Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Dominika11 12:48, 09 sie 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ogladajac fotki stwierdzam z całą pewnoscią, że twój ogród tych upałów jakoś nie doświadczył pieknie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Gruszka_na_w... 13:14, 09 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gabriela napisał(a)
U mne już po 7 rano było gorąco. Zdjęcia lodu bardzo pomagają w ten upał. Ja dzisiaj stałam przez 2 godziny na słońcu, nadzorując wywóz ziemi i pracę koparki, zwłaszcza przed zasypaniem i zniszczeniem młodych lilaków. Uroki ogrodu w budowie, hehe.
Tak myślę, że z dwojga złego wolę cierpieć z nadmiaru ciepła, niż kulić się z nadmiaru zimna.


A kapelusik na główce miałaś?
Mój organizm zdecydowanie lepiej radzi sobie z zimnem. Mój EM zawsze deklarował się jako miłośnik gorąca. W tym roku nawet on ma dosyć. 36 stopni w cieniu od 3 tygodni widać wykończyć potrafi nawet takich.





Giganteusy podsychają od dołu.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:18, 09 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Dominika11 napisał(a)
ogladajac fotki stwierdzam z całą pewnoscią, że twój ogród tych upałów jakoś nie doświadczył pieknie


Bo nie robię zbliżeń. Dół róży cały w rdzy. Owadów tyle, że strach pryskać. Jakoś się dotoczymy do jesieni.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 13:21, 09 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Bo nie robię zbliżeń.


może ja też kiedyś doczekam, że zamiast robić zbliżenia będę mogła pokazywać szersze kadry...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 13:24, 09 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Monia81 napisał(a)
Mimo tych upałów, ogród Haniu u Ciebie pięknie się prezentuje mięta przyciąga, bo ładnie kwitnie a rozchodnikom to ta suchota nad wyraz pasuje... w tamtym roku pogoda deszczowa u mnie lubowała łubinom, a w tym roku łubiny niskie, no nie dogodzi się wszystkim roślinkom niestety... buziaki

przepisik na pasztet z cukinii sobie zanotowałam, a nóż mi się zachce


Pasztet polecam. Przepyszny jest. Łubiny w tym roku zakwitły w lipcu, gdzieś w zakamarkach. Na rabatach zniknęły. A rozchodniki, choć u mnie glina, rosną rzeczywiście dobrze. I stipa. Tej taka pogoda służy.







Liście irysów dobrze imitują trawy.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:27, 09 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mrokasia napisał(a)


może ja też kiedyś doczekam, że zamiast robić zbliżenia będę mogła pokazywać szersze kadry...


Ja od początku robiłam szerokie kadry, bo nie było co pokazywać w zbliżeniach. Takie wszystko było malutkie.
Strączek katalpy jest większy od moich pierwszych roślinek

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 13:38, 09 sie 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
W tym roku warzywa chcą chętnie kwitnąć. Masz w domu chłodniej?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 13:43, 09 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pszczelarnia napisał(a)
W tym roku warzywa chcą chętnie kwitnąć. Masz w domu chłodniej?


Specjalnie budowałam dom z bloczków cementowo-wapiennych, żeby mieć chłód latem. 20 cm ocieplenie z zewnątrz, wentylacja mechaniczna, która pobiera powietrze spod ziemi są uzupełnieniem. Wewnątrz jest przyjemnie- jak w starych chałupkach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wendy79 17:13, 09 sie 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Dla nas szczytem tolerancji ciepła jest 27 stopni, wolimy chłodniejsze klimaty. Maciej znosi to lepiej, ale młodszy jest wszak... Łączę się w bólu niemożności zniesienia tej temperatury...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Radziu2013 17:20, 09 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Cześć Haniu

Cały czas śledzę po cichu twój wątek I zastanawiam się...jak to się dzieje, że wszystko u ciebie, mimo takich upałów, w takiej formie...wiadomo, przy takich upałach rośliny mdleć muszą...ale poza tym...pełnia barw Jest czym oko nacieszyć
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies