Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

RODOS - trochę inaczej 16:19, 17 sie 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Do góry
RPA - Park Krugera



RODOS - trochę inaczej 16:18, 17 sie 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Do góry
Tunezja. Tam z kaktusów robią żywopłoty



RODOS - trochę inaczej 16:17, 17 sie 2018


Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 526
Do góry
Jeszce kilka zdjęć suchoroślaków

Namibia. To pierwsze to roślina welwiczja przedziwna - bardzo ciekawa roślina.



Ranczo Szmaragdowa Dolina 16:10, 17 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry




Więcej nie ma
Ranczo Szmaragdowa Dolina 16:08, 17 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Świetna ta donica



Ranczo Szmaragdowa Dolina 16:06, 17 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
hibiskus który mi si ę tak spodobał, że skubnęłam i mimo terminu nieodpowiedniego chyba dobrze rokuje



Ranczo Szmaragdowa Dolina 16:04, 17 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina 16:02, 17 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Zapraszam na dalsze zwiedzanie ogrodu ze stawem, jak widać nie tylko ja mam skłonność do żółtego



To tu- to tam- łopatkę mam ! 16:00, 17 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Margerytka40 napisał(a)
Haniu masz tak bogaty ogród,że zawsze jest co podziwiać


Podziwiam samą siebie, że w tym sezonie byłam tylko ze dwa razy w szkółkach. Ostatni raz w czerwcu. I wciąż pracuję nad ograniczaniem (jestem na początku drogi).







Tu już mam prawie monochromatyczność
To tu- to tam- łopatkę mam ! 15:53, 17 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Trzeba marchew siać i zostawiać na drugi sezon


Na rabatach bylinowych? Nie wykiełkuje, za mało światła. A może wsadzić korzeń marchewki, to wypuści nać z kwiatem?

Warzywnik powoli wchodzi w jesienne klimaty

To tu- to tam- łopatkę mam ! 15:51, 17 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
la_estrellita napisał(a)
Podziwiam w milczeniu.


Dlaczego w milczeniu? Lubię gadatliwych w Twoim stylu. Sama przyjemnośc konwersować; nawet o bele czym.

Dla Ciebie mam widok na nieformowany żywopłot. 30 m wymagających obsługi przez góra dwa popołudnia w roku plus 10 m (brzegi i trochę środek) kilkunastominutowej raz w miesiącu w sezonie.

Długa prosta- przypiekło trawnik na patelni. Źle obrobiłam tam glebę i zostało w niej za dużo pobudowlanego klepiska.





Na deser cynie, różyczki, marcinki i śliwki.



To tu- to tam- łopatkę mam ! 15:39, 17 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
mrokasia napisał(a)
Ja też tego zastoju lipcowego nie zauważyłam. Twój ogród zawsze kipi kolorami.


W tym sezonie w kipieli najwięcej jest żółtego. Poszłam na łatwiznę.



Trudno zauważyć, że wśród tych bylin rosną krzewy.




Zastanawiam się, co trzeba zrobić, żeby takie coś stale wyrastało w rabatach (kwiat marchewki). Pasowałoby mi do zestawu.



Ogrodowy powrót do dzieciństwa. 15:34, 17 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
polinka napisał(a)








Witam się u Ciebie bo chyba nigdy nie byłam jeszcze, pewnie temu, że ja bylinowa bardziej i mniej uporządkowana
Hortensje mnie u Ciebie zachwyciły, pewnie wszyscy wiedzą, a ja jedna nie przegryziona przez wątek nie, ale gdybyś mogła mi powiedzieć co to za hortensja?
Wydaje się, że wysoka, a taka sztywna. U mnie po deszczu Polar bear leży, a limki stoją, ale żadna z moich taka ogromna nie jest.


A całkiem oddzielnie chciałam podziękować
Kłopoty - problemy z trawnikiem 15:16, 17 sie 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Do góry
Przemek2018 napisał(a)



Co To za chwasty i czym je wyprosić z trawnika ?

Glebogryzarką separacyjną.
Rododendronowy ogród II. 14:40, 17 sie 2018


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Bogdzia napisał(a)


Bogdziu wszystkie róże piękne ale ta jest cudowna, jaki wyrazisty kolorek
Pozdrówka i głowa do góry dla mnie jesteś wzorem taktu i życzliwości
Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 14:25, 17 sie 2018


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
W delikatnym różu







Ogród w dolinie 14:23, 17 sie 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Wrzucam poglądowe zdjęcie wysadzonych nareszcie z donic choin, zdjęcie robocze. Najważniejsze, że nie stoją w doniczkach, miałam wizję, że padną jak wyjedziemy na urlop. Teraz pograbić, zasypać korą i podlewać. Ostatnia dostała na razie aliena, nie wiem czy przeżyje, robaki zjadły jej korzenie. Trzech zabrakło, trzeba dokupić.


To raczej koniec sadzenia w tym roku. Trzeba ogarniać inne sprawy.
W moim małym ogródeczku - Dorota 14:19, 17 sie 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Bogdzia napisał(a)
Biała rutewka pieknie Ci się rozrosła czy jest ich tam więcej niz jedna?Świetnie wygląda z zawilcami.
Ja już dawno zauważyłam, że rutewka świetnie komponuje się ze wszystkimi kwiatkami. Jednak uważam, że najlepsze połączenie jest z liliami. Tam jest jedna rutewka i wcale się nie rozrosła. Ma tylko dwa pędy jak w ubiegłym roku. Wygląda, że jest jej sporo, bo wiatr ją pochylił w prawą stronę i ona tak sobie leży na roślinach. W tej chwili ma już tylko pojedyncze kwiatki, ale i tak długo kwitła.


W moim małym ogródeczku - Dorota 14:11, 17 sie 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
danuta_szwajcer napisał(a)
Piękny ten Twój ogród, lubie oglądać zdjęcia okiem innego ogrodnika bo zawsze coś innego pokazuje. Również mi się podoba pomysł z kwiatkami pod ławką A zawilce cudne, moje w różnych miejscach posadzone i podlewam i nie kwitną. Pozdrawiam
Bardzo mnie to cieszy jak innym też podoba się mój ogródek, w końcu ciągle się staram go upiększać. Zawsze zastanawiam się, czy moje zmiany pójdą na plus, czy minus ale chyba w dobrym kierunku idę skoro się podoba.
Ta ławka jest bardzo ciężka, kiedyś była pod nią trawa, ale jak sama kosiłam to nie miał kto ze mną przenieść ławki. Pod nią zawsze było niedokoszone. I wtedy wymyśliłam te rojniki. Nie podleję nie uschną, przeleję i też dają radę.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies