposób wklejania zdjęć. Poćwicz najpierw wklejanie i poczytaj regulamin, który mówi, że w jednym poście (wpisie) można dać nie więcej niż 4 zdjęcia. Nie może ich być 25.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/11-testowe-dodawanie-zdjec

Podziel swoją wypowiedź jako opowieśc o ogrodzie. Punkt i zdjęcie. Nie wszystko naraz
Łuki, bramki, przejścia 22:55, 14 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
To łuk z buka.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies