Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Platan - Platanus

Pokaż wątki Pokaż posty

Platan - Platanus

loretta 11:49, 28 paź 2018

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
Gardenarium napisał(a)


Ja bym przesadziła na wiosnę, zawsze lepiej gdy idzie "ku cieple" niż "ku zimnie".
Na co należy zwrócić uwagę - drzewo w stanie bezlistnym musi być, na podlanie przed przesadzaniem, na wiosnę z reguły jest bardziej mokro. na okopanie bryły korzeniowej, na nie obsypanie ziemi z korzeni, podlanie po posadzeniu, opalikowanie.

Oto gotowy artykuł jak to się robi

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/358-jak-przesadzic-drzewo


ooo a własnie chciałam to samo pytanie zadać, bo też mnie nosi ku przesadzeniu właśnie, zatem poczekam do wiosny, dziękuję Danusiu!
19:59, 31 paź 2018
Jestem zmuszona usunąć dęba (choruje) i chciałam, a właściwie mój eM zdecydował posadzić w jego miejsce platana. Mam jednak pytanie odnośnie stanowiska. W miejscu za studnią teren jest dosyć mokry (nawet bardzo - zwłaszcza wiosną). Studnia ma 3m głębokości i praktycznie stale jest w niej woda, nawet gdy jest susza. Czy będzie mu odpowiadać takie podłoże?

nie wiem czemu odwraca sie plan działki???
Gardenarium 10:24, 26 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Unikać uprawy platana na glebach podmokłych, nie uda się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
12:20, 26 lis 2018
Danusiu bardzo dziękuję za odpowiedź w takim razie muszę wybrać inne drzewo, tylko jakie?
Anda 17:32, 01 gru 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Gabi1110 napisał(a)
w takim razie muszę wybrać inne drzewo, tylko jakie?


Wierzby dobrze znoszą wilgotne podłoża. Jeszcze klon-jawor i klon zwyczajny dają radę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
22:25, 01 gru 2018
Anda napisał(a)


Wierzby dobrze znoszą wilgotne podłoża. Jeszcze klon-jawor i klon zwyczajny dają radę.

Dziękuję Ewo, wróciła mi nadzieja że jednak jakieś drzewo zniesie te warunki
jankosia 23:09, 02 gru 2018


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Platan jest jednym z najlepszych drzew na mokre stanowiska.
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Gardenarium 08:11, 03 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Myślę, że na wilgotne, ale nie podmokłe stale.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adam_ 08:13, 24 mar 2019


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 25
Proszę o poradę jak prawidłowo ciąć by nadać drzewku kształt regularnej kuli.
mangaa 21:13, 01 kwi 2019

Dołączył: 03 paź 2017
Posty: 44
Witam serdecznie,

P. Danusiu liczę na Pani podpowiedź gdyż nigdy mnie Pani nie zawiodła. W jakiej odległości sadzić platany alphens globe (chciałabym trochę cienia na tarasie) i jaka jest wg Pani minimalna odległość od tarasu i budynku.

Z góry dziękuję za pomoc.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies