Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Pszczelarnia 13:54, 09 sie 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
magnolia napisał(a)

Głosuję na -'dołożyć skrzynie'
Ale na końcu tej ścieżki tez coś posadzić/postawić. Nie jakiegoś spektakularnego, tylko, żeby oko zatrzymać- cynowe wiaderka z kwiatami, nawet prostymi bardzo typu aksamitki, nasturcje, albo starą balię z czymś takim....


Marto jesteś!

Na razie nic nie robię z tą osią, bo jesienią będzie ten pasek przekopany, wymieszany z glebą lepszą od mojej (moja to żwir) i założony nowy trawnik. Ale nie wiem, czy uda się ten trawnik utrzymać w zieloności. Z roku na rok susza wykańcza trawniki w pierwszej kolejności. Może (wzorem holenderskim) nie będzie tam w ogóle trawnika a tylko wysypiemy zrębkami?

Mam takiego cisa większego jako stożek (mus go wreszcie wysadzić z warzywnika) i nawet myślałam czy go tam nie posadzić i wtedy dookoła kwiatki w baliach?

Stare balie - tych nie brakuje u nas.





Ogrodowe marzenie Mrokasi 13:33, 09 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21536
Do góry
Pokażę Wam jak szybko ta rabata urosła
wrzesień 2017

sierpień 2018
To tu- to tam- łopatkę mam ! 13:27, 09 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
mrokasia napisał(a)


może ja też kiedyś doczekam, że zamiast robić zbliżenia będę mogła pokazywać szersze kadry...


Ja od początku robiłam szerokie kadry, bo nie było co pokazywać w zbliżeniach. Takie wszystko było malutkie.
Strączek katalpy jest większy od moich pierwszych roślinek

To tu- to tam- łopatkę mam ! 13:24, 09 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Monia81 napisał(a)
Mimo tych upałów, ogród Haniu u Ciebie pięknie się prezentuje mięta przyciąga, bo ładnie kwitnie a rozchodnikom to ta suchota nad wyraz pasuje... w tamtym roku pogoda deszczowa u mnie lubowała łubinom, a w tym roku łubiny niskie, no nie dogodzi się wszystkim roślinkom niestety... buziaki

przepisik na pasztet z cukinii sobie zanotowałam, a nóż mi się zachce


Pasztet polecam. Przepyszny jest. Łubiny w tym roku zakwitły w lipcu, gdzieś w zakamarkach. Na rabatach zniknęły. A rozchodniki, choć u mnie glina, rosną rzeczywiście dobrze. I stipa. Tej taka pogoda służy.







Liście irysów dobrze imitują trawy.

Ogrodowe marzenie Mrokasi 13:20, 09 sie 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
mrokasia napisał(a)
Zaraz ruszam walczyć ze szczawikiem. Ale póki co, kilka obrazków .
Moja aktualnie ulubiona rabata - podokienna.




Jesssooooo!!! Jak cudownie!!!
Warto było kupić ten aparat. Miód malina! ❤❤❤
To tu- to tam- łopatkę mam ! 13:18, 09 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Dominika11 napisał(a)
ogladajac fotki stwierdzam z całą pewnoscią, że twój ogród tych upałów jakoś nie doświadczył pieknie


Bo nie robię zbliżeń. Dół róży cały w rdzy. Owadów tyle, że strach pryskać. Jakoś się dotoczymy do jesieni.

To tu- to tam- łopatkę mam ! 13:14, 09 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Gabriela napisał(a)
U mne już po 7 rano było gorąco. Zdjęcia lodu bardzo pomagają w ten upał. Ja dzisiaj stałam przez 2 godziny na słońcu, nadzorując wywóz ziemi i pracę koparki, zwłaszcza przed zasypaniem i zniszczeniem młodych lilaków. Uroki ogrodu w budowie, hehe.
Tak myślę, że z dwojga złego wolę cierpieć z nadmiaru ciepła, niż kulić się z nadmiaru zimna.


A kapelusik na główce miałaś?
Mój organizm zdecydowanie lepiej radzi sobie z zimnem. Mój EM zawsze deklarował się jako miłośnik gorąca. W tym roku nawet on ma dosyć. 36 stopni w cieniu od 3 tygodni widać wykończyć potrafi nawet takich.





Giganteusy podsychają od dołu.


Ogrodowe marzenie Mrokasi 13:13, 09 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21536
Do góry
Rozplenice szaleją na frontowej , do spółki z tawułami, szałwią, rozchodnikami i białymi jeżówkami . Jeżówki co prawda jeszcze nie szaleją, ale za rok juz będzie na co popatrzeć ...



Wymarzony sielankowy ogród..... 13:12, 09 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Monia81 napisał(a)

buziaki

Bogactwo rozchodnikow masz duże.
Te zdjatka śliczne
No mus dokupić jeszcze jakieś rozchodniki
Ogród z wilkiem zamkn. 13:10, 09 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Madziu co ja mam napisać, bajka! Kolorowo, soczyście, cudownie. Powiedz co to za trawka z zawilcami?

Z cisami nie mam pojęcia, może umieść pytanie na wątku z chorobami.
Ogrodowe marzenie Mrokasi 13:08, 09 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21536
Do góry
Zaraz ruszam walczyć ze szczawikiem. Ale póki co, kilka obrazków .
Moja aktualnie ulubiona rabata - podokienna.


Ogródek pachnący różami i lawendą...w budowie 13:07, 09 sie 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
I takie tam






Ukojenie 13:05, 09 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
zoja napisał(a)
I moze jeszcze takie


No piękne takie te widoczki ogrodowe.
Dają dużo radości
grzeje co? ? Okropnie. Jeszcze jutro tak ma być. Uff.
Ogródek pachnący różami i lawendą...w budowie 13:04, 09 sie 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Mira, Gabrysiu, Kasiu, Małgosiu dzieki ze zaglądajcie
Pogoda straszna tylko w wannie siedzieć można

Dawno fotek nie było to cos wrzucę
Kanna jednak zakwitnie

Dwa ogrody 12:50, 09 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
To wszystko twoje dalie ??
Piękne !!piękne wszystkie
paniprzyroda napisał(a)
Gabrysiu, miło Cię widzieć
Tak całkiem New Dawn się nie pozbyłam Mam ukorzenioną z niej ładną, dwuletnią sadzonkę, myślę nad miejscem.
Zioło to kreteńskie oregano Dittany of Crete, Origanum dictamnus. Na razie suszę z niego kwiatki na ziołową herbatkę.
W kobaltowych dzbanach z dziurami są rojniki, rosną bardzo ładnie.
Może faktycznie owoce figi dojrzeją? Rośnie w donicy.

Zamiast oczka






Zresztą dużo różnego też kwiecia u Ciebie widzę.
Ale się zadomkowalas na różne sposoby. Suuper !!wszystkie piękne.
Wielkie brawa pomysłowy Dobomirze
...uDany ogród 12:41, 09 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
dana1s napisał(a)


Gosiu dziękuję, mam nadzieję że się spełnią. Na to niestety nie mam wpływu.


Danuś ogladałam ostatnio " Sztukę kochania historię Michaliny Wisłockiej" I choć wydaje się, ze bez związku, to przyszło mi do głowy użyć podstępu....(trochę zachodu by było nie powiem)i żeby nie było niedomówień to nie leży w moim charakterze, ale Michalina zaprzyjaźniła się z żonami panów , którzy książki nie chcieli wydać i się udało....może trzeba by się zaprzyjaźnić z którąś z żon, potem zaprosić wraz z małżonkiem na działkę na grilla.....i dopiąć swego?
Zielona przestrzeń 12:38, 09 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Nie ważne które to....Ale wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.
Dużo radości ogrodowej i zyciowej
Buziaki przesyłam
To tu- to tam- łopatkę mam ! 12:22, 09 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Zła jestem na taką pogodę. Od kilkunastu dni zamiast cieszyć się ogrodem, wylegiwać się na łonie natury, siedzę w 4 ścianach ze szczelnie zasłoniętymi oknami i ledwie dyszę. Na zewnątrz przyjemnie jest tylko wczesnym rankiem (w cieniu) i po zachodzie słońca. Dobrze, że w tym sezonie nie zaplanowałam intensywnych prac nasadzeniowych.

Poranna kawa na tarasie to jedna z niewielu przyjemnych chwil.





Reszta ogrodu już w promieniach słońca.



To tu- to tam- łopatkę mam ! 12:13, 09 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
mikina34 napisał(a)


O żesz... i kiciulek po środku

Haniu, jak zerwę z krzaczka wszystkie strączki fasolki szparagowej to taki krzaczek idzie na kompost, dobrze kombinuję? Pytam jako fasolkowa nowicjuszka


Swoje fasolkowe krzaczki tnę i przekopuję z glebą bez wyrywania.

Marchewka mi zakwitła.



Zielony nawóz słabo rośnie. Przydałby się deszcz. Pszczoły czują miętę!

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 12:12, 09 sie 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Toszko
O poradę pytam.
Chciałam dosypać nieco takiej glinki do gleby pod te carexy. Co myślisz?

One raczej kwasolubne, a i niby stałą wilgoć lubią...


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies