Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Japoński ogród Reni i Matiego 19:11, 04 lis 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Do góry
y
Tu narazie jest ściernisko... 19:07, 04 lis 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry
Z serii "znajdź różnicę". Pierwsze zdjęcie zrobione 14 kwietnia a drugie dzisiaj.
Tu narazie jest ściernisko... 19:00, 04 lis 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry
Lecą sobie liście i co pare dni trzeba grabić. Znalazł sie nawet pomocnik.
Tu narazie jest ściernisko... 18:51, 04 lis 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry
Kolorki jesieni. Szkoda że nie ma słońca, byłoby jeszcze piękniej.
Tu narazie jest ściernisko... 18:37, 04 lis 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry
Dzisiaj u nas pogoda taka sobie. Troche chłodno i pochmurno ale sporo udało mi sie zrobić. Uprzątnełam donice i hamak z tarasu. W końcu posadziłam cebulowe w donicach. Najpierw cała dobę moczyły się w wodzie z nawozem.
Moja działka na Dębowym Lesie 18:35, 04 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Takiego kociulę ktoś wyrzucił z tydzień temu z samochodu( bo wieczorem akurat byliśmy i słyszeliśmy ) i pod sąsiada posesję.
Ale jego 4 koty przegoniły go .To siedział w krzakach i potem do nas przychodził i siedzi na tarasie.Mąz dokarmia .
Szukaliśmy mu domu.Bo przecież mamy Fionę kotkę .I wystarczy nam.
A to kot.I nie ta sama rasa.Ale pomijając to.

Ale już wstępnie mamy chętną osobę dla tego kota.
Jest łaskawy i to bardzo.widać,że z ludźmi chowany,
Szkoda,że ludzie tak sobie coś namyślą i w samochód zapakują i wyrzuca pod las .
Pod ostanie domy.I to przed zimą.
Ech,,szkoda mówić, .wystarczy samemu poszukać mu dom czy schronisko.
A tak bida miauczy i tuła się .
Przesiaduję na krzesłach na trasie i głownie na naszej działce.
Ale jeszcze parę dni i pójdzie do nowego domu.Może już go nie wyrzucą .
ech...
Japoński ogród Reni i Matiego 18:28, 04 lis 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Do góry
Małymi krokami-Ogród Wioli 18:27, 04 lis 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
Wiolka5_7 napisał(a)
Mglisty poranek,widok z okna....







Piękny, tajemniczy ogród panno Wiolu
...uDany ogród 18:17, 04 lis 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Do góry
Szafir napisał(a)

Też nie umim . Twój ogród nie pasuje do takiej architektury. To tylko przykład i lekcja poglądowa jak można podzielić łatwo na etapy budowę takiego domu.
Piękne zdjęcia robisz, chyba zapiszę się do Ciebie na korepetycje.



Ja wolałabym postawić całość , a potem etapami wykańczać. Jakoś budowanie na raty mnie nie przekonuje, ale chyba nie będzie innego wyjścia.
Bardzo dziękuję!
Ja jestem absolutnym amatorem, lubię podglądać świat i uwieczniać go na zdjęciach mniej lub bardziej uDanych
Pozdrawiam i zapraszam!





Japoński ogród Reni i Matiego 18:08, 04 lis 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Do góry
Magnolia i rododendrony

Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych 18:04, 04 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
cobra napisał(a)
Witam wszystkich

To mój pierwszy wpis.

Mam problem z rozpoznaniem drzewka w ogrodzie. Jest szansa że sprzedano mi nie to co chciałem. Na początek nie zdradzę co chciałem aby nic nie sugerować. Mogę tylko powiedzieć że jest to szczepione na pniu około 200cm wysokości.
Liście wyglądają jak poniżej. Dzisiaj już ciemno i nie zrobię lepszych zdjęć





Jakaś robinia. Zapewne kulista skoro szczepiona.
Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych 18:03, 04 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
zoska79 napisał(a)
Witam, Czy ktoś zna tę roślinę?
Te jasnozielone "kwiaty" pojawiły sie jesienią.
Roślina jest zielona przez cały rok i ma specyficzny zapach. Rośnie dosyc szybko, dostałam ją w zeszłym roku i miała wtedy moze
z 5 listków,


Ciemiernik cuchnący.
Małymi kroczkami do celu... 18:00, 04 lis 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
paulina_ns napisał(a)
najbardziej jednak zaskoczył mnie morning light on kwitnie?



A poza tym w ogrodzie pustki, a na horyzoncie śnieg


Miłego weekendu


I u mnie ML pokazał kwiotki...
Śnieżnych widoków zazdoszczę! Bardzo.
OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 17:58, 04 lis 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
Margarete napisał(a)

Dziękuję za miłe słowa Gosiu - rzeczywiście w tej kurtce i z tymi promieniami słonecznymi na włosach udało mi się wtopić w jesienne kolory tła

Rogów uwodzil jesiennymi kolorami ale i mój las za płotem ma wciąż co pokazać. Już listopad a kolorów nie ubywa




Piękny, jesienny obraz Malgosiu. Nic nie zastąpi natury.
Moja codzienność - ogród Oli 17:53, 04 lis 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
leon60 napisał(a)
Pogoda dopisuje zatem kilka kolorowych pstryków bo za chwilę drzewa będą łyse






Oj Kochana, piękna ta jesień u Ciebie
I gdyby nie potężna susza jaka u nas panuje to powiedziałabym-jest idealnie...
...uDany ogród 17:51, 04 lis 2018

Dołączył: 21 mar 2017
Posty: 40
Do góry
dana1s napisał(a)


Ewciu ja podziwiam takie architektoniczne perełki, ale to absolutnie nie dla mnie. Próbuję sobie wyobrazić jakby wyglądał w otoczeniu tego co stworzyłam w ogrodzie i ... nie umiem

Też nie umim . Twój ogród nie pasuje do takiej architektury. To tylko przykład i lekcja poglądowa jak można podzielić łatwo na etapy budowę takiego domu.
Piękne zdjęcia robisz, chyba zapiszę się do Ciebie na korepetycje.
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 17:49, 04 lis 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3807
Do góry
Kasia_CS napisał(a)
Piękna pogoda dziś była, dokończyłam sadzenie tulipanów, zostałe jeszcze 2 paczuszki przebiśniegów Cyknęłam parę fotek, choć już mało co zostało do uwieczniania
...
u Marysi naparstnice się pomyliły i u mnie to samo odkryłam dzisiaj

Poziomki też jeszcze cieszą

Mówisz, że poziomki też? Nie przyjrzałam się. Następna szansa niestety dopiero w przyszły weekend. Ehh...
Dracena 17:41, 04 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
olga_prz napisał(a)
Dzień dobry. Wlasnie dolaczylam do grupy i od razu pisze do Panstwa prosbe o identyfikacje tego, co rosnie w mojej dracenie. Wyglada jak grzyb. Dodam, ze zmienilam dracenie doniczke i ziemie jakies 2 miesiace temu. Ma tez drenaz na spodzie. Czy ten 'obcy' jest dla niej grozny? Usunac?



Usunąć, pewnie. Poobrywać też te kikutki po liściach sterczące do gołego pnia.
Ogrodowy powrót do dzieciństwa. 17:41, 04 lis 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
Miłego tygodnia Kochani

Dracena 17:41, 04 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Mirka napisał(a)
Mam ukorzenioną sadzonkę ale coś mi choruje.Co wypuści listek to następny zasycha na końcach.Postawi ktoś diagnozę?


Przyczyna zapewne zależy od gleby. Albo ma za mokro, draceny nie lubią zbyt mokrego podłoża. Zasychanie tego rodzaju jest zimą, z powodu suchego powietrza także, ale teraz przecież zimy nie mamy. Podejrzewam glebę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies