Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Moja działka na Dębowym Lesie 20:50, 29 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Kasiolaaa napisał(a)
szkoda ze nasz klimat jest z zimą tak bysmy sie cieszyly nieustajacym kwitnieniem

No , właśnie po co u nas taka długa zima . brr.


Małymi krokami-Ogród Wioli 20:49, 29 sie 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry
Tak to u mnie wygląda...Limki mają 2 sezon,więc jeszcze będą większe,takze mysle ,ze odleglosc jest ok .

Mokradło... i mój ogród 20:43, 29 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Do góry
Muszelka napisał(a)
A jak przechowujesz przez zimę donicę z Aspirin Rose?


Owijam donicę bardzo dokładnie folią bąbelkową i dołuję w warzywniaku. Pędy zabezpieczam zwykle gałązkami iglaków, które zostają mi po jesiennym cięciu. Zawsze tak robiłam z różami i nie było problemu

W donicy mam jeszcze Burgundy Iceberg - wytrzymała i odporna:



W następnym roku bez zmian AR i BI do donic
Szmaragdowy Zakątek 20:42, 29 sie 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Magda jaka fajna relacja i dzięki za "Nimfę"taka "Nimfa plus size"ale co tam grunt że woda w jeziorze była czysta i cieplutka a kąpiel w promieniach zachodzącego słońca superprzyjemna
Fajna wycieczka była, cudne miejsca a co najważniejsze towarzystwo udane i wesołe - będzie co wspominać

I zapomniałam dopisać serdecznych gratulacji z okazji okrągłych 600-stron, tu na forum
Kwiatuchy dołączam
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 20:31, 29 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Toszko
zobacz jakie tłuściutkie SS od Ciebie :* Kilkanaście takich poduch teraz mam


Pytanie do lepiej znających się na rzeczy ode mnie... jeśli te buksy mają tworzyć obwódkę, to... kiedy ciąć takie odrosty? Bo tak w ogóle to chciałabym, żeby źywopłocik nie był wyższy niż kreska na fotce, tyle że zagęszczony od dołu i bokach


W ogóle nie wiem, czy dobrze zrobiłam robiąc taką obwódkę, skoro zasłania mi częściowo trawy
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 20:30, 29 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Rozwary kwitną mi po raz drugi - tzn będą

Choć liście w plamki, to jednak floks Tiara kwitnie po raz drugi

VF już mocno przebarwione


Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 20:21, 29 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
Jeszcze kilka różyczek z dziś zostawię

Ascot


Claire Renaissance - zabija zapachem Czy tylko ja wyczuwam w niej cytrynę?

Stephanie Baronin zu Guttenberg w końcowej fazie rozkwitu

Chandos Beauty

Niepokonana Pastella - trochę nie mogę uwierzyć, że na początku byłam nią nieco zawiedziona.. głupia ja
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 20:06, 29 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
HannaR napisał(a)
Te pączki są takie romantyczne. Dla mnie róże mogłyby w ogóle nie rozwijać pąków.


Ja też lubię takie nie w pełni rozwinięte dla mnie najpiękniejsze! pączki może za mało jednak.. no chyba, że Cinderella - u niej najpiękniejsze
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 20:05, 29 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10454
Do góry
anbu napisał(a)
A laguna już była czy przegapiłam?


A nie było, bo bym wołała

Ale coś teraz zapodam - całe 3 kwiatki w pęczku miała i już można o nich zapomnieć Powiem Ci za to, że rusza z kopyta z pędami - musiała się chyba lepiej ukorzenić.

Pączek już pokazał, że będzie żarówa Ucieszyłam się, bo bałam się pomyłki bardziej, niż gdyby chodziło o niepnącą różę - nie chciałam opóźniać tej pergoli o kolejny sezon


Szmaragdowy Zakątek 19:53, 29 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Nikita napisał(a)


na koniec jeszcze czerwony maczek, który zagościł wśród makówek



Cudniaste makówki i maczek wow

Wycieczka ciekawa, takie mydełko też bym zrobiła
Ogrodowe szaleństwo ... 19:52, 29 sie 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Do góry
Nowalijka napisał(a)
W tym roku dynie spisały się na"5"
Oto one, 4 sztuki...
Dynia w hamaku


Kapitalnie to wygląda. Miałaś genialny pomysł z tym hamaczkiem. Bardzo mi się podoba.
Szmaragdowy Zakątek 19:49, 29 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Nikita napisał(a)
Nareszcie…deszcz!!! Hurrra!!!
Dziś popadało, i dobrze, bo rośliny mimo podlewania jakieś takie nie teges i strasznie umęczone… a jedna z moich hortensji zupełnie zemdlała. Dwa dni oddechu od upałów wszystkim się przyda. Trawnik znowu będzie piękny i zielony.

Przed deszczem zdążyłam troszkę poogródkować…trawka skoszona, chwasty poszły precz, jabłonka kolejny raz podwiązana, bo pod ciężarem owoców strasznie powyginana była, linia kroplująca (przez przypadek kiedyś przecięta) została naprawiona.

No i jeszcze przeprowadziłam okresowe badanie techniczne mojej kosiarki


najpierw przegląd techniczny podwozia…


…potem wszystkie luzy zostały zlikwidowane, łączące elementy metalowe (czytaj: śrubki) dokręcone, stan ogumienia sprawdzony, kosz na trawę wyprany, nóż naostrzony i wszystkie płyny uzupełnione. Na koniec „pogromca trawnika” zyskał pięknie wypucowaną karoserię.


Podziwiam techniczne kobiety osobiście umiem sobie naostrzyć narzędzia ogrodnicze a jeszcze lepiej je zepsuć dziś sekatorek rozfrobniłam w kosiarce
Ukojenie 19:38, 29 sie 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
A tutaj powstaje nowa rabata:


Kartony a na nich skoszona trawa


Chwilowo pobojowisko
Wiosna mam nadzieje zrealizowac.
Blaski i cienie nowego życia 19:37, 29 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Skrawki moich połaci do koszenia chwilowo ogarnięte




Straty przy koszeniu


Ukojenie 19:36, 29 sie 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
Po koszeniu








Ogródek pachnący różami i lawendą...w budowie 19:35, 29 sie 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Ale jeszcze chwilkę na leżaczku

Vanilka a po bokach sd

Blaski i cienie nowego życia 19:34, 29 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Gosialuk napisał(a)
Tak, teraz pogoda bardziej sprzyja sadzonkom i młodym roślinkom. W Rzeszowie pada i mocno pochłodniało. Siedzę w ciepełku i nadrabiam zaległości na O.


Ja dziś kosiłam i trochę fotek zrobiłam przy okazji

Tradycyjnie hortensjowo z daleka




I z drugiej strony domu Dollary i Vanilka




I z dużym prawdopodobieństwem Tardiva


Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 19:27, 29 sie 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
Odkąd wróciłam do pracy padam na pysk wieczorami... Nawet na O. nie chce mi sie wchodzić więc wybaczcie że nie odpisuje, nadrobię,teraz wklejam co się zmieniło. Jutro jadę po żwir i mam nadzieję że skończ
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 19:09, 29 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Do góry
Te pączki są takie romantyczne. Dla mnie róże mogłyby w ogóle nie rozwijać pąków.
Kwiaty we włosach 19:00, 29 sie 2018


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
gosika67 napisał(a)

[img size=640x480
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/172/1722242/original.JPG[/img]
[/quote



Dzika Róża

Konstanty Ildefons Gałczyński


Za Dzikiej Róży zapachem idź
na zawsze upojony wśród dróg -
będzie cię wiódł jak czarodziejski flet
i będziesz szedł, i będziesz szedł,
aż zobaczysz furtkę i próg.

Dla Dzikiej Róży najcięższe znieś
i dla niej nawiewaj modre sny.
Jeszcze trochę. Jeszcze parę zbóż.
I te olchy. Widzisz. I już -
będzie: wieczór, gwiazdy i łzy.

O Dzikiej Róży droga śpiewa pieśń
i śmieje się, złoty znacząc ślad.
Dzika Różo! Świecisz przez mrok.
Dzika Różo! Słyszysz mój krok?
Idę - twój zakochany wiatr.


Pozdrawiam różanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies