Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 15:53, 17 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
sylwia_slomczewska napisał(a)
Trzeba marchew siać i zostawiać na drugi sezon


Na rabatach bylinowych? Nie wykiełkuje, za mało światła. A może wsadzić korzeń marchewki, to wypuści nać z kwiatem?

Warzywnik powoli wchodzi w jesienne klimaty

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:00, 17 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Margerytka40 napisał(a)
Haniu masz tak bogaty ogród,że zawsze jest co podziwiać


Podziwiam samą siebie, że w tym sezonie byłam tylko ze dwa razy w szkółkach. Ostatni raz w czerwcu. I wciąż pracuję nad ograniczaniem (jestem na początku drogi).







Tu już mam prawie monochromatyczność
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 16:13, 17 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Podziwiam samą siebie, że w tym sezonie byłam tylko ze dwa razy w szkółkach. Ostatni raz w czerwcu. I wciąż pracuję nad ograniczaniem (jestem na początku drogi).


2 razy??? Tylko??? Przyłączam się do podziwiania .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
anna_t 16:17, 17 sie 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
A u Hani jak zawsze bujnie
Haniu powiedz mi nasiona dyni się suszy i na wiosnę do gruntu? Czy teraz takie świeże do ziemi?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
roma2 16:17, 17 sie 2018


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Aj! Wszystko mi się podoba! Ja w szkółkach nie byłam od maja. Byłabym, ale nie widziałam sensu kupowania czegokolwiek. Ze względu na pogodę. Za rzadko jestem by zadbać. Ale, ale, Haniu miłość do przyszłego domu w przszłym ogrodzie zwyciężyła ze strachem prowadzenia samochodu. Kulam się , sama!!!
Edytuję, bo zapomniałam napisać, iż czytając uważnie Twoje rady, wysiałam chyba z końcem lipca rzodkiewkę. I mam! Dałam też dzieciom i siostrze. Radocha z rzodkiewki może nie wszystkich przekonuje, ale mnie tak.
____________________
Komendówka
Gruszka_na_w... 16:39, 17 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
zoja napisał(a)

/Przyznaje sie do porannego podgladactwa - zdjecia Twojego ogrodu poprawiaja mi nastroj/


Oj, jak mi miło.
Cieszę się, że mimo tej przeraźliwej suszy i związanych z nią przywiędnięciom ogród funkcjonuje w miarę przyzwoicie. Powiedziałabym nawet, że przy minimalnym moim udziale.
Większość letnich chwil spędziłam w pozycji horyzontalnej.







Wszystko, co potrzebne było pod ręką.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:44, 17 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
mrokasia napisał(a)


2 razy??? Tylko??? Przyłączam się do podziwiania .


Potrzebowałam roślin na cypelek po wywaleniu stamtąd jałowców. Minimalistycznie sadziłam.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:50, 17 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
anna_t napisał(a)
A u Hani jak zawsze bujnie
Haniu powiedz mi nasiona dyni się suszy i na wiosnę do gruntu? Czy teraz takie świeże do ziemi?


Bujam się wciąż, to i bujnie wokół.

Nasionka dyni wydłubuje się przy okazji jej konsumpcji, układa na tacce i suszy na słoneczku. Potem wsadza się je do gruntu ok. 15 maja następnego roku. W tym roku siałam odmianę hokkaido. Dojrzewa wcześniej niż ta olbrzymia i ma więcej owoców (choć drobniejszych). Dla mnie to optymalne rozwiązanie, bo za jednym zamachem te olbrzymią trudno zagospodarować.

Minimalistycznie dla odmiany.
Prosa kwitną.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:59, 17 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
roma2 napisał(a)
Aj! Wszystko mi się podoba! Ja w szkółkach nie byłam od maja. Byłabym, ale nie widziałam sensu kupowania czegokolwiek. Ze względu na pogodę. Za rzadko jestem by zadbać. Ale, ale, Haniu miłość do przyszłego domu w przszłym ogrodzie zwyciężyła ze strachem prowadzenia samochodu. Kulam się , sama!!!
Edytuję, bo zapomniałam napisać, iż czytając uważnie Twoje rady, wysiałam chyba z końcem lipca rzodkiewkę. I mam! Dałam też dzieciom i siostrze. Radocha z rzodkiewki może nie wszystkich przekonuje, ale mnie tak.


Za jazdę samodzielna wielkie brawa. Do dziś pamiętam jaka to dla mnie była trauma.
Udanych wysiewów gratuluję. U siebie nie siałam z powodu suszy.

Klonik ściętolistny i ussuryjski (na zdjęciu w lewym rogu)







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
anna_t 17:20, 17 sie 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Dziękuję za kolejną lekcję
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies