Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ukojenie 15:56, 17 lis 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Zerwane tydzien temu:





W moim małym ogródeczku - Dorota 15:53, 17 lis 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
kasiek napisał(a)
Ale kolekcja ptasia Piękne te ozdoby jesienne, proste a efektowne. zazdroszczę tak pięknego lasu obok, jest z czego czerpać inspiracje
Dziękuję Kasiu, las to takie lokalne zielone płuca.
Dziś u nas było minus 5.


Ogród w budowie - nieustającej 15:51, 17 lis 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
Dama kameliowa byłaby zachwycona. Ja jestem zachwycona moimi wielkimi kwiatami kamelii.



Cały ogród doniczkowy już w domu albo w piwnicy.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 15:50, 17 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
makadamia napisał(a)
No to tylko dodam, że problem dewastowania zabytków nie jest tylko polski. Myślicie że Forum Romanum wygląda jak wygląda bo je barbarzyńcy zdewastowali? A gdzie tam - mieszkańcy wykorzystywali materiał do budowy domów jeszcze w renesansie. A na prowincji domy budowano z kamieni pobranych ze starorzymskich dróg.


Smutne jest jedynie to, że mimo darmowej edukacji świadomość "ludu" od czasu renesansu pozostała na podobnym poziomie.

Tiarella ładnie się przebarwia.



azalia





pieris

To tu- to tam- łopatkę mam ! 15:44, 17 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Gabriela napisał(a)


No to nie jest tak do końca, że lud we Francji i Anglii nie niszczył, oczywiście że niszczył. We Francji prawie żaden zamek nie należy do tej samej rodziny co przed Rewolucją.


Ale zamek ocalał. Kolejnym właścicielom dewastacja nie przyszła do głowy.


Gabriela napisał(a)

PS. Bombki już są, pora porzucić ogród i komposty


Byłam, zobaczyłam i tradycyjnie jestem zauroczona. Masz cudowną kolekcję.
Działania ogrodowe i okołokompostowe porzuciłam. Dzisiaj tylko wzbogaciłam ptasią stołówkę o słoninkowe zawieszki i tłuszczowe kule. Sporo było stołowników.





A myśli biegną w kierunku zimowych ozdób.

To tu- to tam- łopatkę mam ! 15:35, 17 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Mrokasiu, cieszę się z Twojego powrotu. U nas jesień wchodzi w fazę końcową.







Krety wykorzystują ostatnią okazję do rycia tuż pod powierzchnią.


Ogród Małej Mi 2017 15:05, 17 lis 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Mam nadzieje ze to ostatnie koszenie w tym sezonie ...
Nie wiem ile było w nocy ale w dzien maksimum 2 stopnie..woda zamarzła i jeszcze do tej pory nie odmarzła.

Ukojenie 14:14, 17 lis 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Kasya napisał(a)
No fajny widok na brzozy będzie
A co pomiędzy nimi ?


Oficjalnie dla eM - trawa.
W moich planach brzozy beda czescia rabaty. Chce hortensje, trawy, rozchodniki, jezowki, czyscca, moze jeszcze jakies byliny. Wiosna cebulowe.
To moze byc duza rabata - od ogrodzenia sasiada z 5-6m, a po dlugosci to co najmniej 15m i jakies +8m wzdluz ulicy.

Tak trawnik z pod furtki prowadzi do brzoz.

Ukojenie 14:02, 17 lis 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Zdemontowalam tez kawalek plotka:



Tego wysokiego nie mialam jak ruszyc - trzeba najpierw galezie uprzatnac.

Zrobilam jeszcze kopczyki rozy chopin i skonczylam dzialania na zewnatrz.
Ukojenie 13:59, 17 lis 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Brzozy posadzone
Ziemia nie jest zmarxnieta i kopalam male dolki na szerokosc szpadla. Reszta prac nad rabata wiosna.

Jest:

Drzewka tam gdzie tyczki- one po to aby nie wejsc przypadkiem i nie zdeptac
Tycie to takie...
Ani w linii prostej ani regularnie - sadzilam tak aby byli lekko dziko
Jedyne czego sie trzymalam to zeby odsunac sie minimum 3m od ogrodzenia. Te brzozy maja miec 10m wysokosci to chyba taki odstep wystarczy.

Roboczy rysunek, ktory wysylalam eM -zdjecie z kuchennego okna:

Najblizej prawj strony jest ulica i drzewko na skraju to platan - ok 4m od ogrodzenia.
...uDany ogród 13:57, 17 lis 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
dana1s napisał(a)
Rano mgła jak mleko, a w południe piękne słońce






Pozwolę sobie zacytować te ujęcia z Twojego mega klimatycznego ogrodu, choć ujęć zasługujących na cytowanie jest w Twoim wątku bez liku. Tworzycie przepiękne miejsce, można pozazdrościć jedynie daru kompozycji jaki niewątpliwie posiadasz. Cudny jest ten Twój naturalny ogród. Jestem u Ciebie stałym cichym gościem "podglądaczem" i mocno kibicuję realizacji planów.
Za drzwiami do ogrodu... 13:44, 17 lis 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)





Tez chcialam jutro zawiesic lampki zanim deszcz nie pada. Zawsze kazdego roku swirk taki na 4 metry przystrajam, ale eM ma dopiero pozniej przyjechac a sama sie boje musi ktos drabine trzymac. Jak bym sie wywalila nie mialby mnie kto pozbierac.
Jeszcze ma byc cieplo wiec nie ma co panikowac.
U mnie teraz 0 stopni nad ranem pewnie bedzie wiecej na minusie.

Pozdrawiam cieplo

No sama to z z taka wysoką drabiną nie kombinuj.Ja przystrajam na zewnątrz tylko balkon światełkami i robię ewentualnie jakieś dekoracje przy wejściu.Przerabialiśmy już różne warianty ...renifery z saniami,girlandy, węże, rzutniki laserowe,nawet eM robił metalowy stelaż niby choinki na lampki.Ale te wszystkie świecidełka mają tak krótką żywotność ,że daliśmy sobie spokój.Teraz oglądam u innych
Dzisiaj nieźle przymroziło,ale dla nas to może nawet i dobrze ,bo na działkę musiał wjechać trochę większy pojazd Nareszcie mam...,śmieje się że to najdłużej wyczekiwana przeze mnie qupa ... podłoża popieczarkowego(dwa miesiace)
Najpierw czekałam aż będzie gotowe do zabrania,potem zanim zgra się pan od transportu z tym od załadunku,nie wspominając ile szukałam skąd wziąść i kto mi to przywiezie.Ale w końcu jest!!!



Działka prawie w Borach Tucholskich 13:43, 17 lis 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Ela skłamałbym mówiąc że nie czułem respektu przed potęgą gór



świerk Glauca Pendula i serbski Bruns ostatni po prawej świerk bicolor chyba do eksmisji
Przedziwny Ogród 13:39, 17 lis 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry




Przedziwny Ogród 13:36, 17 lis 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry



Przedziwny Ogród 13:32, 17 lis 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
Snopki częściowo zrobione. W grudniu powieszę na nich ozdoby ....




...uDany ogród 13:12, 17 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
gosika67 napisał(a)
Jeszcze kolorowo u Ciebie, trawy będziesz wiązać?


Gosiu kolorowo było, ale po dzisiejszym poranku myślę że to się zmieniło. Jeszcze nie byłam w ogrodzie, wybieram się dopiero po obiedzie. M pojechał do szpitala, a ja zmagam się z okropnym bólem głowy...
Nigdy traw nie wiązałam, ale podobają mi się takie snopki z kokardkami i chyba się pobawię
Musze też koniecznie dzisiaj opatulić Paulownię, bo wypuściła pąki po przeprowadzce do nowego ogrodu po 10 latach oczekiwania

Ogród zapracowanej mamuśki 12:33, 17 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Do góry
Ogród zapracowanej mamuśki 12:25, 17 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Do góry
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 11:03, 17 lis 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
Kasiu nie mamy w planie kolejnych bazantow i sami nie wiemy co z tym, ktore sa zrobic.

dzis nakrywalismy dach w owczarni, jeszcze troche i nasza budowa bedzie skonczona. Pomagali jak zwykle sasiedzi

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies