Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 16:52, 30 lis 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
Na dworze zimo buro ponuro mokro i zimno
a w domku ciepło i przytulnie


Typografia ogrodu 16:51, 30 lis 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Do góry
nawigatorka napisał(a)


Extra dekoracja i świetna zabawa
Większośc zabiegana a Ty ciągle na posterunku ... zawsze coś fajnego wymyslisz ... można się poinspirować
Dżdżownice kalifornijskie 16:36, 30 lis 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
krzysztofszykowny napisał(a)
Około 3-4 mieciące temu kupiłem na Allegro 100 sztuk dżdżownic kalifornijskich. Trzymam je w domu w plastikowym pojemniku zakupionym w Ikei. Przez zimę trzymam je w domu bo garaż jest nieogrzewany i wydaje mi się, że mogą zmarznąć. Dopiero na wiosnę je przeniosę. W ciągu tych kilku miesięcy populacja moich robali wzrosła chyba do 1000 sztuk (tak na oko ). Jest wiele młodych pełzających po ścianach pudła.
Ta wygląda wylęgarnia

Dżdżownice - hodowla

a to jest pudełko, w którym je trzymam



pokrywę musiałem zakleić jakimś materiałem bo stworzenia pełzają po całym pojemniku, nawet po deklu.


Jeśli masz je od 3-4 miesięcy to dlaczego nie są w kompostowniku?
Rododendronowy ogród II. 16:33, 30 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Nikita napisał(a)
Bogdziu zaglądam i ślad swój zostawiam wśród suchych liści.
Czas już mało ogrodowy, pogoda jak na razie dopisuje, więc można chociaż na chwilkę przysiąść i odsapnąć patrząc na kolorowy ogród.
W "szmaragdowym" sezon zamknięty, na wiosnę czekam...
Grudzień szybko minie, bo zamieszanie świąteczne nie pozwoli nam się nudzić. Styczeń najgorszy - oprócz dokarmiania naszych małych przyjaciół, nic się w ogrodzie nie dzieje. Luty już jest ok, bo toż to przecież wiosna za pasem, coś zaczyna się dziać w ogrodach i tysiące planów na nowy sezon.
Tak więc, w oczekiwaniu na wiosenne promienie słoneczne, buziaki przesyłam.

PS. Zwerbowałam nowa osobę do naszej ekipy łódzkiej...to facet, drugi rodzynek. Zobaczymy czy załapie naszego ogrodowego bakcyla. Jeszcze nie ma swojego wątku, ale jest już pierwszy sukces - zalogował się na O.
Ma swój ogród, zamiłowanie do ogrodu też, jest więc nadzieja, że coś z tego wyjdzie. Muszę jeszcze troszkę go podręczyć, żeby nie ociągał się tak i założył wątek.


No to namawiaj tego znajomego by zakładał wątek. Zima nudna to nowy ogródek poogladamy, szybciej czas do wiosny zleci.Jak juz zrobił pierwszy krok to niech i drugi postawi a on chyba jeszcze dowcipnis sądzac po wpisie u Ciebie to moze byc fajnie. Dzis chyba definitywne pozegnanie z jesienią, śniegu napadało i to podobno jeszcze nie koniec.

i juz zima





Podwórkowa rehabilitacja 16:32, 30 lis 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum 16:31, 30 lis 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21942
Do góry
Bylam dzis w miescie po igly do maszyny i wypatrzylam, ze kwitnie juz kalina.



po powrocie pobieglam do ogrodu sprawdzic co robi moja i


Podwórkowa rehabilitacja 16:27, 30 lis 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Dżdżownice kalifornijskie 16:27, 30 lis 2017


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Do góry
Około 3-4 mieciące temu kupiłem na Allegro 100 sztuk dżdżownic kalifornijskich. Trzymam je w domu w plastikowym pojemniku zakupionym w Ikei. Przez zimę trzymam je w domu bo garaż jest nieogrzewany i wydaje mi się, że mogą zmarznąć. Dopiero na wiosnę je przeniosę. W ciągu tych kilku miesięcy populacja moich robali wzrosła chyba do 1000 sztuk (tak na oko ). Jest wiele młodych pełzających po ścianach pudła.
Ta wygląda wylęgarnia

Dżdżownice - hodowla

a to jest pudełko, w którym je trzymam



pokrywę musiałem zakleić jakimś materiałem bo stworzenia pełzają po całym pojemniku, nawet po deklu.


Podwórkowa rehabilitacja 16:18, 30 lis 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Puk, puk
kto tam?
zima
nikogo nie ma w domu...

oby do wiosny
Księżycowy... 15:37, 30 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
Wendy79 napisał(a)
Własnie odebrałam, obietnica wiosny i lata


WIOSNO PRZEGOŃ ZIMĘ!!! czuję zapach tych saszetek, one tak specyficznie pachną... no wiosną pachną. Co kupiłaś?
Typografia ogrodu 15:36, 30 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Do góry
nawigatorka napisał(a)
Wisi ciekawe co dziewczyny powiedzą


WOOOW, pieknie, minimalistycznie, narawdę oryginalna ozdoba. Kalendarz skandi.
Sezon 2017 u Hanusi 15:10, 30 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Basiu, niezły aranż! Dziękuję! Ale mimo wszystko, w wolnej chwili, strzel jakimś nowym rymem!

Zbyszku, narobiłeś mi smaka na te zielone pierogi! Ale tylko smakiem się obejdę dziś, bo za pół godziny dojdzie mi papryczka faszerowana.
Ale pomysł zapisuję.
A jutro forszmak lubelsk, bo wszystkie składniki akurat w domu.

Mja "opitolona" grusza porosła bluszczem i powojnikiem, ciekawe jak będzie po zimie wyglądać?
Sama już nie dam rady!! 15:01, 30 lis 2017

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 81
Do góry
Gardenarium napisał(a)
O to mi chodzi, np. porównaj jak by było lepiej?





to samo miejsce tylko z daleka
Zielony zielonym pogania :) 14:57, 30 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Do góry
W między czasie plany mojej pierwszej rabatki: frontowa, pod oknem kuchennym
Wersja nr 1

Bukszpany, które tu widać są tylko chwilowo

Wersja nr 2


z przodu obwódka z bukszpanu, kulki bukszpanowe i stożek.
Drzewo od frontu to klon strzępiastokory.

Sama już nie dam rady!! 14:50, 30 lis 2017

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 81
Do góry

To jest przod
czyli rabata na lewo od wjazdu
Droga do spełnienia 14:43, 30 lis 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Kawa napisał(a)
o takim czymś myślę


Ladnie
A pomiedzy kulkami przed stozkiem to co ma byc?
Droga do spełnienia 14:40, 30 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Do góry
o takim czymś myślę
Zielony zielonym pogania :) 14:39, 30 lis 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Do góry
MonikA napisał(a)

Czas planowania rozpoczęty

Najwyższy czas, w końcu wiosna za pasem

MonikA napisał(a)


Ja nie sadziłabym obok siebie trzech różnych drzewek tak blisko (klony i magnolia), ale to tylko moje zdanie.

edit dałabym jakieś jednakowe:


Ups, moja wina. Próbowałam zamalować magnolię kolorem klona red sunset

Pomysł z 3 drzewami fajny. Może dałabym tam 3 klony crimson? Ta rabata ma w rzeczywistości 15 m długości, to może zrobić taki szpaler klnów na części kwaśniej i znaleźć jakiej na zasadową? Czy będzie już za dużo tego dobra? I co zrobić z magnolką?


Droga do spełnienia 13:31, 30 lis 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Do góry
anka_ napisał(a)
Danici można ciąć zresztą jakieś potwory z nich nie rosną... hm.. albo moja taka oporna... Ale na forum Anitka ma kulki z Tiny Tim- mniejszy rozmiar. https://www.ogrodowisko.pl/watek/7741-moj-azyl-na-wichrowym-wzgorzu?page=7#post_4

A jeżeli stożek cisowy a kulki chcesz na pniu to dlaczego nie wyprowadzić cisowych? Przecież nie trzeba odrazu jakiś mega wypasionych kupować... Chyba, że ty z tych mega niecierpliwych...


idę pooglądac jej ogródek

Anuś no tez sobie pomyślałam ze wyprowadzę
jedna już taka "wyprowadzona u mnie rośnie"
o tu (edit)
Ranczo Edy 13:05, 30 lis 2017


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
ubrałam ...bo zimnooo co Wy na to?

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies