Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Jawka 11:35, 15 kwi 2016

Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 26
A gdyby rzeczywiście posadzić szpaler hortek - 5 sztuk, równolegle do nich 4 sztuki trzemielinki (w szparach pomiędzy nasadzeniami hortek) i przed trzemilinami żurawki + turzyce. ??

Iwcia 12:28, 15 kwi 2016

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Nie wiem czy jest tam wystarczająco dużo miejsca. Według mnie-albo wersja z trzmielinami i wtedy małe hortki albo wersja bez trzmieliny za to z dużą liczbą cebulowych
____________________
Mój przyszły ogród
iwka 12:39, 15 kwi 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Monka napisał(a)
Witam bardzo serdecznie
Jestem obserwatorką Ogrodowiska, a od niedawna nawet się zarejestrowałam, oczywiście podziwiam wszystkie realizacje , które są tutaj prezentowane i jestem pod ogromnym wrażeniem, nie tylko ogrodów, ale także, a może przede wszystkim dobrej energii jak tu panuje i chęci wzajemnej pomocy w tzw. "sprawach ogrodowych". Pewnie myślicie, że brzmi to pompatycznie, ale tak czuję . Ośmielona chęcią Waszej pomocy, ja także proszę o pomoc w urządzeniu mojego przedogródka. Dużo się już naczytałam na forum ale..........., niestety pustka w głowie i brak wyobraźni !!. Proszę doradźcie co mam posadzić. Dodam, że jest to miejsce bardzo nasłonecznione
Oczywiście krzaki i piaskownica do usunięcia !!!!!!!!!


Monika



bardzo ładny domek masz
ja nie jestem dobra w doradzaniu ale jak słoneczne miejsce to może poletko lawendy fajnie by wyglądało, albo różanka. Może ktoś inny jeszcze się wypowie
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Jawka 13:42, 15 kwi 2016

Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 26
Iwcia napisał(a)
Nie wiem czy jest tam wystarczająco dużo miejsca. Według mnie-albo wersja z trzmielinami i wtedy małe hortki albo wersja bez trzmieliny za to z dużą liczbą cebulowych


Iwcia, dziękuję za rady. Jeśli chodzi o miejsce to dostosuję wielkość rabatki do ilości roślin, więc tym się nie martwię.

Postanowiłam, że zrobię tak:
kupię 5 sztuk hortensji limelight, dokupię 1 trzmielinę i kilka żurawek i turzyce (chociaż nie wiem czy o tej porze będą dostępne gdzieś w szkółkach). Jeśli nie, to podzielę te, które już mam w innej części rabatki. Upieram się aby trzmielinek nie usuwać, więc najwyżej jak za jakiś czas stwierdzę, że tam nie pasuję przesadzę je.

Prawdopodobnie w poniedziałek, jak pozwoli pogoda i uda mi się zdobyć wszystkie rośliny zrobię rewolucję. Wtedy wstawię zdjęcie.

Jeszcze raz dziękuję za czas poświęcony mojej rabatce pozdrawiam!
Monka 21:36, 15 kwi 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Lawenda, może być, ale myślałam o czymś wyższym, żeby nie było płasko, to okno widać z wjazdu, więc powinno być ciekawe, nie bardzo wiem jak rośliny umieścić na rabacie i jakie , może zimozielone ?
____________________
Monika ogród i co dalej
Gardenarium 22:26, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monka 23:43, 15 kwi 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Witam Danusiu kochana !!!!!!!
Dziękuję za odpowiedź , podaj mi tylko proszę legendę i zrobię jak mi narysowałś !!! Nie bardzo mogę rozszyfrować roślinki
____________________
Monika ogród i co dalej
KasiaW 07:53, 16 kwi 2016


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Kochani,
potrzebuję pomysłu na mój przedogródek. Ogród jest w trakcie tworzenia, a raczej na początku planowania. Z tym się nie spieszę, chcę to robić powoli a dobrze (dziękuję tu Gosi z Kubusiowa za kubły zimnej wody i wsparcie).
Jednak sen z powiek mi spędza właśnie przedogródek, który po przeróbkach ścieżki, straszy. Nie mam zupełnie na niego pomysłu.

Chciałabym aby przedogródek był głównie zimozielony. Jeśli miałoby rosnąć drzewo - to do 4-5 m wysokości najlepiej.

Marzy mi się tu iglak stożkowy ubrany w lampki zimą, ale sadzić iglaczka dla 3 tygodni świątecznego nastroju? A może da się to pogodzić, by było ładni i w zimie i w lecie? Nie ukrywam, że liczę na Was

Rośliny, które bardzo chciałabym mieć w swoim ogrodzie:
Buk szczepiony Purpurea Pendula,
zielone drzewo pendula
Śliwowiśnia Nigra lub Pissardi - szczepiona
Trzmieliny
Żurawki
Hortensje Limelight
Trawy - wyższe, niższe
Karłowate iglaki kolorowe - żółte, zielone, niebieskie (kulki, stożki, na pniu)
Irga
Bukszpany (ale boję się cięcia)
Berberysy


Podobają i się magnolie, migdałek, krzewuszki, jeżówki, lawenda, róże, tawuły.
Kolorystyka: zieleń, bordo, żółty i jasny róż, biały

Może coś podpowiecie? Mi brakuje wyobraźni.

Rabata frontowa przez cały dzień jest nasłoneczniona (tzw. patelnia) ma 6,5 m długości 4 metry szerokości. Pod oknem również powstanie rabata.




Jeśli chcielibyście mnie wesprzeć w planowaniu mojego ogrodu, zapraszam
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
AgnieszkaK 10:02, 16 kwi 2016

Dołączył: 09 cze 2015
Posty: 87
Witam planuję koncepcję rabaty przy garażu. Mam pytanie, czy z cisa villi będe w stanie uformowac stożek ?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5853-ogrod-agi-k
AgnieszkaK 10:07, 16 kwi 2016

Dołączył: 09 cze 2015
Posty: 87
Zastanawiam się co tam posadzić. Myslalam o duzej bukszpanowej kuli, do tego 2 lub 3 mniejsza, I'll ex crenata golden gem ostrokrzew i konwalnik lub zamiast ostrokrzew zolty hakonechloa lub zurawki.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5853-ogrod-agi-k
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies