Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Kasya 16:52, 05 lis 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41998
berberys jzu widze sliczny

Małgosiu, a ty sprzatasz liscie z rabat ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Margarete 16:55, 05 lis 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Nie z rabat nie ruszam -zostawiam tam i tworzą "pierzynkę" dodatkową dla roślin. Sprzątam tylko liście z trawnika....i z tych fragmentów rabat gdzie mam żwirek. Choć dziś szło mi słabo że żwirku bo wszystko mokre. Na wiosnę te że żwirku zbiorę odkurzaczem jak przeschną a te na rabatach się same rozłożą.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
yolka 18:36, 05 lis 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Berberys zaczyna jaśnieć swoim blaskiem, jesień u Ciebie dziś ciepła i słoneczna, tak jak u mnie i pewnie u większości. Widziałam, że na spacerku u mnie już byłaś
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Margarete 18:45, 05 lis 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
yolka napisał(a)
Berberys zaczyna jaśnieć swoim blaskiem, jesień u Ciebie dziś ciepła i słoneczna, tak jak u mnie i pewnie u większości. Widziałam, że na spacerku u mnie już byłaś

A byłam bo cudne miejsca pokazujesz

Berberys zaczyna być "żarówką" ale mam wrażenie że w latach gdy jesień była bardziej sucha to te kolory były bardzo,jej czarwono-pomarańczowe i świetliste niż w tym roku.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
GorAna 19:56, 05 lis 2017


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Margarete napisał(a)



Ależ ten berberys cudny....perełka
Pozdrawiam Małgosiu
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Margarete 20:25, 05 lis 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
GorAna napisał(a)

Ależ ten berberys cudny....perełka
Pozdrawiam Małgosiu

Dzięki - też go bardzo lubię, o każdej porze roku
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Nikita 02:22, 06 lis 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Małgoś, do tych liści to nie kolejny pojemnik bio by ci się przydał, lecz kompostownik...ale gdzie ty byś go miała postawić to nie wiem? Może idąc za przykładem naszej Caroli zaadoptujesz troszkę lasu za płotem.
Ja liście też kosiarką zbieram, ale moja to spalinówka, więc ma moc...twoja kosiarka faktycznie trochę za mała.
Jak będziesz miała znowu dużo liści do zbierania to dzwoń...chętnie pomogę. Ja już w moi "szmaragdowym" za dużo do roboty nie mam to mogę u ciebie poogródkować. W dwójkę szybciej pójdzie i przyjemniej się pracuje...a i naleweczkę jakąś mogę wziąć ze sobą (żeby tak profilaktycznie przeciwko grypie zadziałać - ma się rozumieć).

P.S.Fajnie, że akcja "jesion" się powiodła. Zobaczymy, może da radę i na wiosnę będzie wszystko ok. Szkoda by było tak dużego i pięknego drzewa.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
popcorn 07:52, 06 lis 2017


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ten berberys aż świeci! Bosko u Ciebie I ta ściana lasu! Ech
____________________
Mój nowy ogródek
Margarete 12:26, 06 lis 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Nikita napisał(a)
Małgoś, do tych liści to nie kolejny pojemnik bio by ci się przydał, lecz kompostownik...ale gdzie ty byś go miała postawić to nie wiem? Może idąc za przykładem naszej Caroli zaadoptujesz troszkę lasu za płotem.
Ja liście też kosiarką zbieram, ale moja to spalinówka, więc ma moc...twoja kosiarka faktycznie trochę za mała.
Jak będziesz miała znowu dużo liści do zbierania to dzwoń...chętnie pomogę. Ja już w moi "szmaragdowym" za dużo do roboty nie mam to mogę u ciebie poogródkować. W dwójkę szybciej pójdzie i przyjemniej się pracuje...a i naleweczkę jakąś mogę wziąć ze sobą (żeby tak profilaktycznie przeciwko grypie zadziałać - ma się rozumieć).

P.S.Fajnie, że akcja "jesion" się powiodła. Zobaczymy, może da radę i na wiosnę będzie wszystko ok. Szkoda by było tak dużego i pięknego drzewa.


Noo - wiedziałam - jak post o jakiejś nieludzkiej porze to albo ty Magda albo Jankosia .
Już ja długo siedzę w nocy i pokutuję na forum ale o tej porze to już padam i śpię...

Dziękuję za chęć pomocy - doceniam - ale dam radę sama - tak myślę, chyba że padnę bo ostatnio coś nie ten teges u mnie ze zdrowiem...

A na konsumpcję naleweczki mojej czy twojej to możemy sie umówić poza konkursem, spoko

Z tym moim jesionem to wciąż wielka niewiadoma jest - jedni twierdzą że jesion jest takim drzewem które nie "nadlewa" - inni że tak, że jest szansa żeby "nadlał" i sam zapełnił tę szparę, zobaczymy...
Buziaki!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 12:26, 06 lis 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
popcorn napisał(a)
Ten berberys aż świeci! Bosko u Ciebie I ta ściana lasu! Ech

Dzieki że wpadasz
I jeszcze ci sie u mnie podoba -
Buziaki!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies