Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 20:07, 15 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Brzozowadziewczyna napisał(a)

O, przepraszam Haniu, jakoś mi umknął ten najsłabszy okres Twojego ogrodu...
Widuję w takim razie czasem u sąsiadów Białą Mariannę...


Czuję się pokrzepiona.
Do czerwca w ogrodzie jest dynamicznie, a potem nagle w lipcu robi się taki zastój.
Ale może tak ma być?
Jedno jest pewne- zdecydowanie więcej energii czerpię z ogrodu w późnym latem i jesienią.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:22, 15 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Johanka77 napisał(a)


Ależ pięknie żółto! Jak na ChFS w tym roku


Chodziło za mną to zestawienie od dwóch lat. Dołożenie do duetu rozchodnika i stipy jeszcze rudbekii i białych jeżówek pozwoliło na uzyskanie dodatkowego smaczku. Na rondzie dobrze to zagrało.

Zastanawiam się, czy da radę uporządkowanie werbeny. Strasznie chaotyczna jest.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:21, 16 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914


Różowe jeżówki zakończyły sezon w ogrodzie. Drugi raz przycięłam kocimiętkę.
Zajadamy się jesiennymi malinami, jeżynami, poziomkami i gruszkami odmiany Faworytka.
Uświadomiłam sobie, że od połowy maja codziennie mamy zbiory własnych owoców.
Zawiodły tylko borówki amerykańskie. Było za sucho.
Bardzo dużo owoców mają rajskie jabłonki.



Powojniki bardzo skromnie powtarzają kwitnienie, ale ich owocniki też są ozdobą.






Kolorowo się robi na wrzosowisku.Nie tylko za sprawą wrzosów. Z drugiej strony rabaty kwitnienie powtarzają dzwonki Poszarskiego.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 23:20, 16 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Ja też tego zastoju lipcowego nie zauważyłam. Twój ogród zawsze kipi kolorami.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
la_estrellita 00:12, 17 sie 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Podziwiam w milczeniu.
____________________
Agnieszka Gutlandia
Margerytka40 06:15, 17 sie 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Haniu masz tak bogaty ogród,że zawsze jest co podziwiać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
zoja 06:41, 17 sie 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471

/Przyznaje sie do porannego podgladactwa - zdjecia Twojego ogrodu poprawiaja mi nastroj/
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Gruszka_na_w... 15:39, 17 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
mrokasia napisał(a)
Ja też tego zastoju lipcowego nie zauważyłam. Twój ogród zawsze kipi kolorami.


W tym sezonie w kipieli najwięcej jest żółtego. Poszłam na łatwiznę.



Trudno zauważyć, że wśród tych bylin rosną krzewy.




Zastanawiam się, co trzeba zrobić, żeby takie coś stale wyrastało w rabatach (kwiat marchewki). Pasowałoby mi do zestawu.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 15:43, 17 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Trzeba marchew siać i zostawiać na drugi sezon
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 15:51, 17 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
la_estrellita napisał(a)
Podziwiam w milczeniu.


Dlaczego w milczeniu? Lubię gadatliwych w Twoim stylu. Sama przyjemnośc konwersować; nawet o bele czym.

Dla Ciebie mam widok na nieformowany żywopłot. 30 m wymagających obsługi przez góra dwa popołudnia w roku plus 10 m (brzegi i trochę środek) kilkunastominutowej raz w miesiącu w sezonie.

Długa prosta- przypiekło trawnik na patelni. Źle obrobiłam tam glebę i zostało w niej za dużo pobudowlanego klepiska.





Na deser cynie, różyczki, marcinki i śliwki.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies