Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Rododendronowy ogród II. 22:36, 31 paź 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Kasya napisał(a)

A to juz całkiem jak w bajce


dzisiejsze zdjecie





Kiedyś będzie tu ogród 22:26, 31 paź 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale się ładnie ta bergenia nazywa

Też mi się podoba.

Gosiek33 napisał(a)
Tiarelle uwielbiam. Nie znam odmian ale poza zielonolistną mam płożącą i jedną która teraz przebarwia się na złoto i czerwono... chyba
Gosiu a jak myślisz dlaczego tiarella trafiła do mojego ogrodu? Bo u ciebie wpadła mi w oko. Ciekawe czy jej się u mnie spodoba, bo stanowisko słoneczne.
Bergenii nie zauważyłaś, bo maluszek.

Kasya napisał(a)
Ale moja nie chce rosnac cos jej nie pasi...

Kasiu nie strasz, że ona taka wybredna. Wzięłam jedną na próbę i ewentualne rozmnożenie. Zobaczymy.

Klon strzępiastokory wreszcie zaczął nabierać kolorków.


Ogród w Tarnowie 22:15, 31 paź 2018


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Do góry
Ciepła pogoda dopisuje i kolory liści klonów też







Ukojenie 21:22, 31 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
No i tak: nie miala baba klopotu to poszla na zakupy i byla wyprzedaz:




Razem:
Ogród na piasku i z wielkim murem 21:16, 31 paź 2018


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Do góry
A "one" się nie poddają
Moja działka na Dębowym Lesie 21:14, 31 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
Gosialuk napisał(a)
Oj prawie jak na wakacjach. Piękny zachód słońca uwieczniłaś.


Dziękuję.
Tam zawsze jest ładnie dla mnie
ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu podam, ale trochę później mam 4 rodzaje więc mogę coś powiedzieć.

Elu to się cieszę i czekam na twoje podpowiedzi
Dzisiejszy zachód słońca w mieście w drodze z pracy do domu




Ogród na piasku i z wielkim murem 21:04, 31 paź 2018


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Do góry
Na bezlistnym sumaku urocze świeczki

a hortensje już wszystkie brązowe

chyba ptaszki zimą będą miały co jeść kupilam dzisiaj słonecznik, ale jeszcze nie zaczęłam karmić, czekam na ochłodzenie
Ja i mój ogródek, a może ogród 21:00, 31 paź 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
I halloweenowe przekąski

Ogrodowe kreacje 20:57, 31 paź 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry
Przylepa, łazi krok w krok, nawet jak chce zrobić zdjęcie konkretnej rzeczy w tym wypadku malutkiego bukszpana - postaram się go na kulkę wyprowadzić, to ten musi być najważniejszy



Wróbelki i sikorki go denerwują i już pozycja do polowania, ale one są mądrzejsze od niego
Ogrodowe kreacje 20:54, 31 paź 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry
Perukowce



Ogrodowe kreacje 20:52, 31 paź 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry
Jutro już listopad, a trawnik taki zielony

i z innej części ogrodu, tutaj już susza tegoroczna odznaczyła się, ale wertykulacja na wiosnę i ruszy znowu:

Ogrodowe kreacje 20:49, 31 paź 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry
Wreszcie jak nie ma jabłoni to mogę nacieszyć oko szpalerem z brzóz
Ogród na piasku i z wielkim murem 20:48, 31 paź 2018


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Do góry
Ogrodowe kreacje 20:48, 31 paź 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Do góry
Zaczęłam doceniać iglaki w ogrodzie Jednak są dobrym tłem dla tworzenia czegoś nowego

Ogród na piasku i z wielkim murem 20:36, 31 paź 2018


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Do góry
Niektóre miejsca w porannym słonku przybrały wręcz niewiarygodne barwy


Typografia ogrodu 20:29, 31 paź 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Do góry
Zakupów roślinnych w tym roku było niewiele to chyba przedostatnie. Dobrze ze pogoda jeszcze wybacza. Zadolowane czekają na czas
Ogród na piasku i z wielkim murem 20:24, 31 paź 2018


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Do góry
mirkaka napisał(a)
Pięknie winobluszcz trójklapowy pokrywa mur, szkoda go zastępować tylko zimozielonym.
Świerki serbskie rosną wąsko i wysoko, nie rozrosną się zbytnio na boki.
Dzisiaj u mnie słota, koniec pięknej letniej jesieni, teraz tylko pół roku przetrwać do następnej wiosny
Pozdrawiam


Dzisiejsze słońce tak oświetlało ogród, że nie można było powstrzymać się przed uwiecznieniem tych obrazków
Przebarwione berberysy:


Ukojenie 20:05, 31 paź 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Rumianka napisał(a)
Temat zimowania chryzantem w ogrodzie jest mi znany. W ogrodzie mojej Mamy kwitły do samych śniegów, a na wiosnę odrastały nienaruszone...Szczerze mówiąc nie lubiłam ich z powodu ich zapachu, gdy się je dotknęło, ale kwitnące w śniegu wyglądały zjawiskowo, szczególnie żółte.


mile sa takie wspomnienia z czasem milsze...
Ja ich nie chodze wachac a z daleka sa piekne i prawie tylko one kwitna. Dlatego bede chciala muec ich wiecej. Dzis na wyprzedazy z obi kupilam 4 rozne drobnokwiatowe - za ok 4zl sztuka. Posadze i zobacze czy przetrwaja zime.



Te z wielkimi kwiatami sa na cmentarz.
Sa tam pieknie ciemnorozowa, zolta jak kurczaki i dwie biale - jedna z zoltawym platkowym srodkiem. Chyba pachna.
Rododendronowy ogród II. 20:01, 31 paź 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
U mnie jeszcze złoto choc coraz mniej.





Platan - Platanus 19:59, 31 paź 2018
Do góry
Jestem zmuszona usunąć dęba (choruje) i chciałam, a właściwie mój eM zdecydował posadzić w jego miejsce platana. Mam jednak pytanie odnośnie stanowiska. W miejscu za studnią teren jest dosyć mokry (nawet bardzo - zwłaszcza wiosną). Studnia ma 3m głębokości i praktycznie stale jest w niej woda, nawet gdy jest susza. Czy będzie mu odpowiadać takie podłoże?

nie wiem czemu odwraca sie plan działki???
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies