Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Bajkowy ogród Weroniki 22:08, 29 sie 2018


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry
ryska napisał(a)
Oglądałam, cudowny odcinek i Właściciele. Oczko jeszcze piękniejsze niż na zdjęciach. Las zachwycający. Fajny pomysł z tymi zasiekami z gałęzi.
Jednym słowem bajkowy ogród
Pozdrawiam

Dziękujemy i pozdrawiamy. Na zasiekach pojawią się zielone i białe ściany hortensji pnącej i dzikiego wina, jesienią w czerwieni.Teraz maskują dynie,pachnący groszek i wilec.




Moja ostoja 22:08, 29 sie 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2768
Do góry
Wreszcie znalazłam trochę czasu, żeby podzielić się z Wami pięknymi widokami zespołu ogrodowego Hortulus w Dobrzycy.
Dużo zdjęć zamieściłam w wątku:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/147-ogrody-hortulus-w-dobrzycy?page=27

Jednak, skoro obiecałam Wam, dziewczyny, że umieszczę w swoim wątku zdjęcia, tak tez zrobię.
Oczywiście nie wszystkie, ale kadry, które szczególnie mnie urzekły

Oto one:





Ogród z rzeźbą 22:07, 29 sie 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
A dla miłośników ekstremalnych wrażeń jeszcze takie coś z miejscowości Pazin - zjazd tyrolka nad ponad 100-metrowej głębokości wąwozem. Są chyba cztery liny, stacje przesiadkowe, tak więc wrażeń i adrenaliny zapewne moc.

Ja nie skorzystałam!




Ogródek na Agrestowej 22:04, 29 sie 2018


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 49
Do góry
Witam. Ogrodowisko przeglądałam systematycznie, niestety nie miałam weny na pisanie. Pracy wykonałam bardzo, bardzo dużo. Rośliny rosną jak szalone
Dobrze, że mam trochę zdjęć ogrodu z tego sezonu.





Bajkowy ogród Weroniki 22:00, 29 sie 2018


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry
an_tre napisał(a)
Z przyjemnością obejrzałam razem z mężem Wasz ogród w Mai, widać Wasze wielkie zaangażowanie. Pomysły choć róże wspaniale się przekładają na aranżację ogrodu. Podziwiam wkład wniesiony w zagospodarowanie lasu.
Pozdrawiam

***
Dziękuję i pozdrawiam.




Nawożenie, zasilanie trawnika 21:55, 29 sie 2018


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
Do góry
Waldku, gryzie mnie strasznie temat doboru odpowiedniego na ten moment nawozu, dlatego odwiedzając dziś centrum ogrodnicze, pozwoliłam sobie spisać dla porównania składy % dostępnych nawozów dedykowanych, jesiennych (pozostałe miały za duży stosunek N, więc nie brałam ich pod uwagę).
Jak widać na załączonej tabelce, idealny nawóz ciężko znaleźć, bo zawsze „czegoś” brak.
Nurtuje mnie np. kwestia całkowitego braku fosforu i siarki w Substralu - czy są one teraz niezbędne?
Czy dobrym pomysłem będzie zastosowanie teraz np. nawozu Substral, a typową jesienią (wrz/paź) Bioponu?
Posługuję się nazwami, ale oczywiście biorę pod uwagę głównie składy poszczególnych nawozów.
Jestem bardzo zadowolona z mojego trawnika, ale niestety ze względu na niewiedzę glebową przy jego zakładaniu, wymaga on teraz regularnego nawożenia.

Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem 21:55, 29 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Do góry

W kamiennym kręgu od początku 21:54, 29 sie 2018


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Moja działeczka, moje marzenie, moje pierwsze na niej kroki 21:54, 29 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry

Z Bogusi ogrodu

I tak sobie gąsienica zajadała sobie liście róży

Bajkowy ogród Weroniki 21:53, 29 sie 2018


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry
Nowalijka napisał(a)
Weronika czy firletka rozsiewa się sama, to bylina czy jednoroczny kwiat?

***
Rozsiewa się sama, jak goździki brodate czy bratki





W sierpniu w lesie świeci kolorem żółtym.
W kamiennym kręgu od początku 21:52, 29 sie 2018


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
W cieniu - zacieniona 21:51, 29 sie 2018


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2470
Do góry
bogumila napisał(a)
Jedna z najdelikatniejszych...ażurowa Ruby.


Bogusiu, Ty jak zwykle skromna.

Piękny jest ten Twój ogród, a zdjęcia - rewelacyjne
Moja działeczka, moje marzenie, moje pierwsze na niej kroki 21:50, 29 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Aha, ha,, ale mnie obcykala. no no!
I kto tu byl w akcji fotograficznej ?
Róze u Bogusi cudnie kwitną

W kamiennym kręgu od początku 21:50, 29 sie 2018


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
Zostawiam pozdrowienia dla odwiedzających
Ukojenie 21:47, 29 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
zoja napisał(a)




A tam ogród Kot mnie wyjątkowo urzekł Pomiziaj go ode mnie
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem 21:47, 29 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Do góry
Pysznogłówka baaaardzo długo kwitnie, jestem mile zaskoczony.

Rozplenice potwory, te nie kwitną, mimo długiej wegetacji.
W kamiennym kręgu od początku 21:45, 29 sie 2018


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16767
Do góry
yolka napisał(a)
Dla Ciebie

Jolu bardzo dziękuję
Piękny kolor tego liliowca
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem 21:37, 29 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Do góry

Tutaj widać jak kwitnie większość miskantów, jakby od razu przekwitł, nie mam pojęcia czemu kiepsko to wygląda i te suche fragmenty opadają.

Ogródek Iwony II 21:35, 29 sie 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Do góry
Margerytka40 napisał(a)
Podpinam się pod zachwyty nad Twoim ogrodem Iwonko,śliczne zestawienia roślinne i roślinki takie bujne . Też miałam ochotę podzielić jeszcze rozplenice

Asiu, pomyślałąm sobie, ze jeśli chcę to zrobić teraz, to natychmiast, aby miały czas się ukorzenić. Trzeba je tylko dobrze obsypać u nasady korą na zimę. Tak na początku grudnia, jak róże będziemy kopcować. I pilnować, by nie wygniły.
Mi wygnił z nadmiaru wody jeden Gracilimus. Teraz będę pilnować, bo szkoda. Codziennie podlewam delikatnie rozplenice, by miały łatwiej.
Dziś dosadziłam szałwie między nie. Tak sobie myślę, jak rozplenice będą małe, to kwitła będzie szałwia, a potem wszystko zasłonią pędzelki rozplenic.
Chciałabym taką powtórkę za jakiś czas

Moja działka na Dębowym Lesie 21:35, 29 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
sierotka napisał(a)
: )

Jak tam ,żyjesz po dzisiejszym dniu.
Ja niedawno się upora.lam ze wszystkim.
Dzisiejszy Dębowy w południe

I taki kwiatek jeszcze był nad wodą
Ale nie wiem co to ??
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies