Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

polinka 20:51, 08 sie 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Najbardziej żal mi hortensji. Kwiatostany im brązowieją i podlewanie niewiele tu pomoże. Dobrze, że nie mam połaci bylin, bo z nimi jest największy problem.


Hortensje podlewam rano i wieczorem, i kwiaty ok.niestety liście usychają i oblatuja Gorszy problem mam z trawami które są wystawione przez cały dzień na słońce.
Podobnie jak Ty Haniu i ja lubię lato do +25 st.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Gruszka_na_w... 21:14, 08 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
AgataP napisał(a)


Masz rację Haniu, u mnie brzozy wypijają wodę roślinom, ale jednocześnie nieco je cieniują... na razie wszystko daje radę, bo od czasu do czasu spadnie deszcz. Wcześniej jednak przez ponad miesiąc nie było nawet kropli więc konieczne było podlewanie. Rośliny to odczuły bo to nie to samo co ciepły deszcz w dużej ilości.


Na całe szczęście w ogrodzie są już rośliny, które rzucają cień. Dzięki temu trawnik wygląda jako tako.





Umęczone są jeżówki (bo wysokie) i rudbekie tam, gdzie niewiele cienia. Trzmielina oskrzydlona już się przebarwia.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:20, 08 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mikina34 napisał(a)

Piękna ta wiązowa kulka, muszę polookac w internetach może gdzieś uda mi się ładny egzemplarz nabyć

Natomiast powyższe ujęcie jest przecudne, aż poczułam orzeźwiający chłód od oszronionych roślin ... idealne do antyramy


To może dla ochłody jeszcze to



Nie wiem, czy ta krągłość wiązu to typowa cecha. U mnie miał być drzewkiem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:26, 08 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
polinka napisał(a)


Hortensje podlewam rano i wieczorem, i kwiaty ok.niestety liście usychają i oblatuja Gorszy problem mam z trawami które są wystawione przez cały dzień na słońce.
Podobnie jak Ty Haniu i ja lubię lato do +25 st.


Polinko, mam ponad 40 hortensji.
Trudno, taki rok. Najszybciej na suszę reagują Giganteusy i turzyce.



Przedpłocie





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:33, 08 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
W świetnej formie są rozchodniki









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mikina34 10:23, 09 sie 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


To może dla ochłody jeszcze to




O żesz... i kiciulek po środku

Haniu, jak zerwę z krzaczka wszystkie strączki fasolki szparagowej to taki krzaczek idzie na kompost, dobrze kombinuję? Pytam jako fasolkowa nowicjuszka
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Gruszka_na_w... 12:13, 09 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mikina34 napisał(a)


O żesz... i kiciulek po środku

Haniu, jak zerwę z krzaczka wszystkie strączki fasolki szparagowej to taki krzaczek idzie na kompost, dobrze kombinuję? Pytam jako fasolkowa nowicjuszka


Swoje fasolkowe krzaczki tnę i przekopuję z glebą bez wyrywania.

Marchewka mi zakwitła.



Zielony nawóz słabo rośnie. Przydałby się deszcz. Pszczoły czują miętę!

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:22, 09 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zła jestem na taką pogodę. Od kilkunastu dni zamiast cieszyć się ogrodem, wylegiwać się na łonie natury, siedzę w 4 ścianach ze szczelnie zasłoniętymi oknami i ledwie dyszę. Na zewnątrz przyjemnie jest tylko wczesnym rankiem (w cieniu) i po zachodzie słońca. Dobrze, że w tym sezonie nie zaplanowałam intensywnych prac nasadzeniowych.

Poranna kawa na tarasie to jedna z niewielu przyjemnych chwil.





Reszta ogrodu już w promieniach słońca.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Monia81 12:23, 09 sie 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Mimo tych upałów, ogród Haniu u Ciebie pięknie się prezentuje mięta przyciąga, bo ładnie kwitnie a rozchodnikom to ta suchota nad wyraz pasuje... w tamtym roku pogoda deszczowa u mnie lubowała łubinom, a w tym roku łubiny niskie, no nie dogodzi się wszystkim roślinkom niestety... buziaki

przepisik na pasztet z cukinii sobie zanotowałam, a nóż mi się zachce
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Gabriela 12:30, 09 sie 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
U mne już po 7 rano było gorąco. Zdjęcia lodu bardzo pomagają w ten upał. Ja dzisiaj stałam przez 2 godziny na słońcu, nadzorując wywóz ziemi i pracę koparki, zwłaszcza przed zasypaniem i zniszczeniem młodych lilaków. Uroki ogrodu w budowie, hehe.
Tak myślę, że z dwojga złego wolę cierpieć z nadmiaru ciepła, niż kulić się z nadmiaru zimna.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies