Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 16:05, 26 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
anka_ napisał(a)
Ja również pod ptasi temat się podepnę. Czy masz Bożenko jakiś sprawdzony atlas ptaków, który mogłabyś polecić? Taki w którym są pokazane zarówno różnice pomiędzy gatunkami jak i dymorfizm?


Mam kilka atlasów w tym ,,Atlas ptaków lesnych "(Aleksander Haber) z1961 r którym katowałam swoje młodsze rodzeństwo i odpytywałam z ptaków.,,Ptaki Polski" Jana Sokołowskiego z1979r tym cwiczyłam moje dzieci i najlepszy 2-tomowy Andrzeja Kruszewicza również ,,Ptaki Polski"w tych dwóch ostatnich sa przedstawione zarówno samce jak i samice. oprócz tego jeszcze sporo innych drobnych książek ale bardzo fajnych jak,,Ptaki w parku i ogrodzie" ,,Dokarmiamy ptaki", ,,Ptaki w ogrodzie praktyczny poradnik dla całej rodziny" a dla oznaczania ptaków swiata ,,Atlas ptaków świata"to pewnie jeszcze nie wszystko ale mało z nich korzystam bo ptaki które spotykam sa mi znane.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Nikita 18:50, 26 lis 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Bogdziu zaglądam i ślad swój zostawiam wśród suchych liści.
Czas już mało ogrodowy, pogoda jak na razie dopisuje, więc można chociaż na chwilkę przysiąść i odsapnąć patrząc na kolorowy ogród.
W "szmaragdowym" sezon zamknięty, na wiosnę czekam...
Grudzień szybko minie, bo zamieszanie świąteczne nie pozwoli nam się nudzić. Styczeń najgorszy - oprócz dokarmiania naszych małych przyjaciół, nic się w ogrodzie nie dzieje. Luty już jest ok, bo toż to przecież wiosna za pasem, coś zaczyna się dziać w ogrodach i tysiące planów na nowy sezon.
Tak więc, w oczekiwaniu na wiosenne promienie słoneczne, buziaki przesyłam.

PS. Zwerbowałam nowa osobę do naszej ekipy łódzkiej...to facet, drugi rodzynek. Zobaczymy czy załapie naszego ogrodowego bakcyla. Jeszcze nie ma swojego wątku, ale jest już pierwszy sukces - zalogował się na O.
Ma swój ogród, zamiłowanie do ogrodu też, jest więc nadzieja, że coś z tego wyjdzie. Muszę jeszcze troszkę go podręczyć, żeby nie ociągał się tak i założył wątek.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
eVka 11:20, 29 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Witaj Bożenko, chciałam tylko powiedzieć, że nieustannie wracam do Twoich pierwszych zdjęć ogrodu na O., inspiruję się, bo chcę założyć sporą rabatę rododendronowo-sosnową. Pozwoliłam sobie przekleić do siebię kilka Twoich porad nt. uprawy RH.
Planuję na wiosnę jechac do Ciepluchy bo rodzinka zaraz obok szkółki mieszka więc będzie okazja na porządne zakupy.
Dziękuję i pozdrawiam
____________________
sylwia_slomc... 11:46, 29 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Bogdzia napisał(a)


Mam kilka atlasów w tym ,,Atlas ptaków lesnych "(Aleksander Haber) z1961 r którym katowałam swoje młodsze rodzeństwo i odpytywałam z ptaków.,,Ptaki Polski" Jana Sokołowskiego z1979r tym cwiczyłam moje dzieci i najlepszy 2-tomowy Andrzeja Kruszewicza również ,,Ptaki Polski"w tych dwóch ostatnich sa przedstawione zarówno samce jak i samice. oprócz tego jeszcze sporo innych drobnych książek ale bardzo fajnych jak,,Ptaki w parku i ogrodzie" ,,Dokarmiamy ptaki", ,,Ptaki w ogrodzie praktyczny poradnik dla całej rodziny" a dla oznaczania ptaków swiata ,,Atlas ptaków świata"to pewnie jeszcze nie wszystko ale mało z nich korzystam bo ptaki które spotykam sa mi znane.

Kruszewicz ma fajne audycje o ptakach i innych zwierzętach w radiu na trójce w piątki rano. Ciekawe audycje , choć krótkie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasya 13:33, 29 lis 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42308
Bogdzia napisał(a)


Mam kilka atlasów w tym ,,Atlas ptaków lesnych "(Aleksander Haber) z1961 r którym katowałam swoje młodsze rodzeństwo i odpytywałam z ptaków.,,Ptaki Polski" Jana Sokołowskiego z1979r tym cwiczyłam moje dzieci i najlepszy 2-tomowy Andrzeja Kruszewicza również ,,Ptaki Polski"w tych dwóch ostatnich sa przedstawione zarówno samce jak i samice. oprócz tego jeszcze sporo innych drobnych książek ale bardzo fajnych jak,,Ptaki w parku i ogrodzie" ,,Dokarmiamy ptaki", ,,Ptaki w ogrodzie praktyczny poradnik dla całej rodziny" a dla oznaczania ptaków swiata ,,Atlas ptaków świata"to pewnie jeszcze nie wszystko ale mało z nich korzystam bo ptaki które spotykam sa mi znane.


Ja mam ten i bardzo polecam, dobre zdjecia, dużo się nauczyłam
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
m_gocha 18:51, 29 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Bożenko ja do Ciebie po poradę, jeśli można...
Niestety mój orzech, na którym były trzy budki lęgowe dla szpaków został ścięty .
Nie wyobrażam sobie wiosny bez szpaków w moim ogrodzie, bez ich śpiewu i świstów . Bez podglądania ich zalotów a potem karmienia piskląt czy pierwszych lekcji latania

Powiedz mi czy zawieszenie budki na jabłoni około 2-3 metry nad ziemią ma sens?
Albo na pniu w grupie tuji?

Jak dobrać miejsce i stanowisko ?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
anna_t 19:19, 29 lis 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Bożena u Ciebie rododendrony tez chyba juz muszą dzielić się przestrzenią w korzeniach z drzewami? myślisz ze towarzystwo brzóz jest niedobre dla rodków?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Bogdzia 16:33, 30 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nikita napisał(a)
Bogdziu zaglądam i ślad swój zostawiam wśród suchych liści.
Czas już mało ogrodowy, pogoda jak na razie dopisuje, więc można chociaż na chwilkę przysiąść i odsapnąć patrząc na kolorowy ogród.
W "szmaragdowym" sezon zamknięty, na wiosnę czekam...
Grudzień szybko minie, bo zamieszanie świąteczne nie pozwoli nam się nudzić. Styczeń najgorszy - oprócz dokarmiania naszych małych przyjaciół, nic się w ogrodzie nie dzieje. Luty już jest ok, bo toż to przecież wiosna za pasem, coś zaczyna się dziać w ogrodach i tysiące planów na nowy sezon.
Tak więc, w oczekiwaniu na wiosenne promienie słoneczne, buziaki przesyłam.

PS. Zwerbowałam nowa osobę do naszej ekipy łódzkiej...to facet, drugi rodzynek. Zobaczymy czy załapie naszego ogrodowego bakcyla. Jeszcze nie ma swojego wątku, ale jest już pierwszy sukces - zalogował się na O.
Ma swój ogród, zamiłowanie do ogrodu też, jest więc nadzieja, że coś z tego wyjdzie. Muszę jeszcze troszkę go podręczyć, żeby nie ociągał się tak i założył wątek.


No to namawiaj tego znajomego by zakładał wątek. Zima nudna to nowy ogródek poogladamy, szybciej czas do wiosny zleci.Jak juz zrobił pierwszy krok to niech i drugi postawi a on chyba jeszcze dowcipnis sądzac po wpisie u Ciebie to moze byc fajnie. Dzis chyba definitywne pozegnanie z jesienią, śniegu napadało i to podobno jeszcze nie koniec.

i juz zima





____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:37, 30 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
effka napisał(a)
Witaj Bożenko, chciałam tylko powiedzieć, że nieustannie wracam do Twoich pierwszych zdjęć ogrodu na O., inspiruję się, bo chcę założyć sporą rabatę rododendronowo-sosnową. Pozwoliłam sobie przekleić do siebię kilka Twoich porad nt. uprawy RH.
Planuję na wiosnę jechac do Ciepluchy bo rodzinka zaraz obok szkółki mieszka więc będzie okazja na porządne zakupy.
Dziękuję i pozdrawiam


Jesli masz rodzinę w Konstantynowie to kup własnie u Ciepłuchy.W tym roku otworzył nowy punkt i ma tam nie tylko swoją produkcję, były tez np powojniki , róze , byliny, duży teren, tak ze mozna sie obkupic.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:37, 30 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
sylwia_slomczewska napisał(a)

Kruszewicz ma fajne audycje o ptakach i innych zwierzętach w radiu na trójce w piątki rano. Ciekawe audycje , choć krótkie


Tak ciekawie potrafi opowiadac i ma spore doswiadczenie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies