Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 22:06, 29 lis 2017

Dołączył: 20 lis 2017
Posty: 28
Do góry
Hej, przesyłam zwymiarowany taras.
Nasadzenia na nim są przypadkowe, więc wszystko jest do przerobienia. Żywopłot na wiosnę będzie usuwany. Zależy mi jedynie na drzewku widocznym na ostatnim zdjęciu - ciemno fioletowy bez.

Bardzo proszę o pomoc i wskazówki, jak zagospodarować, obsadzić taras. Jak już pisałam ziemia jest kwaśna a taras zacieniony. Taras jest na południowym wschodzie.

Ogród Japoński Krisa 21:37, 29 lis 2017


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 11
Do góry
Nadzór jak widać jest. Widać już wodę i rośliny. Jałowiec Boulevard, którego sprezentowałem żonie szwagra i moją perełkę. Sosna oścista. Kupiona w Gdańsku. Przywieziona w VW Golf V. Moja ulubiona.



Techniczna sprawa. Dla osób, które szukają DIY. Zbiornik na wodę w obiegu zamkniętym. Beczka plastikowa 240 litrów po ogórach. Pompa Jebao (Chińczycy mogli by sprawdzić, co to może oznaczać w innych językach). Wydajność 12000 litrów na godzinę. Otwory w kamieniu 32 mm. Sam wierciłem i był zonk.

Najpierw 28 mm i wąż nie pasował .Ale potem zobaczyłem wylewki lampki. 32 mm średnicy. I wierciłem znowu. Tanie wiertła z ale drogo. Wyszło z tydzień działań po pracy. Generalnie 150 cm wiercenia. Chciałem, żeby cały kamień był mokry. Dlatego są 4 otwory.




Kratka nad beczką.



Robota idzie.


Do pompy i oświetlenia potrzebne zasilanie. Wyjęta kostka. I puszczony prąd pod nią. Kiedyś tą kostkę zamienię na granit …


Tu widać dalsze prace






No i efekty końcowe, dzienne i nocne. Zamontowane oświetlenie sosny ościstej.




No i tyle opowieści o 30 m2. Ten teren skończyłem w lipcu. I działam dalej. Obecnie jest chłodno. Więc prace outdoor generalnie zawieszone.
W następnych wpisach mam zamiar przedstawić Wam jak robię lampy z bambusa i kamienia, dzwony, gongi, strumień w ogrodzie – mokry i suchy, moje inne dziwne pomysły, książki i portale o ogrodach japońskich, które przeczytałem, moje pomysły jak oświetlić ogród, moje rośliny.

Poniżej filmy z budowy i działania żródełka.

https://youtu.be/BhF2h6Wtt2A

https://youtu.be/KH6-Mn3aH-s

https://youtu.be/25dKfkA0I0g

https://youtu.be/q1ml52Nh3_c

https://youtu.be/MsSr1NdEYYo


Pozdrawiam Wszystkich pozytywnie zakręconych.
KRIS
Gunnera - parzeplin 21:37, 29 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Moja do soboty tak
Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:34, 29 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
A tutaj tak

dzisiaj udało się nakryć gunnerę, do soboty wytrzyma

i powiązane kule wszystkie oraz otulone klony palmowe
Jutro wiązanie juk karolińskich i kopcowanie róż, ale bez jakiegoś szału tylko ciut
A w piątek opatulanie hibiskusów


Kurcze widziałam dziś ślady zająca na drodze, kierował się w stronę ogrodu....mam nadzieję, że nie przelezie
Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:25, 29 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry

Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:23, 29 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
przypudrowało miejscami o tyle o ile

na drewnie jest na płytkach nie ma
Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:19, 29 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
W środku jest półeczka i kilka innych niezbędnych przedmiotów

w tym światło choć jeszcze nie zamontowane

lustro już kupione, ale dopiero trzeba zamocować, tak samo listewki wykańczające
Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:13, 29 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Cyknęłam w dzień fotkę tego przybytku szczęścia i nie szczęśćia za razem

Ranczo Szmaragdowa Dolina 21:05, 29 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Pociachane w poniedziałek różyczki
trzy bukiety wyszły dwa z kwiatów i jeden z owoców
ten mam w domu

ten ma babcia

a ten mają ptaszki


a ta sterta idzie do spalenia
Wymarzony sielankowy ogród..... 20:25, 29 lis 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
Dzisiaj była biała pierzynka w ogrodzie i na drodze




Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę 20:23, 29 lis 2017


Dołączył: 02 mar 2012
Posty: 30
Do góry
Janeczko sadzonki niczego sobie i cały asortyment oby się zgadzało z zamówieniem. Ja będę sadzić w sobotę , póżno wracam z pracy w tygodniu. Dzięki
Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... 20:21, 29 lis 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22457
Do góry
barbara_krajewska napisał(a)
Aniu, jak tam przetwory z pigwowca, udane?
Basiu udane, miałam 2kg wydrążonych i pociętych owoców pigwowca, Wyszło mi siedem słoików po dżemie galaretki z soku, a z reszty czyli miąższu zrobiłam dżem tylko trochę go zmodyfikowałam dodając wody i żelfixu bo jak dla mnie miał za tęgi smak, a tak to nawet eMowi smakuje

Warzywniki na świecie, wspaniałe przykłady 20:17, 29 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry




Ogród Małej Mi 2017 20:17, 29 lis 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Mala_Mi napisał(a)
I robota na odwal...


I widać ile razy jechałam taczką z lotosami



Widzę że 3 razy brakuje jednego wyszłaś z taczkami inną stroną oczka ?

a tak przy okazji śliczna fotka i widoczek.

Też przy okazji - kompostu nie trzeba przewalać - powstała nowa teoria - bo się dżdżownice stresują - żart jakby kto uwierzył ale naprawdę nie musi się przewalać choć oczywiście lepiej by było myrdnąć

to raz a dwa nie trzeba przesiewać - ja tylko jak potrzebuję do doniczek to sieję- na rabaty w żadnym względzie
w kompost ładuję wszystko, kartony i papier sporo i przekonałam się do przyspieszaczy ale bio - wiem że masz po tej trawie uraz więc nie przekonuję bo kompost to też czas - kiedyś myślałam że nic nie trzeba robić - a jednak stale tam coś grzebię

pozdrawiam
Warzywniki na świecie, wspaniałe przykłady 20:16, 29 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry


Dwa ogrody 19:42, 29 lis 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
paniprzyroda napisał(a)
Gabrysiu,


Też masz tego starca kuleczkowego? Miałam przez wiele lat, takie dłuuugie warkocze zwisające z małej doniczki, potem padły i jesienią udało mi się ukorzenić kawałeczek i rośnie już w doniczce. Trudna do kupienia roślinka, a urocza. Jest jeszcze druga odmiana, o wydłużonych, mniej okrągłych kuleczkach.
Zielony zielonym pogania :) 19:36, 29 lis 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13459
Do góry
Lulilaj napisał(a)

Świeżutki widom z balkonu. Zdjęcie troszke krzywi obraz. Fakt troszke dlugi ale kochany miłością bezgraniczna .
Tak wpadlo mi do głowy ze w razie czego zbiorę zbiorę troszke ziemi na końcu murka i coś posadze.Może się jakoś da zajamuflowac

tam za kominkami ma być ta ścieżka dzieląca kwasną od zasadowej?
a między murem a kominkami co będzie?trawnik?
Moja działka na Dębowym Lesie 19:33, 29 lis 2017


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6022
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Jakoś tak się złożyło
Kilka gałązek chryzantem zabrałam do domu.


Piękna ta chryzantema
Nie widziałam w takim kolorze
Ogród w budowie - nieustającej 19:32, 29 lis 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do góry
Mnie się będzie chciało od 15 grudnia, tak się składa. Obiecałam sobie czas bez pracy i na robienie nowych dekupażowych i nie tylko bombek też, bo leżą materiały od zeszłego roku. Zresztą Ty Kasia świetnie wiesz, o co chodzi, jako właścicielka złotych rąk.

Na początek sezonu, bombka - marchewka.

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą 19:22, 29 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Do góry
Zdjęcie mojego słodziaka dla Dany


Oj, rozrabia niekiedy, rozrabia w ogrodzie...
Ale jak tu nie wybaczyć, ja spojrzy tymi czarnymi węgielkami i jeszcze nasłuchując głowę z prawa na lewo przechyli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies