Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród Muszelki 22:01, 24 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
Miejski ogród w wersji mini 21:58, 24 sie 2018


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Do góry
Niestety zapanować się nie dało. Są prawie łyse . W dodatku ćma żre mi dalej bukszpany. I Pissardii coś pień gnije. Ogólnie mam nerwa na ogrodowego. Zaplanowana różanka nie powstanie chyba. Mam dość plag na ten rok.

Ale i pozytywy są. Kwitną rodki i magnolia .



Ogród Muszelki 21:57, 24 sie 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4859
Do góry
gogo napisał(a)

Cichutko czekam na zdjęcia


Cichutko wstawiam.





Doświadczalnia bylinowo-różana 21:48, 24 sie 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Do góry
Anda napisał(a)
Stokrotki afrykańskie


Te stokrotki kiedyś mnie urzekły, ale w doniczkach źle rosły.
Ewo, często do Ciebie zaglądam, ale na ogół tylko zachwycam się i wzdycham
Przedziwny Ogród 21:44, 24 sie 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry



Ogrodowy powrót do dzieciństwa. 21:38, 24 sie 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
Hakone i molinia KF.








Spokojnej,deszczowej nocy życzę


Motylogród 21:31, 24 sie 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Do góry
Zaczęłam prace nad kwaśną rabatą. Niestety, większość zdjęć mi wcięło, więc będzie bardzo skąpa fotorelacja.



W lewym dolnym rogu moja macierzysta glina - twarde, zbite klepisko. Tam, gdzie zaczęłam kopać, też czysta glina, tylko "wzruszona". Za to z tyłu (to ten pagórek) widać już sypką, luźną glebę (kilka razy kopana przy oczyszczaniu i pomieszana z piachem i kompostem).
Na tym miejscu leżał obornik - przesunęłam go na bok, wyznaczyłam rabatę - zaczyna się jeszcze kawałek bliżej (dolny, prawy róg), zawija łukiem za taczką, sięgając w głąb do sznurka i w lewo do połowy tej części za domem. Jak na moją działkę wydaje się być duża (boki 10m i 12m, taki wklęśnięty na środku trójkąt) - myślę, że będzie miała 50m2. Dla mnie duża, ale przy rabatach Asi-Margerytki to nic wielkiego.
Próbuję zrobić donicę, jak Toszka radzi, ale ciężko mi idzie. Zebrałam z powierzchni tam, gdzie się dało, dobrą ziemię, wybrałam spod spodu ok 10 cm paskudnej gliny, nawiozłam piasku i przekopałam głęboko z siarką. W sumie "spenetrowałam" glebę na ok 35-40cm. Na to pójdzie te trochę ziemi zebrane z powierzchni, kompost, kora, obornik, mączka, liście i igliwie. Wydaje mi się, że i tak wyjdzie rabata wyniesiona, ale zobaczymy.
Ogrodowy powrót do dzieciństwa. 21:28, 24 sie 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17627
Do góry
Trochę drugiego ogrodu.

Lubię Rubrum w donicy.




LadyU, która jak dla mnie jest chyba największym sprinterem wśród rozplenic. To nowa rabata,robiona wiosna tego roku i posadziłam tutaj cztery małe sadzonki.







Przedziwny Ogród 21:26, 24 sie 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
m_gocha napisał(a)
Agatko, jak zwykle u Ciebie pięknie, kolorowo
Czytam, że próbujesz pozbyć się milina. Nie wiedziałam, że on taki ekspansywny. Podoba mi się ale w takiej sytuacji przy moim małym ogrodzie nie mogę go sadzić
Pozdrawiam


Witaj Gosiu Z milinem przechodzę horror. Cała rabata jest do przesadzenia. Już dwa razy potraktowałam go randapem bez rozcieńczania, a on wypuszcza nowe pędy. Jest taki cwany że wypuszcza pęd w środku jakiejś sadzonki, więc obsypanie żwirem w tym momencie jest niemożliwe. Planuję wykopać byliny z tej rabaty i wsadzić na pewien czas do donic.
Pozdrawiam....

Okno na ogród 21:23, 24 sie 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Do góry
Dla Asi i wszystkich chętnych do zaprojektowania gdzieś tutaj żywopłotu z hicksii.

Działeczka Asi :) 21:23, 24 sie 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Do góry
Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mój ogródek

Ogród z uśmiechem 21:21, 24 sie 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Hortensje widać z daleka, wyraźnie jesień czują


To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:20, 24 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Wyjątkowo krótko kwitły jeżówki. Nawet werbena nie podołała upałom. Sytuację ratują rozchodniki.









Dzisiaj pokropiło przez 10 minut.
Przedziwny Ogród 21:18, 24 sie 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
Waclaw napisał(a)


Ale kwiecia u Ciebie


Witaj Wacku") Jak rosną na dwóch poziomach to wydaje się że jest ich dużo
U Ciebie nie jest mniej.....




Ogród z uśmiechem 21:17, 24 sie 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Ogród z uśmiechem 21:15, 24 sie 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Róże przez upały nie kwitną tak, jak oczekiwałam. Wiele ma popalone płatki, szybko przekwitają ... ale i tak cieszą zapachem i wyglądem. O chorobach dzisiaj nie piszemy

Przedziwny Ogród 21:14, 24 sie 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4933
Do góry
Ewa777 napisał(a)
U Ciebie nadal gorąco? U mnie dziś pada deszcze od samego rana
Piękna ta różyczka


Dzisiaj było parno...i słonecznie. Rano troszeczkę porzęsiło, ale ziemia tego nie odczuła. Czekam na deszcz z utęsknieniem....
Pozdrawiam


Małymi kroczkami do celu... 21:12, 24 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
paulina_ns napisał(a)
Dzisiaj mam urwanie głowy od samego rana robię soki z malin, w między czasie dokosiłam nie skoszoną trawę ( zapowiadali deszczowy dzień, a póki co nie spadła ani kropla )posadziłam w końcu zakupione ostatnio rozplenice, bluszcz, zrobiłam obiad, posprzątałam w domu i chwila oddechu

Tak na chwilę obecną wygląda koło z rozplenicami, rozchodnikami i hortkami magical moonlight, zdecydowanie brakuje mi tam obecnie koloru, może dlatego, że hortki nie kwitną no nie wiem jak myślicie?


O ja też miałam pracowity dzień.
I koszenie trawki przy upale jak mi sąsiad powiedział 31 w cieniu
Ale dałam radę.Bo sama jestem parę dni, to muszę i sok z malin kolejny zrobiony i pierogi.
Jeszcze duchota.Ale jakiś wiatr się zrywa...
Piękna ta nieznajoma rozplenica.
Ona ma jakieś długie i grube kłoski
Ale na trawach jeszcze się nie znam.
No i ten ptaszorek piękniusi
Lubię takie ozdoby
To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:10, 24 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Rok temu u Miry toczyła się dyskusja o tym, czy więcej zalet mają róże, czy hortensje. Opowiedziałam się za hortensjami. Miałam z nimi tylko dobre doświadczenia. A róże jak to róże- wydawały mi się delikatne i chorowite.
Ten bardzo trudny tegoroczny sezon zweryfikował nieco moje poglądy. Róże, choć delikatne i mniej odporne na choroby i szkodniki, o wiele lepiej zniosły ekstremalne warunki pogodowe.





Zachodnia ściana budynku to jedyne miejsce, gdzie kwiatów hortensji nie przypaliło słońce.




Ogród z uśmiechem 21:10, 24 sie 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies